Хапането

  • 1 154
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 734
Какви мерки могат да се вземат при дете на годинка??? Това си е период през който повечето деца минават, но отминава. И моят син хапеше в тази възраст. Никакви мерки не съм взимала, мина от самосебе си, вече не хапе

# 16
  • София
  • Мнения: 7 097
Това че е период и че някои деца минават през него не значи, че не трябва да се вземат мерки. Покажи, че те боли, не отминавай нито едно ухапване, ако трябва се отдръпни и се разсърди за малко, с рязък и твърд тон обясни, че това е неприемливо.

Така е, наистина, но при Калина не даде особен ефект... Rolling Eyes

# 17
  • Мнения: 705
Когато Кирчо хапе много, хапя го и аз. И смятам, че много добре си разбира, методът е добър при нас.

Когато ме скубе го скубя, докато не ме пусне. И той пуска. Гледа ме внимателно в очите при това.

Когато ме рита буйно с крака подлагам кокалчетата на пръстите си, за да си удари стъпалата в тях. Веднага спира и няколко дена след това не рита.

Но не го наранявам в нито един от случаите. Реагирам само възпитателно, не го тормозя.

# 18
  • Мнения: 4 187
Рая също от известно време хапе, но определено е свързано с настроения . Според мен е период  Rolling Eyes! Започва като игра, но бързо се настървява. Жертва обикновено е баща и Grinning.  Мисля, че така се опитва да изрази някакво силно чувство.

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 927
Наистина може да е от зъби, но при всички положения трябва да и се покаже, че не одобрявате това поведение.
Не винаги проявите на децата са период, който израстват. Ние сме потърпевши от едно "хапещо" дете и повярвай ми никак не е приятно. Става въпрос за дете от яслата на сина ми, което 3-и пъти го ухапа жестоко в близост до окото. Детето хапе от малко и не му е обърнато внимание, дори дядото го насърчавал  Shocked

# 20
  • Мнения: 155
Само не я хапи и ти в отговор и да й покажеш колко я боли.Това е абсолютно недоразбрано от децата.
Не само недоразбрано, това граничи с тормоз!
Peace

# 21
  • Мнения: 77
Благодаря ви за мненията!
Наистина мисля, че не е от зъбите при нас.
Иначе се притеснявам, защото основната й жертва е братовчед й, който също е на една година и е почти беззащитен.
Доколкото разбрах от различни източници, в никакъв случай не трябва да се отговаря на хапането, защото децата на тази възраст нямат чувство за вина и няма как да направят връзката.
Аз лично се притесних, чак като разбрах, че има написани цели книги, които се занимават с този проблем и значи не е нещо, което трябва да се подмине, просто така.
За сега разбрах, че ако се карам става по-лошо и вече се опитвам с добро да го трансформираме в нещо по-нежно.
Ще продължавам да търся решение newsm78, ако вие го намерите - казвайте.

# 22
  • Мнения: 370
Опитай с търпение да обясниш, че това е лошо и боли. Моят малък син също има няколко много страшни ухапвания, но вече почти премина този период (поне аз така се надявам  Laughing) Наказах го прав до стената и продължих да му обяснявам почти непрекъснато много дълго време.
Аз също мисля, че е свързано със зъбите, но е  и психическа реакция - борба за надмощие.
Успех и бъди последователна!

# 23
  • Мнения: 4 392
Според мен има връзка със зъбите...Как да няма?! Дъщеря ми известно известно време беше спряла да хапе, да дращи и да скубе, но в момента, в който започнаха да избиват нови зъби, пак се почна тормозът... ooooh! Според мен не осъзнават кой знае колко, какво правят. Просто изпитват физическа болка, не разбират какво става в устата им и реагират с агресия.
При вашите хапещи, скубещи ит.н. деца, избили ли са всички зъби? newsm78  Ако детето пък е с всички зъби, но хапе, това може да се дължи на нещо друго... newsm78 Може да е израз на някаква друга болка, или на някакво вътрешно неудовлетворение, неразбиране на нещо, знак на протест... или просто вид игра, която се поощрява от възрастните, както стана дума по- горе...

# 24
  • Мнения: 416
Синът ми имаше период, когато хапеше от радост, нищо общо със зъбите. Мерки, естествено не съм взимала.

Сега хапе, ако не стане на неговото. Вече му показвам, че ме боли, но определено отново няма нищо общо с растежа на зъби.

# 25
  • Мнения: 4 392
Синът ми имаше период, когато хапеше от радост, нищо общо със зъбите. Мерки, естествено не съм взимала.

Сега хапе, ако не стане на неговото. Вече му показвам, че ме боли, но определено отново няма нищо общо с растежа на зъби.

Да, при вас е знак на протест. PeaceИ понеже не може да си обоснове протеста, дава по бързата процедура. Laughing

# 26
  • Мнения: 819
Мойто виж колко е голямо и...още си ме хапе-от радост,зъби и даже когато иска да му пусна ръката,а примерно трябва да сме хванати за ръце,защото сме на улицата.Последното доста ме ядосва.Не мисля,че има мерки в това отношение,особено на вашата крехка възраст.

Общи условия

Активация на акаунт