Кога за първи път пътувахте с бебето на дълъг път?

  • 6 682
  • 78
  •   1
Отговори
  • Мнения: 164
Здравейте мамчета, чудех се кога за първи път можем да отидем с бебето на почивка? Седим си вкъшти и от време на време, когато е слънчево и не духа излизаме, но започвам да се замислям кога ли ще отидем някъде. Преди всеки уикенд пътувахме и   car003ми липсва

# 1
  • Мнения: 229
ами сега е доста студено, но с кола може да пътувате и да ходите на гости, аз пътувах на дълго разстояние като беше на 3 месеца, но беше топло.

# 2
  • Мнения: 8 917
Като бе на 40 и няколко дни Peace От Сз до Сф Wink

# 3
  • Мнения: 8 242
На 50 дни беше като ходихме до Бургас (от Пловдив).. но на гости на свекитата..
Иначе на почивка май догодина лятото като стане на годинка поне..

# 4
  • Мнения: 902
zа ПъРВИ Път пътувахме с госпожицата когато беше на месец и малко,в бебешката кошничка и с влака. беше началото октомври 2005.. беше  хладно но тя беше добре увита... И иzобщо пътуванети й се отраzи добре, всичко си беше в реда на нещта.. ТАка че смело... Само да не е прекалено студено...

# 5
  • Мнения: 8 505
На месец и малко беше.

# 6
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Когато беше на около 40 дни, пътувахме на 150 км от София, той спа почти през цялото време - и на отиване, и на връщане  Peace

# 7
  • Мнения: 2 309
По всяко време може да пътувате Peace

# 8
  • Мнения: 2 849
На 2 месеца пропътувахме 330 км .Понесе го добре .

# 9
  • Мнения: 6 164
Ние не сме още, просто, защото не се е налагало, но иначе смятам, че и на вашата възраст няма проблем да пътувате! Дори е по-лесно, като е по-малко, защото през целия път ще спи. Бебетата обичат возенето! Grinning

# 10
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
За първи път пътувах ме с бебчо ,когато беше на 28 дни(Русе-София)!Беше месец февруари ,но ходихме на доктор Cry, а не на разходка!Проблеми с пътуването нямаме и сега много обича, качи ли се в колата и всичко ОК !

# 11
  • София
  • Мнения: 2 164
На 5.5 месеца беше Емма, когато пътува за първи път. София - Пловдив.

# 12
  • Мнения: 858
на 29 дни като стана синът ми отидохме от София до Пловдив от там до язовир Въча в едно хотелче  и от там обратно.Никакъв проблем!

# 13
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Ми моето беше на 8 месеца като пътувахме от Варна до Циговчарк.
Иначе значиотлно по - малка взе разстоянието Варна Добрич, но аз тва не го броя.

# 14
  • Мнения: 2 897
На осем месеца,времето беше топло.

# 15
  • Мнения: 942
Ние май тази година няма да ходим на почивка,ноиначе оня ден ходихме до София с влак и на Ники многои хареса.Спа през цяла нощ(пътувахме със спален вагон) Simple Smile

# 16
  • Мнения: 5 026
 Ние ходихме по балканите,когато той беше на 6 месеца.

# 17
С нашето момченце за първи път пътувахме дълго,когато то беше на месец и половина.Отрази му се и продължава да му се отразява добре пътя с кола,независимо на какво разтояние пътуваме.А що се отнася до това дали е студено наван,мисля че ако в колата е топло и веднага след като пристигнете се приберете на топличко,не е проблем.  Joyпоздрави на всички от мен и моя прекрасен син Станислав newsm10

# 18
  • Мнения: 3 500
За пръв път пътувахме с бебка, когато тя беше на 2 месеца на 240 км., но това беше август месец.

# 19
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 532
На осем дни беше Божа,когато пропътува Плевен-Велико Търново Peace.

# 20
  • Мнения: 300
На 1 месец и няколко дни пропътувахме разстоянието София- Силистра с кола без проблем. Малката се събуждаше само когато спирахме за да я нахраня.

# 21
  • Мнения: 5 401
На около месец беше когато го заведохме в Ст. Загора при баба и дядо.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 1 241
На 3 месеца го заведохме на село /60 - 70 км/.

# 23
  • Мнения: 1 878
Нямате проблем с пътуването ако там където отивате имате условия за бебето  Hug Ние пътувахме и не сме се спирали и лишавали просто нагодихме начина на път и живот изобщо към бебето  Hug Бебетата обожават возенето с кола, като по-големи има повечко проблеми с пътя  Crazy

# 24
  • София
  • Мнения: 39 771
За първи път качих Дияна на автобус на 7м - София-Сливен и обратно.

# 25
  • Мнения: 1 370
На 6 месеца прелетя океана. А ина4е, от както е роден е в колата, смеехме се с мъжът ми, че го отгледахме в автомобила Wink

# 26
  • Мнения: 2 309
На 5 месеца, за един ден до Вършец и обратно /защото не ни хареса/, а на следващия до Говедарци, месец преди това пък бяхме ходили до Боровец, но това не го броя за дълъг път. за мен, нито за бебето пътя не беше проблем, въпроса е, че с бебе не можеш да си починеш въобще.

# 27
  • Мнения: 83
на 18 дни отидохме на гости при баба му на 60 км.  през цялото време само спеше

# 28
  • Мнения: 6 461
Пламен беше на 3 месеца.
Тошко беше на около 5 месеца.

# 29
  • Мнения: 131
Стига да е здраво бебчето и да сте със сигурна кола - не виждам проблем Simple Smile Ние пътувахме и докато бях бременна и след това. Първите пътувания бяха по 350км в едната посока, а Тити беше на 3 месеца. Когато стана на 5мес пропътувахме БГ от край до край - 500км в едната посока. Онзи ден се върнахме пак от такова пътуване - общо взето хванахме и големите студове, но всичко е наред. Просто внимавам повече.

# 30
  • Мнения: 3 506
С Ники бяхме планирали почивка на морето, когато навърши един месец, но не стана... Опитахме се да наваксаме септември, но не се получи много. Не бяхме в настроение. Иначе проблеми никакви не е имало със самото пътуване.

На тази крехка възраст малката обаче пътува и за него. Малко след като навърши месец (т.е. през декември) пътувахме от София до Карнобатско по тъжен повод. Прекарахме 2 дена в едно забутано село в Балкана, добре че едни мили хора ни подслониха на топло. По план график трябваше да спим в неподдържана селска къща.
Дни след това, обиколихме Родопите на планирана екскурзия. През цялото време валя. Влачихме я къде ли не в кенгурото, сгушена под моето яке. Даже влизахме в Дяволското гърло (признавам си, че ми се подкосиха малко краката по едно време  Embarassed) и в Ягодинската пещера.
Още месец след това пак ходихме за няколко дни на почивка в Девин.
На 5 месеца (март) като беше - прекарахме няколко дни на вила в Пчелин. Къпахме се в открит минерален басейн.
Нямаше 6 месеца - няколко дни на морето и няколко дни в Странджа.
На 8 месеца - изкарахме страхотна дъъъълга ваканция пак там.

Личното ми мнение е, че това е страхотен период за пътуване. Особено ако мама е "за", а бебето е кротко - повечето време спи, няма нужда да влачиш храна, посуда, играчки, лекарства, сто комплекта дрехи за преобличане и какво ли още не. Слагаш в едно чанте 1 неотворен пакет памперси, малко дрешки и бебефон. При добре подбрано място, бебчо си спи, било на разходка, било в хотелската стая, било в кръчма в кошничката на съседната маса, мама и тати си правят техните си неща и всички са щастливи Laughing

# 31
  • София
  • Мнения: 5 605
Пътувай си спокойно, малката нямаше още месец , когато я заведохме на вилата

# 32
  • Мнения: 216
пътувайте смело, ето на нас онзи ден Варна ни отесня и тате ни води да се разхождаме из Разград?!(никога не бях стъпвала там).досега не съм чувала бебе да не обожава да се вози!!! Grinning

# 33
  • Мнения: 5 299
На месец и малко беше.

# 34
  • Мнения: 4 629
Синът ми беша на 2 месеца като путувахме от България до САЩ  Peace

# 35
  • Мнения: 619
на 8  месеца от САщ до БГ и обратно.

# 36
  • Мнения: 318
С първородното си дете на месец и половина преминахме път от  триста и няколко километра в едната посока. Месец по-късно в обратната Laughing А малкия, за да се прибере от родилния още на петия ден трябваше да измине 90 км.

# 37
  • Мнения: 380
След като навърши 3 месеца пътувахме с кола от Лос Анжелис до Сан Франсиско,което е 700км в едната посока. Другата седмица ще летим 6 часа със самолет. А след няколко месеца ще си ходим в България Mr. Green

# 38
  • между град и село
  • Мнения: 212
 На 2м и 24 дни през март беше, пътувахме 300км.

# 39
  • София
  • Мнения: 35 957
На 3 месеца: София-Варна със самолет
10-на дена след това обратно с кола

# 40
  • София - Дианабад
  • Мнения: 656
И аз мисля нашето бебе да си го возим в колата. Наистина децата обичат да пътуват - всички познати деца са така - пък и в корема ми доста се подруса  Grinning.
Смятам само да спазвам температурните ограничения и ако излиза от колата, ограничението за вятър и валежи. Иначе мисля, че няма да има проблеми.

# 41
  • Мнения: 231
Ние пътувахме като беше на 7 дни Mr. Green(от София до Пампорово).През цялото време спа

# 42
  • по света
  • Мнения: 1 587
Няколко дни преди да направи два месеца пътувахме с кола около 250 км.Спа през цялото време на отиване, а на връщане 3-4 дни по-късно изобщо не мигна и се оглеждаше.

# 43
  • Мнения: 91
Малко преди да навърши 2 месеца пътувахме от Пловдив до Варна,после и до Балчик.Направихме си една екскурзия ,а бебчо спа почти през цялото време и нямахме проблеми!

# 44
  • Варна
  • Мнения: 1 306
На 2 месеца- 250 км. и обратно.

# 45
  • Мнения: 1 999
Когато беше на 2 месеца.

# 46
  • Мнения: 2 757
Беше на 3 месеца и пътувахме с кола от Дания до БГ.

# 47
  • Мнения: 5 103
На месец и половина.

# 48
  • Мнения: 7 605
На 2 месеца 200км с кола, на 2.5 месеца 2.000км със самолет  Grinning

# 49
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 338
Моята беше вече голяма- на годинка и месец.

# 50
  • Мнения: 2 952
   Охо ...пътувайте си ....стига да си  хванала цаката на храненията , ние бяхме на адапт. млеко......и ми беше лесно много.....а, а и Саги спеше в колата много .....Няма страшно ...и студено да е ...ако не ходите на пикник , а просто се придвижвате с колата до някое место ....хич да не се чудите даже ....забавлявайте се.А иначе преди месец бяхме в БГ ...та и самолет пробвахме на 11 месеца почти.

# 51
  • София
  • Мнения: 7 097
За първи път на дълъг път с Калина тръгнахме, когато беше на година - до морето. Беше кошмарно - повръщане, ужасен страх... Sick

# 52
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Още не сме, но живот и здраве, сме решили да отидем до морето по празниците!
Тогава ще сме на три месеца и половина!

# 53
  • София
  • Мнения: 100
Ние пътувахме на по-дългто разстояние когато бяхме не три месеца.Пътувахме с кола.

# 54
  • Мнения: 327
Малко преди да навърши 6 месеца пътувахме разстоянието Варна - София.

# 55
  • Мнения: 1 701
Когато Кали беше на 2 мес. и половина отидохме за 3 дни до Ковачевица  Sunglasses. Времето беше кофти и се притеснявах доста, но всичко беше ок! Пътувахме 5 часа, от които тая малка скитня спа 4 и половина с едно събуждане за папане. Там сме били почти през цялото време навън, пред една камина... идилия!  Grinning Гласа не й чухме, беше мнооого доволна!  Wink На втория ден отидохме до една река, по едни кози пътечки, нанадолнища, баири, а баща й я носеше в кенгурото, като горката накрая така се измори, че заспа!  Heart Eyes Връщането беше по тъмно, че имахме малко премеждия и от 6 до 00 ч. не се събуди дори за ядене! Резултатът от пътешествието: червени бузи, щастливо бебе и притеснена майка!  Laughing Затова пък от тогава не ме е страх от нищо - влачим я с нас навсякъде!  Sunglasses

# 56
  • София
  • Мнения: 1 951
moite bliznaci,bqha na tri meseca,kogato hodihme do seloto na pra baba im(по бащина линия)

# 57
  • Мнения: 3 447
Откак стана на месец и половина, редовно го влачим насам-натам, но първото по-дълго пътуване (около 230 км и обратно) направихме, когато беше на 4 месеца.

# 58
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 186
На около 2 месеца - 400км в едната посока и толкова в обратната - това важи и за големия (2000г) и за малкия (2005г) Sunglasses Гого даже и на почивка в Шипково ходи на тази възраст. С яденето ми беше лесно - ц*ците са си с мен Peace

# 59
  • Мнения: 4 451
Малката (т.е. голямата Laughing) беше на 3 месеца, когато отидохме на почивка на яз. Широка поляна в Родопите. В ремаркето на колата имаше количка и корито hahaha

# 60
  • Мнения: 1 701
Малката (т.е. голямата Laughing) беше на 3 месеца, когато отидохме на почивка на яз. Широка поляна в Родопите. В ремаркето на колата имаше количка и корито hahaha
Еййй, там е супер!  Grinning На една приятелка дъщеря й викаше "Широкото местенце"...  Mr. Green

# 61
  • Мнения: 1 043
моята първа щерка е изгледана кажи речи в родопите - постоянно пътувахме до вилата ни която се намира близо до пампорово в една местност хайдушки поляни - преди да си построим вила имахме бунгала и даже и тогава сме я водили беше на 6 месеца - преди това ме беше страх да я качвам на такива височини че все пак надморското равнище там е 1600 м а съм чувала че не е хубаво като са малки да има голяма разлика - имаче за пътуването като беше на 4 месеца я заведох на село което е на другия край на българия - от Асеновград - чак до Свищов то бяха девет дена път с камили - но се справих - даже и кърма нямах - на ам
а знам че на някой деца им действа недотолкова добре пътувеането - чувала съм че нервничат , стават неспокойни за определен период след това

# 62
  • pomorie
  • Мнения: 848
ами аз съм от ямбол и марти беше на 2 месеца когато отидохме за първи път.незная брои ли се за дълго пътуване около 120км.пътувахме с кола естествено.спинка през цялото време.и ние меслем за почивка но някъде извън б-я за там ще изчакаме да направи поне годинка Hug Hug

# 63
  • Мнения: 1 004
Пътувахме Плевен - София още когато беше на 8 дни.
После София - Сандански, когато беше на 40 и оттогава не сме се спряли. Сега в последно време не пътуваме, че на мен ми става зле.

# 64
  • Мнения: 924
Беше на 2 месеца и половина, когато за първи път ходихме на почивка. Беше на 500км за 5 дена. Оттогава бебо кръстосва континентите  Wink
Колкото по-малко е детето, толкова по-лесно се пътува.

# 65
  • Мнения: 74
На изписването-200км

# 66
  • Мнения: 1 284
200км 5м

# 67
  • Варна морето
  • Мнения: 103
На 45дни беше пътувахме 150 км.

# 68
  • София
  • Мнения: 2 686
На 5 месеца ходихме за 3 дни на почивка в плевенско село. И пътя и почивката на чист въздух му се отразиха супер! По Коледа пак ще ходим.

# 69
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
Беше на 5 дена, навън беше голям студ и сняг - трябваше да се преместим при майка ми, да ми помага. Това е на 160 км. На всичкото отгоре, пътьом се отбихме и през свекървата, да го види, че не дойде на изписването.

Тази година - лятото, в най-голямата жега, пътувахме (беше на 2 години и половина) да Гърция. за съжаление, колата няма климатик и беше ад, но оцеляхме. Този екстремиъм не го прерпоръчвам на никого. На връщане беше същото пътуване. В едната посока пътят е 27 часа - нон-стоп, защото се редувахме да шофираме с мъжа ми.

# 70
  • Мнения: 131
Тази година - лятото, в най-голямата жега, пътувахме (беше на 2 години и половина) да Гърция. за съжаление, колата няма климатик и беше ад, но оцеляхме. Този екстремиъм не го прерпоръчвам на никого. На връщане беше същото пътуване. В едната посока пътят е 27 часа - нон-стоп, защото се редувахме да шофираме с мъжа ми.
Олее, а аз си мислех догодина да ходим до Истанбул - въпреки, че колата е с климатик, май няма да бързам като гледам патилата на Galusa

# 71
  • Мнения: 834
За първи път ходихме на почивка когато беше на 8 месеца. Бяхме на Банско за седмица и му се отрази страхотно.

# 72
  • Мнения: 26
za prav pat patuvaxme do ruenskoto ezero.to e na 40 km.ot na6ia grad.viktor be6e na 2 mesetza

# 73
  • Мнения: 952
ами първото ни пътуване беше на изписването ни, Вики беше на 4дена, и безпроблемно пътувахме 2часа,беше началото на март и валеше сняг Rolling Eyes Wink

# 74
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Бебето беше на 2месеца, когато му направихме паспорт и вече 4 пъти пътуваме с кола до Атина.

# 75
  • Мнения: 439
Бяхме на 2 месеца ходихме на нашата вила на 120 км в Копривщица.През целия път спинка и на отиване и на връщане.Там поне въздуха е чист и почивката му се птрази великолепно Peace

# 76
  • Мнения: 2 768
На 7 месеца беше София, пътувахме до Мармарис с кола - 1200км.

# 77
  • Мнения: 503
ние с таткото сме всяка неделя на разходки ,сега и бебчо е с нас-след 40 ден..последно пътувахме 200км.

# 78
  • Мнения: 1 014
Никола беше на 3-4 месеца, когато пътувахме до Киев със самолет. От там до Харков с кола.

Общи условия

Активация на акаунт