От Германия до България – превоз и закупуване на поръчките ни – 2

  • 38 554
  • 401
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 5 898
..... Освен това всеки един товар се застрахова. А ако GGBG предлагат застраховка на фактурна стойност, а те не предлагат, щях да си плащам. Така, че много моля без внушения.
Всъщност всяка пратка се застрахова:

(Чукча не е читател, чукча е писател...) Така, че много моля без внушения....

Gabieli.com
Ахаххахахахахаха

Чукча дали е пробвал тази схема за застраховане, или Чукча само знае да тролства? И да не чете.... с разбиране.  Wink Защото аз съм се опитвала да я пробвам.
И Чукча защо поства снимки от сайта на Габиели, под коментар за GGBG?

# 391
  • Мнения: 67
Днес случайно ми се появи това клипче и се сетих за темата.
В 10 секунди казва всичко по въпроса и мнението на германците за тези, за които всички са чували, но никой не ги е виждал Simple Smile

# 392
  • Мнения: 5 080
И защо е този зор за очерняне на GGBG? Дали защото все още не са повишили цената си за услугата, така както сториха някои колеги/конкуренти в бранша?

# 393
  • Мнения: 5 898
И защо е този зор за очерняне на GGBG? Дали защото все още не са повишили цената си за услугата, така както сториха някои колеги/конкуренти в бранша?

Да очерням? Вие чувате ли се? Ползвам превозвачи от появяването им. GGBG конкретно не помня от колко години. Вкл. и доставка до адрес за София.
Всяко нещо, което разказах мога да докажа. А и честно казано, изобщо не мисля вече, че за качеството на "услугата" цената им е ниска. Преди време се опитах да ползвам за Германия опцията им за вземане от адрес. Писах им какъвто е реда. Дори не си направиха труда да отговорят.  

Искрено се радвам, че Амазон започнаха да въвеждат безплатна доставка до България. Така, когато мога ще прескачам GGBG и колегите им, и ще си ползвам гаранцията.

# 394
  • Мнения: 5 080
Аз също мога да докажа, че DPD извършват доставки до GGBG. Явно от един момент са получили амнезия и невъзможност да извършат услугата.
Със сигурност имам и други пратки с DPD, но само това е останало в мейла ми.

Също така използвам безпроблемно и допълнителните им услуги да преглеждат, да връщат мои поръчки в Германия. Когато се канселира онлайн покупка нямам друг ход и винаги са били безупречни GGBG.

Последна редакция: ср, 17 апр 2024, 09:45 от Фръц!

# 395
  • Мнения: 5 898
Аз също мога да докажа, че DPD извършват доставки до GGBG. Явно от един момент са получили амнезия и невъзможност да извършат услугата.
Със сигурност имам и други пратки с DPD, но само това е останало в мейла ми.

Също така използвам безпроблемно и допълнителните им услуги да преглеждат, да връщат мои поръчки в Германия. Когато се канселира онлайн покупка нямам друг ход и винаги са били безупречни GGBG.



Аз мисля, че на чист български пиша, но явно се налага да повторя.
Да, и аз съм имала доставки до техния адрес с DPD. И аз съм имала доставки до техния адрес с други доставчици. Нямаше никаква нужда да ми доказвате абсолютно нищо, още повече, че изобщо никой не ви пита.

Проблемът е, че в рамките на 15-20 дни от един месец три доставки извършвани с DPD до техния адрес бяха върнати на продавачите поради затруднения на доставчика да достигне до адреса. Очевидно имаше/има някакъв проблем, който не е изключение за една пратка. Знаем, че адресът е промишлена зона, с бариера, а не обичайна рецепция с постоянно присъствие. Въпреки че писах няколко пъти, реакцията им беше ЗЕРО, НУЛА, НУЛ. Аз парите си ги получих, говорила съм и с Амазон по отношение на доставките от DPD.

Та всеки да си прави изводите. Докато няма проблем с нищо са ТОП. Получи ли се проблем - се покриват. Толкоз. Стискаме палци да няма проблем и плюем в пазвата.

# 396
  • Мнения: 5 080
Вие за коя се взехте, че трябва да чакам Вашето разрешение или изискване да публикувам или не факти, които подкрепят моите мнения? Разбрахме, има някаква бариера от скоро специално за DPD.

# 397
  • Мнения: 5 898
Вие за коя се взехте, че трябва да чакам Вашето разрешение или изискване да публикувам или не факти, които подкрепят моите мнения? Разбрахме, има някаква бариера от скоро специално за DPD.

За тази, чийто постове коментирате. Още въпроси?

Бариерата не е само за DPD и проблемът не е само с мои пратки. Можете да погледнете отзивите в нета. Достатъчно на брой са, и ако бяха адекватни поне щяха да комуникират проблема с клиентите си нормално и customer friendly. Само това искам. При мен нямаше ни вопъл, ни стон. Формата им за контакти се ползва очевидно само от клиентите и е там за да не им се досажда по телефона.

Както казах, всеки е свободен според възможностите си да си прави изводите.

# 398
  • Мнения: 5 259
Питах DPD, че искам да изпратя пратка до адреса на GGBG и дали ще могат да я доставят и дали са имали досега проблем с доставката, ето отговорът:

Цитат
We have no information on this.
If there are any problems with shipping via DPD, we will be there for you to clarify the matter as quickly as possible.

С две думи нищо не ми отговарят. Все пак това, че нямат информация, какво означава? Или наистина няма проблем с доставката или има, но не си признават, или наистина нямат информация. Laughing  Третото не говори добре за обслужването на DPD.

П.П.
Странно защо моите мнения в темата за заметени, а са оставени откровено неверни неща в темата. Rolling Eyes

# 399
  • Мнения: 1 598
Aз съм чукчата с неверното мнение, съжалявам и се извинявам най-сериозно. Наистина не разбрах, че пишете за GGBG. Никога не съм ги ползвала, само  с Габиели от Германия, и помислих, че коментирате тях. Close

# 400
  • Мнения: 61
Вие за коя се взехте, че трябва да чакам Вашето разрешение или изискване да публикувам или не факти, които подкрепят моите мнения? Разбрахме, има някаква бариера от скоро специално за DPD.

А вие пък за коя се взимате ? Laughing
Моя пратка също бе върната от адреса в Германия от тея мошеници ,като имаше не един,не два,а три опита с бележка "фалшив,невалиден адрес" !
Няколко пъти хората ми искаха тела в Германия за да се обадят на GGBG и да се разберaт за адреса,но тези
мошеници ГГБГ не вдигат ! Лично им звънях и се уверих.

Та ,за какво е този напън ,да се лъже и една некоректна балканска фирмичка с фалшив адрес, да се представя едва ли не за супер компанията?

..............

Цитат
Питах DPD, че искам да изпратя пратка до адреса на GGBG и дали ще могат да я доставят и дали са имали досега проблем с доставката, ето отговорът:

Най-добре пробвай и сам ще разбереш Laughing
Вероятно са те помислили за някъв супер глупак.Все пак ,кой пита куриер дали може да достави пратка до адрес? Laughing

И между другото мен ме прехвърляха между няколко отдела,на главния сайт,после на германския DPD защото
съпорта явно няма връзка между тях или предпочитат местния отдел да отговаря.Това във връзка дали имат някаква информация.Друг въпрос е,че и да имат,няма да ви кажат в качеството на анонимен  в имейл комуникация

Последна редакция: чт, 18 апр 2024, 07:21 от Pestr

# 401
  • Мнения: 2 373
Дами и тук таме господа. Имам един въпрос Освен дискусиите тук подгряхте ли телефоните на едните и на другите. Като спрат на вас да вдигат ползвате тел на роднини и познати. Пускате към всякакви европейски институции в Германия оплаквания. Дори и да няма развитие да им се трупа актив.
Благодарение на това, че някой хора не мълчаха дори и от БГ имате безплатни минути за разговори в Европа.
Тези дето само одумват по махленски още си стоят на село и Фейсбуко го ползват само пред общината на вай-файо Simple Smile
Моля да бъда извинен в случай, че звуча грубо.

Общи условия

Активация на акаунт