Прегнил 5000

  • 596
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 225
Момичета, здравейте,

приятелка ми сподели, че 6 месеца с мъжа й не са успявали в опитите за бебе, въпреки перфектни изследвания от двете страни, след което гинеколог я е предложил да й бият прегнил 5000 36 часа преди очаквана овулация. След това вечерта и на следващия ден са правили опити, успешни, имат ти сладко момиченце.

Може ли да споделите опит? В темите, които разгледах, отговорите бяха от преди доста време.

Благодаря!

# 1
  • София
  • Мнения: 13 085
Какво точно те интересува?
Прегнилът таймира овулацията. Ползва се също при инсеминация и ин витро. При фоликулометрия се преценява зрелостта на яйцеклетките и до 40 ч. след поставянето му настъпва овулация. Т.е. той не подпомага самото забременяване, а определя точния момент на овулацията. При липса на други проблеми, шансът от 50:50 се увеличава в известна степен.
Поставя се и за поддръжка в начална бременност понякога, защото представлява висока доза ЧХГ.

Последна редакция: нд, 06 фев 2022, 09:03 от Fever Ray

# 2
  • Мнения: 225
Благодаря, Fever, интересува ме всичко : дали някой е имал странични ефекти, използван ли е от други дами без опити за ин витро и т.н

Аз се замислих, тъй като имам много редовен цикъл с хормони в норма и въпреки това не успях да видя положителен тест за овулация няколко месеца, та ми се иска да си спестя разочарования чрез този метод.

# 3
  • София
  • Мнения: 13 085
Страничните ефекти са описани в листовката. Обикновено съвпадат с усещанията в начална бременност, заради високата доза ЧХГ.
Единствено лекар (репродуктивен специалист) може да прецени дали може да ти бъде приложен. Каквито и да е хормони, прилагани без лекарско контрол, единствено вредят.
За да засечеш овулацията, потърси лекар, който да ти направи фоликулометрия в периода на поне 2 поредни месеца, което е най-сигурният начин.
Дори и с таймиране на овулацията, шансът за забременяване при хора без други проблеми е 50:50.
Ако е минала година и нямаш 35 г. или 6 месеца, а имаш 35 г., потърси специалист.
При проходими тръби и ако нямате проблеми с мъжкия фактор и с хормоните, таймирането би помогнало, но само при проследяване с ехограф. Неправилното таймиране е неефективно. Щом не засичаш овулация, проследи яйчниковия си резерв.
Кои хормони си изследвала? От колко време правите опити? Правили ли сте спермограма и цветна снимка?

Точно от опит пиша, че само лекар следва да прецени подобна необходимост.
Страничните ефекти при един не е задължително да ги има при друг.
Как ще ти помогне, че при мен всеки път има различни усещания - от гадене, през болки в гърдите до тежест в корема, например?
Над 20 пъти са ми били Прегнил в живота. Само и единствено под лекарско наблюдение.

С Прегнил не се забременява. Забременява се с овулация и качествени яйцеклетки.

Последна редакция: нд, 06 фев 2022, 18:02 от Не се сърди, човече

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 5 928
Може ли да споделите опит?
Опит точно нямам.
Само ще спомена, че не съм инвитро, но съм с нередовен цикъл и понякога правя задържани фоликули. И това беше причината репродуктивната АГ да ми предложи инжекции с ЧХГ (Прегнил или друго) именно, за да таймираме овулацията и да се уверим, че фоликулът ще се спука.
За целта обаче ми искаше предварително да си направя и цветна снимка. Аз нямах такова желание и съответно не се стигна до таймирането на овулацията с инжекции.
Но ако човек е с редовен цикъл и няма проблеми, не виждам смисъл от това.

Последна редакция: нд, 06 фев 2022, 18:03 от Не се сърди, човече

# 5
  • Мнения: 46 508
Заключвам по молба на автора.

Общи условия

Активация на акаунт