Туристическа виза за САЩ /Тема 3/

  • 35 666
  • 748
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 14
Здравейте, днес попълних формуляра DS-160 и в началото на седмицата си платих таксатата за интервю и с доста голяма изненада установих, че следващата свободна дата за интервю на сайта е 30ти Август Disappointed Аз лично планувах пътуване от средата на септември до началото на октомври и тази дата за интервю изобщо не ме устройва. Имате ли представа дали това е някакъв бъг в системата и дали ще се появят по-скорошни дати(в предишните теми попаднах на точно такъв казус) или просто е свързано с ковид и намаления обем работа на посолствотото? Някой успял ли е скоро да си насрочи по-скорошно интервю? Също така някой променял ли си датата за интервю, примерно ако сега си запазя 30ти август, ще мога ли да я променя на по-ранна дата, ако се появи такава? Също така дали има смисъл да звънна в посолството да питам дали ще се очакват по-ранни дати?

Последна редакция: сб, 28 май 2022, 21:12 от Padawan Young

# 421
  • Sofia
  • Мнения: 4 720
Цяло чудо е, че изобщо има някаква свободна дата, като знам как хората чакаха с месеци до скоро.

# 422
  • Мнения: 110
Може ли да споделите колко време, след евентуално одобрение за визи, я получавате реално. Проблемът ми е, че си насрочих интервю в деня на заминаване за чужбина( за да не ходя 100 пъти до София) и не знам как да си поискам вземането на ( надявам се) получената виза. Ако поискам с куриер( не живея в София) и вземат, че я изпратят до седмица- две, няма кой да я получи, защото ще ме няма. Ако я поискам с " вземане лично от посолството", за да си я взема при връщането си  от пътуване след около 15 дни, дали ще е ок? Става ли за 15 дни и има ли някакъв срок, в който трябва да я взема( примерно, ако стане за два дни, пък аз съм в чужбина и като минат две седмици да не мога да си я получа)?

# 423
  • Sofia
  • Мнения: 4 720
Става бързо и според мен можете да се уговорите с куриера кога и как да си я получите.

# 424
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Вие и на това се радвайте!Аз попълних за свекърва ми декември!От тогава допреди 2 седмици никакви дати.Проверявах всеки божи ден!Звъняхме на телефоните и ни казваха проверявайте в сайта!5 месеца чакахме да се появи дата!

# 425
  • Бургас
  • Мнения: 341
Някой, който е ходил тези дни на интервю моля да сподели реална информация - изисква ли се Ковид-тест?
П.п Кол-центърът днес не работи, обаждах се.

# 426
  • Мнения: 6
Някой, който е ходил тези дни на интервю моля да сподели реална информация - изисква ли се Ковид-тест?
П.п Кол-центърът днес не работи, обаждах се.


Аз бях миналия понеделнк.Изискват ваксина , ковид тест(до48часа) или сертификат за преболедувал.Искат и маска вътре. Кол центъра и миналата седмица не работеше , на имейли също не отговарят .Хич не им дреме.

# 427
  • Мнения: 110
Някой, който е ходил тези дни на интервю моля да сподели реална информация - изисква ли се Ковид-тест?
П.п Кол-центърът днес не работи, обаждах се.


Аз бях миналия понеделнк.Изискват ваксина , ковид тест(до48часа) или сертификат за преболедувал.Искат и маска вътре. Кол центъра и миналата седмица не работеше , на имейли също не отговарят .Хич не им дреме.
А ваксината с каква давност? Повече от 6 месеца за две игли признават ли за валидна ваксинация?

# 428
  • Мнения: 6
Някой, който е ходил тези дни на интервю моля да сподели реална информация - изисква ли се Ковид-тест?
П.п Кол-центърът днес не работи, обаждах се.


Аз бях миналия понеделнк.Изискват ваксина , ковид тест(до48часа) или сертификат за преболедувал.Искат и маска вътре. Кол центъра и миналата седмица не работеше , на имейли също не отговарят .Хич не им дреме.
А ваксината с каква давност? Повече от 6 месеца за две игли признават ли за валидна ваксинация?

Нямам идея каква давност ,понеже аз нямам и правих тест предния ден.

# 429
  • Мнения: 14
Някой, който е ходил тези дни на интервю моля да сподели реална информация - изисква ли се Ковид-тест?
П.п Кол-центърът днес не работи, обаждах се.


Аз бях миналия понеделнк.Изискват ваксина , ковид тест(до48часа) или сертификат за преболедувал.Искат и маска вътре. Кол центъра и миналата седмица не работеше , на имейли също не отговарят .Хич не им дреме.
А ваксината с каква давност? Повече от 6 месеца за две игли признават ли за валидна ваксинация?
За ваксината няма давност. Това е цялата информация, която получих в потвърждението на интервюто.

# 430
  • Ню Йорк
  • Мнения: 5 078
Вие майтап си мислите, че е внасянето на храни, но на една жена заради ябълка и сложиха черен печат за 10г. Така, че който е с виза да си помисли преди да натовари луканките. Иначе, както някой беше казал по-горе, Малинчо разпраща по целите щати храни, дори до най-забитите села. В по-големите градове има български магазини, сръбски, македонски и т.н. Намират се много европейски стоки, които се ползват и в България. Това не е като преди 25 години Wink Има даже и банички, шкембе чорба, шопска салата и мешана скара. Stuck Out Tongue

# 431
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Ябълки при това изобилие на различни сортоветук.За Малинчо е точно така както казвате.Аз поръчвам редовно от него и има всичко.Дори кори за баница Фамилия😀През лятото избягвам да купувам бързо развалящи се неща,защото ме е страх, основно сирене и лютеница.Като ни свършат корите за баница отскачам до арабския магазин и има всякакви по размер.

# 432
  • Мнения: X
  CBP Traveler Entry Forms
Whether you are a visitor to the United States or a U.S. citizen arriving in the United States, you must complete one or more entry forms.

You must complete the CBP Declaration Form 6059B.

Никога не съм попълвала нищо, нито като влязох за първи път с К1, нито със зелена карта, нито с паспорт. Нито със самолет, нито през Мексико. Даже мексиканците проверяват повече на влизане в МХ отколкото американците после на влизане в Тексас.

# 433
  • Мнения: 475
Ами тя българската кухня си е присвоила всичко от арабската, турската, руската, сръбската…така че, достатъчно е да се намират такива магазини в околностите и всичко е наред. А те са в изобилие. Особено арабските и руските.
За ябълките пускат кучета често, и ги надушват. Веднъж събраха около 2 торби с ябълки. Не знам какво има в една ябълка, че такъв контрол се прилага. Бананите не ги закачат.
Почти винаги попълваме, ако не на хартия то дигитално. Няма връзка със статуса, ако това се чудите.

# 434
  • Мнения: 3 302
Манията да се мъкнат провизии, ябълки, луканки, ракии и лютеници е от как свят светува или от както има българи в чужбина и няма да спре никога.
Точно в САЩ ядох вероятно най-добрите ябълки, които съм ял в живота ми. Пишеше си made in USA, демек не бяха внос.
Вярно е, че бяха по 1 долар бройка грубо, беше  миналата есен.

Виждал съм да се мъкнат включително домати, буркани и какво ли не.
За внос на ябълки и др на много места в света е забранено, защото локалните сортове ще се омешат.

Общи условия

Активация на акаунт