АВГУСТ 🤱🏼2022 🌸 (ТЕМА 5) ☀

  • 22 319
  • 739
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 371
Аз днес се записах официално на жк. Дадоха ми направления, пуснах си болничен, и казаха че таткото няма особено въображение, докато зацепя, че май пак е момиче, гледах тъпо около 5 мин. 🤣 На 16ти съм на бхс и ще ми потвърдят тогава Simple Smile

# 46
  • Мнения: 921
За изчислявяне на прогнозна сума за майчинство съм ползвала сайта на НОИ, през този Линк: https://apps2.nssi.bg/CalculateMaternityBenefits/
Става бързо, обаче не винаги работи. Трябва да пробвате няколко пъти през деня, за да го хванете на кеф 😄.
Аз и през другия калкулатор пробвах, в който ръчно въвеждаш сумите, обаче там ми изчислява различна стойност.
Смятам, че през НОИ ще е по-точно.
Това което прочетох е, че майчинството се изчислява на база 24месеца назад преди 45дневния болничен преди раждане. А сумата върху, която се изчислява болничен   e на база средно двевно възнаграждение 18месеца назад.
В групата във facebook, една от нас беше казала, че е счетоводител или поне нещо такова ми се върти в главата, сигурно ще може да разясни каква е схемата.

# 47
  • Мнения: 3 944
Да, приложението на НОИ е супер точно, при мен беше вярно до стотинка, защото взима предвид болнични, бонуси и каквото още се сетиш.

# 48
  • Мнения: 606
Аз вече съм в болнични. На колегите и работодателя ми казах преди доста време, тъй като не можех да върша част от нещата си по една или друга причина.

Момичета, как сте със съня? Все още много ми се спи през деня, не че спя, но вечер се будя по 100 пъти и сутрин съм като парцал. От 2-3 вечери усещам и болки в таза, като си сменям позата на сън.... На мен таза ми е проблемен по принцип, но има ли и други с такива оплаквания?

# 49
  • Мнения: 36
Здравейте мами аз съм съвесем нова тук. Бих искала да попитам някоя от вас която е в напреднала бременост аз съм в 14г.с и 3дни, от днес имам лека болка в ляво появи се от нищото но ме тормози вече цял ден, дали някоя от вас може да сподели мение как се е справила с проблела и нужно ли е да се притеснявам. Благодаря!

# 50
  • Мнения: 328
Здравейте мами аз съм съвесем нова тук. Бих искала да попитам някоя от вас която е в напреднала бременост аз съм в 14г.с и 3дни, от днес имам лека болка в ляво появи се от нищото но ме тормози вече цял ден, дали някоя от вас може да сподели мение как се е справила с проблела и нужно ли е да се притеснявам. Благодаря!
Здравей, аз съм в 15+4 и от 2-3 седмици имам понякога тъпа, а понякога и по-остра болка в тези области.

Може да прочетеш за Round ligament pain(болка в сухожилията на матката) и да сравниш дали би описала своята болка по същия начин. Тази болка е нормална и е заради нарастващата матка и разтягането на въпросните сухожилия. Давам ти и линк, но е на английски ако искаш можеш да потърсиш нещо и на бг.

https://www.babycenter.com/pregnancy/health-and-safety/round-ligament-pain_205

# 51
  • Мнения: 3 321
Здравейте мами аз съм съвесем нова тук. Бих искала да попитам някоя от вас която е в напреднала бременост аз съм в 14г.с и 3дни, от днес имам лека болка в ляво появи се от нищото но ме тормози вече цял ден, дали някоя от вас може да сподели мение как се е справила с проблела и нужно ли е да се притеснявам. Благодаря!
Къде точно в ляво? Може да е от газове, колкото и смешно да звучи, може да е и от разтягането на матката и от това, че почва да опъва и притиска тук там. Ако болката е лека не е притеснително, в повечето случаи са нормални болки. Различни ще има през цялата бременност. Легни да си починеш малко, обикновенно на ляво препоръчват лекарите. Можеш да пиеш но-шпа. Ако болката не е рязка, силна, нетърпима обикновенно не е проблем. Повечето минават с почивка и разсейване с гледане на филм или четене на книга. Идеята е да се разсееш и да не мислиш къде те боли и от какво. Забелязала съм, че ако се съсредоточа върху болката и става по-зле. За да си по спокойна можеш да звънеш и на лекаря си. Да не си се преуморила нещо, при мен се появяваха ако започна да ходя по-бързо.

# 52
  • Мнения: 606
И аз имам болки основно в ляво. Според АГ е от разтягане то на матката. Аз пия но шпа при нужда.

# 53
  • Мнения: 1 218
Аз днес съм с пробождаща моментна болка , но вдясно - там , където маноела е показала.Твърде вероятно е да са червата ,но пък и това да се разсеяш с нещо помага.Казвам си - да, сигурно е от червата или от матката и гледам да мисля за друго.Ако не е прекалено силно вероятно е нормално. 14 + 1 съм ако има значение.
Редактирам се и добавям снимка какво пише за този срок на Б и болките в приложението, което ползвам.

Последна редакция: пн, 07 фев 2022, 18:05 от Орехче

# 54
  • Мнения: 856
И при мен го има дискомфорта в ляво, не бих казала, че е болка. След нощни пишкания имам боцкания понякога, минават за по-малко от минута, а ако кихна в легнало положения си ме боли. Обяснявам си го с разширяване на матката и не му обръщам внимание. Като казах разширяване, имам чувството, че корема ми дръпна с няколко сантиметра за 3,4 дни 🤯🤯 определено е видимо по-голям в сравнение с преди седмица и си се заобля 🤷🏻‍♀️

# 55
  • София
  • Мнения: 5 617
Орехче, кое приложение ползваш?

# 56
  • София
  • Мнения: 276
Здравейте на всички. И аз се престраших да се запиша в темичката, от няколко дни само ви чета. Преди 8 години прекарвах дните си с ноемврийските мами,но от тогава не съм писала тук.  Сега чакаме второ,термин 21.08,полът не се видя  на ФМ в Петък.
До ФМ не бяхме казали почти на никой,защото имам един мисед миналата година Септември и ме беше страх дали този път всичко ще е наред.
В работата все още не съм казала на никой,но май ще трябва ,защото вече доста ми личи. С предишната бременност до 5ти месец не личеше,че съм бременна,а сега имам чувстото,че коремът ми расте всеки час 😁

# 57
  • Мнения: 2 476
Идвам да мрънкам... С ковид съм, с четвърти, положителен тест от днес... Преди това три отрицателени. Тъпо и упорито се тествах всеки ден и най-накрая светна. Тестовата черта се оцвети ярко от раз Unamused

# 58
  • Мнения: 695
Идвам да мрънкам... С ковид съм, с четвърти, положителен тест от днес... Преди това три отрицателени. Тъпо и упорито се тествах всеки ден и най-накрая светна. Тестовата черта се оцвети ярко от раз Unamused

Споко, аз го минах с двете деца Simple Smile преди две седмици, всичко ще е наред!

# 59
  • Мнения: 2 789
Идвам да мрънкам... С ковид съм, с четвърти, положителен тест от днес... Преди това три отрицателени. Тъпо и упорито се тествах всеки ден и най-накрая светна. Тестовата черта се оцвети ярко от раз Unamused
Бързо оздравяване. Макар че при моята приятелка от аптеката излезе положителен а ПСР беше отрицателен🤷‍♀️

Общи условия

Активация на акаунт