Отношение с бившата! Но в контекста на децата

  • 4 496
  • 92
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 420
Виж, не се изкарвай жертва. В семейството всеки прави жертва. Няма човек, който да не е правил компромис в името на общото благо.
Естествено, че дъщеря ти ще прилича на майка си. Повярвай и майка й вижда теб в нея.
Загубил си връзка с детето, или може би никога си нямал такава. И не, не си заминал заради чанти Версаче, друга е била причината, а сега търсиш оправдания пред твоята съвест.
Връзката ти с детето ти зависи повече от теб, отколкото от нея. Така че реши какво искаш и го направи. Без обвинения и без оправдания.

# 46
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 186
Е сега, дъщерята прилича на майката, не разбра ли. Утре ще му се обажда само за да иска пари за чанти и обувки...

Последна редакция: нд, 06 фев 2022, 01:44 от AIDA_N

# 47
  • Мнения: X


Sorry. За 16г се научих да бъда деликатен и отвлечен като начин на изразяване за да няма семейни скандали. Първият ти пост е дяволски прав. И реално сега пиша за 4ти път в моята тема въпрос. В предходните ми постове всичко е налице, просто някой се хващат за 1но изречение от 10такива. Иначе е ясно, че когато дете живее само с единият родител то попива от него. За това и споменах, че може да се озове в обувките на майка си. В UK имат такава поговорка и май е вярна. Знам, че много от вас имат сходни ситуации, но от различен ъгъл, а на мен точни този ъгъл ми е нужен

Аз обичам точно и ясно да се говори. А как си свикнал не е важно. Ама е показателно бягането по тъча.
Отново нищо не казваш.
Пак питам.
Какъв е точно проблемът?
Защото почвам да мисля, че няма такъв.

Добре. Ясно ти е! Цитира майка си. Говори неща, които няма как момиче на 10г да говори. Неща от типа на:
Аз съм момиче/жена/ и винаги съм права.
Мъжете мислят само за секс
Оффф досаден си.

Сещаш се вече за какво става въпрос. Нещата са изтъркани. Те не започват с мен.
И моля те просто прочети първите ми постове, а не коментарите  на уважаемите съфорумки

# 48
  • Мнения: 12 454
И като цитира майка си, няма да я обичаме, да види пък! Grinning
Много ти е объркана представата за живота. Едното ми дете е пълно копие на баща си. Не че го цитира, то му е взело характера. Като се има предвид, че сме разведени, не е като да му се кефя много на баща му. Ма това няма нищо общо с детето, което обожавам и го намирам за разкошно. А ако ми кажат такива неща, просто ще им обясня защо това са глупости. Но това става с пълноценно и редовно общуване, което съвсем не се получава от разстояние.

# 49
  • Мнения: 467
Проблема му е, че не го броят за нищо...

Относно детето, не спирай контакта. Кофти е това, че не си в БГ ама ти си знаеш. Детето разбира, време трябва.

# 50
  • Мнения: 32 364
Краси, почти не съм чела постовете на другите.
Четох твоите коментари.
Ти доброволно не си близо до детето си.
Да речеш, че бившата не те допуска, но не е така.
Общуването с детето ти зависи от теб.

"Аз съм момиче/жена/ и винаги съм права."
Хи хи, че и на мен това ми е любимия лаф. Трудно падам по гръб Grinning

"Мъжете мислят само за секс"
Това вече е притеснително. Тук си трябва разговор с бившата ти.
Не че не е вярно, в голяма степен е вярно, ама на 10 годишно за тия неща си мисля, че е рано.


"Оффф досаден си."
Ми да, отдалечавате се един от друг и ставаш досаден.

# 51
  • Мнения: 15 140
Остави ме мен, 35годишна лелка съм и колко такива като тебе, вечно наранени, неразбрали и прочее съм видяла... Ама те поне имаха малко акъл да не правят и деца.
Кажи какво се очаква от дъщеря ти? Да израсне, слушайки баща женомразец, да няма самочувствие като жена и да попадне на същия непрокопсаник като баща си, който да ù обяснява, че е виновна за несгодите му?
Втори път, нормален ли си?

# 52
  • Мнения: 6 184
Колко жалко, че не цитира любовницата ми баш майка си.
Харесва ти или не, това е положението. Твое си е детето.

# 53
  • Мнения: 4 628
Тотален инфантил. Поредния бащичко дето от 10 кладенеца вода ще извади защо не се грижи за детето си.

# 54
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 186
Децата колко са?
Справка - заглавието на темата.

# 55
  • София
  • Мнения: 62 595
Проблемът е такъв, какъвто е бил винаги или почти винаги при разводи - двама гневни и разочаровани възрастни като единият се гневи и и на детето.  Единствената питанка е ще стигнат ли до Войната на семейство Роуз и Крамър срещу Крамър и в каква вариация. В момента майката няма никакъв интерес детето да поддържа връзка с баща си, тя интуитивно ги отчуждава, защото той за нея вече е извън картинката. Авторът е на ход да си овладее гнева и разочарованието и да продължи да търси детето, да контактува с него. Детето е на 10 - достатъчно малко, за да се повлияе, колкото и доста хора тук да си мислят, че е голямо. Децата никога не са големи, те си остават малки, когато има семейни проблеми, дори когато са зрели хора, пак минават на несигурността от малката възраст.

# 56
  • Мнения: 18 384
Стигнах до там, че виждаш неща от майката в детето и ми стана смешно (сори). Дъщеря ми е телом и духом баща  си (рядко ми се случва да видя в нея нещо от мен). Включително физиономиите, които прави, като се шегува, движенията, такива неща. Още бебе беше, когато правеше едни жестове точно като него, при това не защото го е видяла, ами явно генетичната памет или нещо такова. Grinning Ко да прайм сега, тъй се подредили ДНК-тата. Все пак си е мойто дете. Grinning Ти как я мислиш да няма никаква прилика с другия родител?

# 57
  • Мнения: 17 414
На най-голямата ни дъщеря (на мъжа ми) точно сега ѝ е необходимо едно “отрицателно” качество от майка ѝ. Та баш това се опитвам да извадя аз от нея и да ѝ покажа как да го използва, за да направи много важен избор занапред. Таткото е по-добре да мълчи (понякога) и да подкрепя.
Wink

# 58
  • Мнения: 4 578
Ако проблемът е , че майката я учи на неща, които ти не одобряваш, единственият вариант да противодействаш е да си плътно до детето и с личен пример да й показваш други варианти. През скайпа нищо не можеш да направиш, освен с разни поучителни тиради, да отблъснеш съвсем детето. В крайна сметка ти си избрал за майка на дъщеря ти жена, която, по твоите думи, се вълнува само от чанти и парцалки. В семейства, които не са се разпаднали, понякога е супер трудно  да предадеш собствените си ценности на децата, та какво остава от разстояние. Понеже искаш различни ъгли, ти какво ще кажеш на жена отишла да бачка в Англия и оставила сина си в БГ, която недоволства, че той заприличва на баща си?

# 59
  • Мнения: 6 842
Аз не разбрах много какъв е проблема ти - че не виждаш дъщеря си или че приличала на майка си? Първото си е твой избор и от теб зависи да поддържате връзка, пък било и по вайбър. Свекърва ми и свекър ми живеят и двамата в чужбина /две различни държави/. Свекърва ми се чува с детето най-редовно по вайбър. Детето я познава, търси, самО се обажда като иска да си говорят. Свекър ми не се обажда. Детето не го познава особено. Та, от теб зависи да се чувате редовно и да си говорите. Търси контакт и се радвай като те търси самО детето ти. Другото за приликите с майката, няма да го коментирам.

Общи условия

Активация на акаунт