Третиноин/Ретин-А/Ретиноидна киселина, Ретинол, Ретиноиди - 9

  • 50 740
  • 758
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 11 003
Кожата ми е смесена. С хидратация успявам да преборя омазняването в т-зоната, но малко ми трябва да се запушат порите.
Mrs.Gorgeous, за двата слоя ли ползваш този крем? Много е хубав. Имам го и си го пазя за по-екстремни ситуации.

# 406
  • Мнения: 191
Привет,  прекрасни дами! На 43 съм имам мазна кожа и освен разширени пори нямам други проблеми с кожата, освен появилите се бръчки и тази година за сефте едно петно от слънцето. До сега не съм ползвала рутина с ретинОл, ретинАл или третиноин. Четох, четох и се спрях на Geek & Gorgeous › A-Game 5 - 0,05% РетинАлов Серум, който смятам да започна от октомври, като първоначално два пъти в седмицата и постепенно зачестяване. За хидратиращ крем съм се спряла на Avene Hydrance INTENSE Rehydrating Serum и слънцезащита Avene Creme Spf 30 50ml. Моля за обратна връзка дали е ок или трябва да вкл. още нещо като превенция. Чета, че се използват маски, киселини азелаинова или витамин Ц, корейски хидратации и т.н или да започна и в течение на времето да се ориентирам? Горещо благодаря!

# 407
  • Мнения: 22 869
Последното Simple Smile

# 408
  • Мнения: 191
т.е чакам Laughing А преди да сложа ретинАла задължително ли е използването на измимни препарати?
Благодаря отново

# 409
  • Мнения: 22 869
Започни с базова  рутина: добро почистване, хидратация, слънцезащита денем, плюс една активна съставка, под формата на серум.Да речем вит Ц сутрин.След известно време, към есента, вкарай ретиноли, али и тн. , пак така внимателно, без да спираш вит Ц.
Когато кожата е привикнала, вече
може да почнеш да вкарваш още нови съставки и да въртиш, според нуждуте и резултатите.
Аз вече ползвам всякакви варианти, не спирам лятото.

Последна редакция: сб, 13 авг 2022, 17:52 от ДХ3

# 410
  • Мнения: 191
Започни с базова  рутина: добро почистване, хидратация, слънцезащита денем, плюс една активна съставка, под формата на серум.Да речем вит Ц сутрин.След известно време, към есента, вкарай ретиноли, али и тн. , пак така внимателно, без да спираш вит Ц.
Когато кожата е привикнала, вече
може да почнеш да вкарваш нови съставки и да въртиш, спиред нуждуте и резултатите.
Аз вече ползвам всякакви варианти, не спирам лятото.
Благодаря ДХ3 ! Flowers HibiscusFlowers HibiscusFlowers Hibiscus
 плюс една активна съставка, под формата на серум.Да речем вит Ц сутрин какво би препоръчала?
Aз и сега  използвам слънцезащитния на Avene, котато вали дори Simple Smile  има цвят и е страхотен

# 411
  • Мнения: 275
Започни с базова  рутина: добро почистване, хидратация, слънцезащита денем, плюс една активна съставка, под формата на серум.Да речем вит Ц сутрин.След известно време, към есента, вкарай ретиноли, али и тн. , пак така внимателно, без да спираш вит Ц.
Когато кожата е привикнала, вече
може да почнеш да вкарваш нови съставки и да въртиш, спиред нуждуте и резултатите.
Аз вече ползвам всякакви варианти, не спирам лятото.
Благодаря ДХ3 ! Flowers HibiscusFlowers HibiscusFlowers Hibiscus
 плюс една активна съставка, под формата на серум.Да речем вит Ц сутрин какво би препоръчала?
Aз и сега  използвам слънцезащитния на Avene, котато вали дори Simple Smile  има цвят и е страхотен

Хилауронова киселина и ниацинамид вървят с ретинол. Поне аз такава комбинация ползвам с него.

# 412
  • София
  • Мнения: 1 480
На мен от GG A-game 5 ми се запушиха порите  и сега го доизхабявам на шия и деколте.
Вижте продуктите с ретинАл на Avene. (Мисля че този месец са доста намалени в почти всички аптеки)
Слънцезащитата гледайте да е spf 50, тонираните не вършат работа, защото няма как да нанесете необходимото количество.
На мен лично лятото не ми понасят много активни съставки (с ретинАла съм свикнала , но всички други серуми спрях и кожата ми е по-добре). За сметка на това обаче, слагам нощни маски - различни имам за подхранване, хидратация

# 413
  • Мнения: 191
На мен от GG A-game 5 ми се запушиха порите  и сега го доизхабявам на шия и деколте.
Вижте продуктите с ретинАл на Avene. (Мисля че този месец са доста намалени в почти всички аптеки)
Слънцезащитата гледайте да е spf 50, тонираните не вършат работа, защото няма как да нанесете необходимото количество.
На мен лично лятото не ми понасят много активни съставки (с ретинАла съм свикнала , но всички други серуми спрях и кожата ми е по-добре). За сметка на това обаче, слагам нощни маски - различни имам за подхранване, хидратация
Привет Mom_of_boys
Avene Ystheal този ли имаш в предвид
Горещо благодаря Heart
Прохладен ден!

# 414
  • София
  • Мнения: 1 480
Този крем го няма вече, новата му версия е physiolift (изграждащ нощен балсам , ретинАла е 0,05%, като на а-game 5)
Другите продукти:
- A-oxitive нощен пилинг с 0,1% ретинАл
- Cleanance - нощен крем с 0,1% ретинАл

Схема на въвеждане :
2 пъти седмично през първите две седмици. През ден - следващите две седмици и след това всяка вечер. Хидратиращ крем (базов) или хидратираща нощна маска 20-30мин след нанасянето на ретиноидния продукт.

# 415
  • Мнения: 191
Този крем го няма вече, новата му версия е physiolift (изграждащ нощен балсам , ретинАла е 0,05%, като на а-game 5)
Другите продукти:
- A-oxitive нощен пилинг с 0,1% ретинАл
- Cleanance - нощен крем с 0,1% ретинАл

Схема на въвеждане :
2 пъти седмично през първите две седмици. През ден - следващите две седмици и след това всяка вечер. Хидратиращ крем (базов) или хидратираща нощна маска 20-30мин след нанасянето на ретиноидния продукт.
HeartPurple HeartPurple Heart

# 416
  • Мнения: 190
Ползвала съм Physiolift, хубав е, но се води за по-зряла кожа мисля. Като разбрах, че Cleanance Women е с по-висок процент ретинал, и че е за проблемна кожа си го взех и съм очарована от него. Взех си и трет за есента, но се колебая дали да не си продължа с него, кожата ми го обожава.
Този крем го няма вече, новата му версия е physiolift (изграждащ нощен балсам , ретинАла е 0,05%, като на а-game 5)
Другите продукти:
- A-oxitive нощен пилинг с 0,1% ретинАл
- Cleanance - нощен крем с 0,1% ретинАл

Схема на въвеждане :
2 пъти седмично през първите две седмици. През ден - следващите две седмици и след това всяка вечер. Хидратиращ крем (базов) или хидратираща нощна маска 20-30мин след нанасянето на ретиноидния продукт.

# 417
  • София
  • Мнения: 35 098
Аз стартирах с A game и мисля е много добър, освен миризмата.
Кожата ми е плътна и мазна, стартирах през ден, като точно след седмица минах на ежедневна употреба.
За стартер е добър.
В сутрешната рутина мушнах C- glow, като към днешна дата това си остава един от любимите ми.

# 418
  • София
  • Мнения: 1 480
Аз ги бях взела заедно - а-game +c-glow + тонера (течна хидратация) . Като последния е чуден, дори и за освежаване през деня.
Стартирах всичко заедно + други неща вече вкарани в рутината и изпитани . Никакви раздразнения, супер поносимост, нооо аз имам много широки пори и след 10на дни станаха черни. Спрях и двете, минах на физиолифт и авен клийнънс концентрат за несъвършенства и ги поизчистих.
Все още не съм решила с какъв антиоксидант ще заместя Вит.Ц, но има варианти. Ще въведа трет първо. Заредила съм най-ниския процент ретиридес и чакам да дойде момента 😊

# 419
  • Мнения: 190
Така се бях засилила към C-Glow, но четох, че доста оцветявал порите и това ме отказа. Някой с отзиви за хубав антиоксидант, без вит. С?

Общи условия

Активация на акаунт