Отговори
# 525
  • Мнения: 33
Здравйте , някой със скорошни наблудения от банките коя как какво предлага и някой с конкретна сделка в близко време от пощенска или уникредит има ли задкулисие в лихвите почнаха ли да вдигат процентите и какво очаквате вие като промени.
За или против сте за кредитен консултант

# 526
  • Мнения: 8 913
% ще се вдигат, опитай фиксиране за дълъг период
Против кредитен консултант, ако имаш време и си интелигентен/а да разбереш какво ти казва банковия служител, не е нужно да си специалист по финанси, за да избереш по-добрата оферта.

# 527
  • Мнения: 57
Здравйте , някой със скорошни наблудения от банките коя как какво предлага и някой с конкретна сделка в близко време от пощенска или уникредит има ли задкулисие в лихвите почнаха ли да вдигат процентите и какво очаквате вие като промени.
За или против сте за кредитен консултант

Здравейте,

пазара е много динамичен и е трудно да се правят прогнози, но все пак. Лихвите със сигурност ще се покачват, поради много фактори. Първо ще се покачат тези по новите кредити, а по-късно и по вече съществуващите. Ако ви предстои теглене на ипотечен кредит се струва да потърсите кредит с фиксирана лихва. Колкото  по-дълъг периода, толкова по-добре. По отношение на кредитните консултанти нямам отношение, но знам със сигурност, че бих избрал да работя с кредитен посредник / има разлика с консултанта /. За вас е безплатно и пести време, което можете да използвате за близките си, вашето хоби и семейството ви. Желая ви успех!

# 528
  • Мнения: 145
Здравейте,със съпруга ми сме разделени,но имаме обща ипотека за имота на стойност 20 000 евро. Живея в апартамента и погасявам кредита сама. Съпругът ми категорично отказва вариант погасяване на задълженията и подялба на остатъка.Предвид очакваното повишение на лихвите имам нужда от помощ какво да предприема,за да оцелея сама. Вноската ми е 200евро,мога да си позволя 50евро повишение! Благодаря предварително!

# 529
  • Мнения: 57
Здравейте,със съпруга ми сме разделени,но имаме обща ипотека за имота на стойност 20 000 евро. Живея в апартамента и погасявам кредита сама. Съпругът ми категорично отказва вариант погасяване на задълженията и подялба на остатъка.Предвид очакваното повишение на лихвите имам нужда от помощ какво да предприема,за да оцелея сама. Вноската ми е 200евро,мога да си позволя 50евро повишение! Благодаря предварително!

Здравейте,

уговорете среща с банката, която ви е отпуснала кредита. На тази среща я запознайте със ситуацията и разберете какво решение може да ви предложи. Със сигурност вашата банка трябва да бъде наясно с вашата ситуация. Успех!

# 530
  • Мнения: 145
Здравейте,със съпруга ми сме разделени,но имаме обща ипотека за имота на стойност 20 000 евро. Живея в апартамента и погасявам кредита сама. Съпругът ми категорично отказва вариант погасяване на задълженията и подялба на остатъка.Предвид очакваното повишение на лихвите имам нужда от помощ какво да предприема,за да оцелея сама. Вноската ми е 200евро,мога да си позволя 50евро повишение! Благодаря предварително!

Здравейте,

уговорете среща с банката, която ви е отпуснала кредита. На тази среща я запознайте със ситуацията и разберете какво решение може да ви предложи. Със сигурност вашата банка трябва да бъде наясно с вашата ситуация. Успех!
Благодаря Ви! Дори не предполагах за това! Благодаря!!

# 531
  • Мнения: 57
Здравейте,със съпруга ми сме разделени,но имаме обща ипотека за имота на стойност 20 000 евро. Живея в апартамента и погасявам кредита сама. Съпругът ми категорично отказва вариант погасяване на задълженията и подялба на остатъка.Предвид очакваното повишение на лихвите имам нужда от помощ какво да предприема,за да оцелея сама. Вноската ми е 200евро,мога да си позволя 50евро повишение! Благодаря предварително!

Здравейте,

уговорете среща с банката, която ви е отпуснала кредита. На тази среща я запознайте със ситуацията и разберете какво решение може да ви предложи. Със сигурност вашата банка трябва да бъде наясно с вашата ситуация. Успех!
Благодаря Ви! Дори не предполагах за това! Благодаря!!

Пак заповядайте.

# 532
  • Мнения: 8 913
Здравейте,със съпруга ми сме разделени,но имаме обща ипотека за имота на стойност 20 000 евро. Живея в апартамента и погасявам кредита сама. Съпругът ми категорично отказва вариант погасяване на задълженията и подялба на остатъка.Предвид очакваното повишение на лихвите имам нужда от помощ какво да предприема,за да оцелея сама. Вноската ми е 200евро,мога да си позволя 50евро повишение! Благодаря предварително!
Изобщо няма какво да им разказваш лични неща, поискай да ти дадат фиксирана лихва за 10 години (ако няма ще ти кажат за колко може), съответно ще ти се вдигне вноската малко (няма безплатен обяд), но ще имаш сигурност за тези 10 години и ще си спокойна, че и да се вдигне лихвата, теб не те касае.

# 533
  • Мнения: 57
Здравейте,със съпруга ми сме разделени,но имаме обща ипотека за имота на стойност 20 000 евро. Живея в апартамента и погасявам кредита сама. Съпругът ми категорично отказва вариант погасяване на задълженията и подялба на остатъка.Предвид очакваното повишение на лихвите имам нужда от помощ какво да предприема,за да оцелея сама. Вноската ми е 200евро,мога да си позволя 50евро повишение! Благодаря предварително!
Изобщо няма какво да им разказваш лични неща, поискай да ти дадат фиксирана лихва за 10 години (ако няма ще ти кажат за колко може), съответно ще ти се вдигне вноската малко (няма безплатен обяд), но ще имаш сигурност за тези 10 години и ще си спокойна, че и да се вдигне лихвата, теб не те касае.

Към момента най-дългия период по действаща оферта за фиксирана лихва е 5 години. Идеята, е че банката трябва да знае каква е ситуацията и колко може да си позволи клиента. Колко и каква информация да се сподели е въпрос на личен избор.

# 534
  • Мнения: 33
% ще се вдигат, опитай фиксиране за дълъг период
Против кредитен консултант, ако имаш време и си интелигентен/а да разбереш какво ти казва банковия служител, не е нужно да си специалист по финанси, за да избереш по-добрата оферта.
Най-дългия период за фиксирана лихва е 5г от Уникредит за по-дълъг мисля нямат опция ,а другите май и не предлагат такава опция

# 535
  • Мнения: 54
Фиксирана лихва добре, но е 5% някъде като гледах последно..

# 536
  • Мнения: 3 071
Не всички банки предлагат фиксирана лихва, а и не всяка банка би се съгласила дори да има такъв продукт да предоговори условията си по сключен договор в този смисъл. Зависи от клиента и от много други неща.
Второто са го написали над мен - не си мислете, че ще ви дадат фиксирана лихва от 2%. Доста по-високи са.

# 537
  • Мнения: 7 759
фиксирана лихва е много по-висока
разликата е около 2% и няма смисъл да плащаш за фалшиво успокоение

# 538
  • Мнения: 57
Фиксирана лихва добре, но е 5% някъде като гледах последно..

Здравейте,

УКБ предлага 2,99% фиксирана за първите 5 години.

# 539
  • Мнения: 1 531
Klodel, Вие по-скоро трябва да се притеснявате за собствеността на имота. Разделени сте, но на кого се  води имота и съответно ипотеката?
Тези 20 000 евро вие сама ли смятате да ги изплащате?
Аз тук виждам вратичка за големи изненади след време в стил - вие сте изплатили ипотеката и точно тогава бившия иска подялба.

Общи условия

Активация на акаунт