Родени през м. Февруари 2022 - тема 1

  • 23 176
  • 743
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 037
Няма никакъв проблем да се спре кърмата без лекарства, даже толкова скоро след раждане не бих пила хапчета. Съвсем каша ще стане с хормоните.
За да се спре, най-лесно е просто постепенно да спираш. Примерно днес цедиш по 10 мл по-малко от обикновено, след 2-3 дни още 10 по-малко и така. Ако общо цедя 20, аз бих пробвала директно да я спра, а да изцеждам само ако се наложи и само за облекчение. Много помага и чай от салвия/мента (салвията действа по-силно). Не се стискат гърдите да се провери има ли капки, със стискането се стимулира да има кърма. Освен това е нормално да има капки и месеци по-късно.
6 месеца след края на кърменето е добре да се посети мамолог.
Не е проблем бебето да суче само от едната гърда. Аз бих изцеждала другата само ако има напрежение или ако искам да увелича количествата.  Синът ми ядеше само от една гърда, дъщеря ми от двете, и двамата качваха добре до захранването.

# 31
  • Мнения: 270
Веси, да, тя си качва нормално, пълни памперсите. Мен по скоро ме притеснява, че ще ми намалее кърмата така, защото ако няма напрежение в другата и не я цедя става пауза от 6-7 часа докато яде пак от същата гърда. Или ако изцедя 20-30мл само да облекча, че ще започне да произвежда само по толкова 🤷🏻♀ Голяма каша ми е с това кърмене.

# 32
  • Мнения: 981
Аз си знаех, че от всичко кърменето ще ми е най-неразбираемото нещо...супер сложно ми е и супер много го мисля и се тормозя... Да, не успях да я кърмя, но се цедя и давам кърма. Само вечер 1 макс 2 хранения са с АМ, но просто не ми стига кърмата за да и давам и тогава. Мисля, че за сега се оправям с помпи и прочие, ще видим до кога.

# 33
  • Мнения: 1 037
При мен не е намаляла кърмата от това, че бебето яде само от едната гърда. Нали на следващото кърмене ще яде пък от другата гърда.
Също не е проблем, ако иска да яде на час и половина. Има дни (скокове в растежа), когато искат и на 15 минути, това не значи, че кърмата не им стига. Просто сами си стимулират да има повече после. Давай когато и колкото иска, от една гърда или от 2. Хем не се чудиш "това дете сега гладно ли е", ами направо проверяваш. Ако иска - ще яде.

# 34
  • Мнения: 786
Здравейте дами Simple Smile, беба е на един ден и на мен ми е някакъв малък кошмар, тук в болницата няма никой нищо да обясни, да не споменавам какъв дискомфорт ми е от секциото. Имам няколко бързи въпроса:
1. Акушерката като видя зърната ми препоръча да си взема силиконови зърна и сега се мъча да кърма с такива. Ако някой има опит- как разбирате дали бебето суче напразно или наистина потича коластра? Първите пъти беше сухо от вътрешната страна на силиконовите зърна, последния път имаше някаква плътна течност, но как да разбера какво поглъща бебето? Страх ме е, че е малка, под 3 кг, и от следобеда изкаран заедно ми се струва, че може повече да спи отколкото да реве за храна.
2 . Как да я накарам да си отвори повече устата за да поеме част от ареолата? Това с потриването на горната устна със зърното не работи при нас
3. В болницата миехте ли на чешма при смяна на памперс ? Аз се канех докато сме тук да сме само с мокри кърпички, но забелязах, че се е зачервила въпреки бепантена.

# 35
  • Мнения: 5 563
Гебура, аз с кърменето не мога да помогна... но в стаята в болницата инахме мивка точно до леглата и ни казваха да ги мием там на всяка смяна на памперс, като минаваха да покажат как. Не одобряваха кърпичките..

# 36
  • Мнения: 981
Аз също бях със силиконовите зърна в болницата. Имаше си бяло отвътре. Според мен остави бебето да си суче колкото можеш повече. Заспива знам, но прави опити да го будиш. Моята си дърпаше и като се измори пускаше зърното, последвано от рев докато и го подам пак.
За миенето аз не можех, тъй като мивката в банята беше много малка и ниска. Използвах кърпички и си я мажех с крема, който си носих. Нямах проблеми с подсичане. Вчера обаче забелязах покрай ануса, че е зачервено и почнах да мажа със Судокрем само там, днес почти няма червенина. За сега успяваме да си я мием на чешмата, но моя приятел скоро почва работа и не знам сама дали ще се справя...

# 37
  • Мнения: 1 037
Пробвай ако суче без силиконови зърна, без. По-лесно е за теб (не стерилизираш, не се чудиш какво да правиш ако отидеш някъде и ги забравиш и т.н ).
За сученето - гледам под брадичката дали преглъща. Ако преглъща, значи суче нещо. Ако не преглъща, а си спи на гърдата, раздвижвам краче да се посъбуди малко. Или гъделичкам ухото, или ако и така не става, оригвам. Ако и тогава спи, значи спи.
Ако се наложи да развалиш вакуума, най-лесно става с кутре в ъгълчето на устата.
При мен (плоски зърна) засукваха по-добре, ако хвана зърното + ареола с 2 пръста успоредно на устата на бебето и провлача от носа надолу.
Може да пробваш и да изцедиш съвсем леко преди засукването, колкото помпата да оформи малко зърното.
Някъде на 3тия ден гърдите ми станаха много напрегнати и пълни с мляко. Това още повече изпъва плоските зърна и по-слабо бебе може да няма сила да стисне да засуче. Помагаше ми "омекотяване с обратен натиск" - има го в блога на Хедра. В по-тежки случаи съм изцеждала малко мляко колкото да се освободи малко място да засуче бебето.

# 38
  • София
  • Мнения: 1 408
Да кажа и тук набързо и при нас как е положението с новородено бебе вкъщи.
Аз съм от късметлийките, на които им потръгва с кърменето. Каките ги кърмих мн дълго, сега и с Ади се спрямваме успешно. Тя хапва по малко, но на често през деня. А през нощта се буди в 3 и в 5 някъде.
Аз лягам в 12, а след кърменето в 5, си спим до 8. Засега ме устройва, не мога да кажа, че съм недоспала. Не е ревлива, супер спокойно бебче е засега. Излизаме на разходка всеки ден откакто са ни изписали.
Каките обаче станаха зверчета. Доста взеха да ревнуват, а същевременно игнорират бебето като цяло, не искат да я гушкат, не се радват мн мн. Представях си нещата по малко по друг начин, но уви.. Повече те са ми грижа в момента, отколкото малката. Надявам се скоро да си я заобичат и да ѝ се радват. 🤷🏻♀❤
 За следобяд имаме час за фотосесия, надявам се хубави снимки да станат. И общо взето така е..

# 39
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Ния, смятам, че бебето е скучно на каките. Ще се занимават с нея, когато може да им отвръща на игрите. Моята 11г девойка също очаквам да няма интерес към беби, казва, че щяла приказки на тел да й пуска 😂

# 40
  • Мнения: 786
Момичета, много ви благодаря за подкрепата и съветите:heart:! Вчера ми беше в топ 10 на най-кошмарните дни в живота ми- не бяха минали 24 часа от секциото, не бях спала, не ми се получаваше и кърменето и сменянето на памперси, болеше ме и въобще всичко беше кошмарно. Днес е много по-добре, след обяда виждам, че имам поне коластра, така че съм оптимист, с памперсите почнах да свиквам и спах цели 5 часа Simple Smile. Така че животът пак е хубав.
Един смешен въпрос-мислех, че новородените плачат само ако са гладни, топло им е или са с пълен памперс. Но Деа днес на 3 пъти се разплаква след като е яла, чиста е и като я гушна се успокоява. На два дни е, трябва да е рано за колики. Някакви предположения? Аз с удоволствие си я гушкам и я оставям да спи върху мен, просто се притеснявам да не пропускам нещо.

Ниа, според мен любовта се създава във времето, нормално е да им е чуждо бебето и да ревнуват. Дай им няколко месеца да свикнат. Аз и от таткото не очаквам от първия момент да е влюбен в бебето, със сигурност ще му трябва време.

# 41
  • Мнения: 5 563
Гебура, оригваш ли я след хранене?

# 42
  • Мнения: 2 352
То и аз не се влюбих в бебето си от първия поглед Grinning Разплаках се като я видях за пръв път, изпитвах някаква любов. Обаче след време осъзнах колко много я обичам и как не си представям живота без нея. Пиша го за успокоение, че не всички изпитват някакви кой знае колко силни чувства още от първия поглед.
На мен в началото ми беше много трудно да я оригвам. Уж я държах правилно, обаче не се получаваше. Едва на 4-5 ден започна всеки път да се орига, а е много важно.
Възможно е да си търси близост бебето. Все пак 9 месеца е било на топло и гушнато, а сега му липсва.

# 43
  • Мнения: 1 037
Момичета, много ви благодаря за подкрепата и съветите:heart:! Вчера ми беше в топ 10 на най-кошмарните дни в живота ми- не бяха минали 24 часа от секциото, не бях спала, не ми се получаваше и кърменето и сменянето на памперси, болеше ме и въобще всичко беше кошмарно. Днес е много по-добре, след обяда виждам, че имам поне коластра, така че съм оптимист, с памперсите почнах да свиквам и спах цели 5 часа Simple Smile. Така че животът пак е хубав.
Един смешен въпрос-мислех, че новородените плачат само ако са гладни, топло им е или са с пълен памперс. Но Деа днес на 3 пъти се разплаква след като е яла, чиста е и като я гушна се успокоява. На два дни е, трябва да е рано за колики. Някакви предположения? Аз с удоволствие си я гушкам и я оставям да спи върху мен, просто се притеснявам да не пропускам нещо.

Ниа, според мен любовта се създава във времето, нормално е да им е чуждо бебето и да ревнуват. Дай им няколко месеца да свикнат. Аз и от таткото не очаквам от първия момент да е влюбен в бебето, със сигурност ще му трябва време.
Четвърти триместър. Досега е била на топло, сега свиква. Като се прибереш, може да пробваш със слинг.
Ще се напаснете Simple Smile А сънят е много важен, уговори се някак с мъжа ти да се редувате и да спиш нощем.

# 44
  • Мнения: 981
Уф кажете как правилно да се оригва бебето...при нас не се случва всеки път, даже много рядко. Като я взема на рамо, често почва да недоволства и да мрънка. Дайте съвет как се хваща, да не е нещо неправилно да правя? Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт