Мами в Италия - Част 28

  • 13 108
  • 284
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 2 804
Аз не съм много патриотично настроена , но и аз от 6-7 години Новата година и Коледата са ми минавали като всеки ден !
Не съм ги усетила като празник .
В Мароко , имат обичай да купуват торта за Нова година , но и тогава не се усетих да празнувам .
Иначе и там като бяхме първо ядохме в столовата на 3-тия етаж после слязохме на втория , зълвите ми отрупаха масата със сладки , безалкохолни и торта .
Ма щом си изядоха парчетата се натръшкаха да спят .
Та така празнуват у тях мъж ми .
Ние си подаряваме подаръци в края на Рамадан  за нас това е началото на НОВАТА ГОДИНА .

# 106
  • Мнения: 3 388
То си е публична тайна, че италианците са доста скучни на трапези и партита. Няма го това усещане за купон като в БГ. 20 човека на масата с 1 или 2 бутилки вино, в голямата си част разгооврите са за ядене и пари. Аз първия път на Коледа у свеки се изумих! Носят се едни чинии, всичко се изяжда за отрицателно време,  чиниите се вземат и се носят други, така до посреднощ! И почти всичко се готви на момента. На връх празника, ще готвя аз цяла нощ, как ли пък не! Разбра той моя мъж, че при мен тези не минават. Пък и аз готвя като съм на кеф, добре че той е много добър в кухнята и спасява положението, когато се наложи Crazy

# 107
  • Мнения: 3 388
По въпроса за лудите съседи и полицията!
Ние имаме една съседка, бивша портиная и си и личи отвсякъде! Беснее от всякакви шумове и крещи като обезумяла. За първото парти тук, ходих да я предупредя, че ще имаме доста гости, да не вземе да викне полицията  Laughing  А тя ми казва, не синыора, не е в това проблема, мен ме притеснява съседа отдолу, който е от Бари! Тук някои хора имат доста лошо мнение за италаинците от тези райони. Както и да е. Иди разбери логиката на веккетата! Момчето си е толкова кротко, само трева си попушва отвреме на време на тераската  Mr. Green  иначе никакви проблеми не създава.

# 108
  • Мнения: 2 379
Ние до сега - Нова Година само в Бг.
Както си му е редът Laughing Купони с мои приятели, шумотевица, пиене, баница с майтапчийски късмети, музика, танци-манци...
Да видите как Симоне игра хоро след 12 Crazy Беше толкова щастлив милият, че е сред толкова момичета и те като го емнаха на хорото не можа да откаже Joy
Те в Италия малко на "коч парти" го карат Mr. Green
На първата нова година много се беше ошашавил, обаче беше ужасно доволен.
Сега на Коледа ще е тук. На Бъдни вечер ще го сбъркаме с 9 постни ястия, при което всичките "странни" Crazy Laughing
Иначе те в неговото семейство не отбелязват Бъдни вечер по никакъв начин Naughty Crossing Arms А на самата Коледа има коледен обяд. Това е.

# 109
  • Мнения: 2 379
Сонче, нашите приятели повечето са все момчета в диапазона 25-35 години.
Моето впечатление е, че не са много почитатели на алкохола, но виж тревицата е много на почит Crazy
Всъщност хашиш пафкат, не е марихуана.

# 110
  • Мнения: 26
И Луиджи игра хоро  Joy. Дръпнаха го моите приятели и той отиде на играе, ама нали не знае как са стъпките, та запо4на да имитира другите. То така се у4и 4овек. Но той горкия от къде да знае, 4е краката не се вдигат толкова на високо. Срита вси4ко Що му се изпре4и, но не спря да се смее. После пя "Във градинка на боклук" и някакви там песни на Деси Слава. Интересното е ,4е след няколко бири запо4на да говори на български. Ина4е се прави на ударен и иска вси4ко да превеждам, но тогава се отпусна и запо4на сам.

# 111
  • Мнения: 764
Iskah da pi6a no ne mi izliza Kredora #2gunfire
Posle pak 6te opitam.
Privet na Eluana  bouquet

# 112
  • Някъде под слънцето
  • Мнения: 360
Привет и от мен на цялата група Hug  bouquet
Тука в Софето е грейнало едно ми ти слънчице..и е така топличко и приятно, че само на припек да седиш Flutter Peace
Гледам, че говорите за нова година... Thinking
Моя батко Дироков като дойде в България за една Коледа беше май. Thinking..а не - за Бъдни вечер направо си умря от глад горкия. hahaha hahaha..защото не му хареса почти нищо от нашта празнична кухня..а за сърмите от кисело зеле направо няма да ви описвам какво му беше мнението  Joy Joy яде май малко бобец... Thinking абе щура история...не помня систъра какво беше разправяла като ходиха за нова година на банско  Thinking Thinking
иначе аз пък като бях с наште при родата в Италия за Нова година...еми умрях си от скука... Crossing Arms Shocked Rolling Eyes само ядене, гледаха телевизия..и май тва беше...
Определено по-добре си празнуваме тука... Peace Hug

# 113
  • Мнения: 2 379
Моя батко Дироков като дойде в България за една Коледа беше май. Thinking..а не - за Бъдни вечер направо си умря от глад горкия. hahaha hahaha..защото не му хареса почти нищо от нашта празнична кухня..а за сърмите от кисело зеле направо няма да ви описвам какво му беше мнението  Joy Joy яде май малко бобец... Thinking
Този разказ съм го чувала лично от батко ти Дироков. Много колоритно разказан Joy
Бая се посмяхме тогава Laughing
Наистина си е умрял от глад човекът, има потресаващи спомени... Обаче каза, че най-предвидливо си носел провизии от Италия и на другия ден отворил сака и все пак успял да оцелее hahaha

# 114
  • Мнения: 3 388
DiRokov точно като моето съпруже! Хич недолюбва бг кухня. Виж мусака си хапва, снощи дори с кисело млекце отгоре  Laughing И ракийка пийва, ама рядко, а и по принцип не пие.

# 115
  • Мнения: 3 425
Добър ден и от мен!!!

И моята половинка е кат Дироков  Crazy ,но се справяме някакси...аббиамо тровато ла виа ди медзо  Peace

Ние 3 Нови години бяхме в София...ми хубаво си е и си ни хареса,но ся специално няма да отида затова,а таз Коледа и Нова Година се пада да не работи  Flutter !!!

Да питам мамитата откога дават(ха) прясно мляко???
Аз се чудя какво да правя...сега ми отказва киселото мляко за заспиване,а пък млеката ди крешита не ми се ще да ги давам  newsm78 идеи????

Лени, ще гледам да си намеря...имам подходящо място за такава поставка .......искам яяяяяяяяяяяя  Mr. Green

Вие писахте ли на Дедь Мороз???

Лек следобед и от мен   bouquet


ПП Забравих да се похваля...днес си взех пермесото...дали са ми го за 2 години и тогава ще си искам картата ди соджорното,че ся не ми се занимаваше  Whistling

Сега трябва да взема:
КОДИЧЕ ФИСКАЛЕ от общината?;
Здравната от дистретто-то,
Резиденца от общината?;
Карта д'идентита пак от общината?

така ли????

Аббиате пациенца рагаце  Crazy (Лени,няма да ме чете вече  Joy )

Последна редакция: ср, 15 ное 2006, 14:54 от Kaлa(Bella13)

# 116
  • Мнения: 6 167
Добър ден!
до 2008ма приключих с докумените!
Днес си извадих и карта д'идентита!
Много съм щастлива, че няма да тегля номерчета поне още време.

Отивам да обядвам и после пак ще се разпиша))

# 117
  • Мнения: 6 167

Кала,

Codice fiscale -в Agenzia delle Entrate - Паспорт , Пермессо - безплатно ( идва ти по пощата)

Tassera sanitaria - в USL ( избираш си джи пи, отиваш на гишето, казваш името) - Паспорт, пермессо ( безплатно е, дават ти го на момента)

Residenza -Ufficio Anagrafe ( Municipio) - Паспорт, Пермессо - безплатно ( дават ти веднага)

Carta d'identita -Ufficio Anagrafe ( Municipio) - 3  снимки, паспорт, пермессо, резиденца и 5.42 евро ( дават ти я веднага)

Последна редакция: ср, 15 ное 2006, 15:09 от Lennie

# 118
  • Мнения: 3 425
Благодаря Лени ...златна си аморе  Heart Eyes

Отивам да се информирам къде са тез уфичи,че май т'ва за кодичето не е в общината;)


Цунка   bouquet

# 119
  • Мнения: 3 425
Леллее...аз северна Бг съм написала  Blush ,а и как бавно загрявам ужас  Rolling Eyes Важното е,че ме разбрахте  и ми се посмяхте Hug

Надявам се таз разсеяност да ми мине скоро  Peace

Лени,досадната Кала ми викат  bowuu ,а за резиденцата аморето трябва ли да е с мен и да се съгласява да резиденствам на негова територия???

Влади няма ли едно Здрасти поне да каже???

А с Гери какво става???

 

Последна редакция: ср, 15 ное 2006, 15:34 от Kaлa(Bella13)

Общи условия

Активация на акаунт