Родени през м. Февруари 2022 - тема 1

  • 23 676
  • 743
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 187
Ние я мажем изцяло с преварен зехтин и няма никакви зачервявания. По гънките също лесно се маже и даже вече и правим масажи и тя супер много се радва.
За банята имаме стратегия. Даваме и половината шише да си го хапне, но да не и стане тежко, вкарваме я във ваната и тя си се отпуска и после като я изкараме и даваме другата половина и така я слагаме да спи. Иначе преди ако е гладна се съдираше от рев.
Ние сега имаме друг проблем ... започна да се запича от Аптамил и започнахме да пробваме други млека 😕

# 61
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Мислила ли си, Klow да пробвате ДМБио млякото? Вижда ми се с много добър състав, омега 3 и 6.
Разкажи за опита с млеката. 
Някога давах Милумил на злоядата ми щерка, не е имала колики и проблеми със стомах.

# 62
  • Мнения: 187
До сега бяхме на Аптамил 1. От вчера по препоръка на педиатърката сме с Аптамил Комфорт, което уж има за цел лесно изхождане. Иначе приятелки ми препоръчаха Фризолакс вом и може би това ще е следващото, ако Комфорта не подейства.
Ще видим как ще и се отразят следващите дни.
Ние поне колики нямаме иначе.

# 63
  • Мнения: 187
А ние втора вечер не спим... не знам на какво се дължи събужда се към 12 и 30 и заспива чак 6 сутринта... доста си поплаква и киселее. Още съм в болницата и двете вечери виках акушер да каже на какво може да се дължи и никой нищо не казва нито прави.. не било колики нямало как толкова рано и да се оправяме... отговорите който получих и днеска ако е така не знам...

# 64
  • Мнения: 187
Да не би да плаче от глад? Пробвай да сложиш бебето да легне върху теб с коремчето към твоя корем така много се успокояват.
Аз съм чувала за бебета, които имат колики още от родилното, но не мога да потвърдя дали е достоверна тази информация. Иначе ако се свива много може и колики да са.

# 65
  • Мнения: 1 037
Може да са колики, при някои деца почват рано. Но виж първо другите неразположения. Както каза klow, дали е гладно, как е памперса, дали му е топло/студено, нещо по дрехите да е неудобно, може да се нуждае от гушкане. При моите деца много ги успокояваше да ги гушна изправени (с лице и коремче към мен) и да ги разнасям.
И ако нищо от това не е, значи са колики.
Дано не се повтори и тази нощ, но през деня спи когато можеш, за всеки случай. А като те изпишат, се уговори с мъжа ти, да се сменяте. Дали ще е една нощ той, една нощ ти, или примерно той от 8 вечерта до 12, ти от 12 нататък, но си искай помощ. Първите месеци са си трудни, никой не очаква да свършиш всичко.

# 66
  • Мнения: 5 563
О, не е рано за колики. На бебето на момичето, което беше с мен в стая в болницата, коликите започнаха от 4тия ден, а на една позната - от 3тия. Така че не е изключено да са колики. Присвиването на крачета към коремчето, изпускането на газове са най-ясните признаци на колики.
На баткото коликите започнаха на 7мия ден, малкия вече е на 12 дни и за сега няма колики и нищо не давам.
Както са казали преди мен, първо изключи най-очевидните неща - памперса, глад, топло/студено и нещо, което може да дразни по дрешките. Също и нужда от гушкане и близост. Ако не е нито едно от тези... колики. 🤯

# 67
  • Мнения: 594
Момичета, а как разбирате дали има запек. Колко време не трябва да се ходил по нужда. Моя само пръцка от вчера и си мисля, че може да го хване запека. Преди това акаше през 4-5 часа.

# 68
  • Мнения: 1 037
При кърмено бебе под 40 дни се предполага да ака всеки ден поне по веднъж поне колкото юмручето му. Над 40 дни може и доста дълго да не ака и е нормално.
За бебе на ам или смесено хранене не знам.

# 69
  • Мнения: 187
И според мен са колики доста пръцка, но според лекарите нямало как... всичко останало съм пробвала, памперси сменям, храня, върху мен спи и нищо не помага. Понеделник ще се видя с педиатъра и да видим той какво ще каже

# 70
  • Мнения: 3 021
Моите са с рефлукс. Може и от това да плаче.

# 71
  • Мнения: 985
Моята си е с колики от няколко дни. Не е нещо страшно за сега, просто милото го мъчи коремчето и иска да изкара газовете а понякога отнема време и се мъчи Cry От няколко дни спи неспокойно, приплаква за секунда и пак заспива, абе не спи добре, особено вечер.
А за рефлукса освен връщането на мляко, по какви други симптоми можем да го хванем?

# 72
  • Мнения: 3 021
Хълцане, свиване на юмруците, крачетата към корема.

# 73
  • Мнения: 206
Леле, чак сега разбрах за тази тема! Много се радвам, че продължаваме приключението заедно!
Owly, може ли да добавиш за Михаил, че се роди 2760гр и 48 см?

# 74
  • Мнения: 142
Хоп и аз вече тук.
Как да разбера ,че бебето суме,а  не ползва гърдата като биберон?
Висях се с консултант в болницата.имам някакви следи за коластра,като се стисне зърното се вижда наистина мъничко. Не трябва ли да е течна ?
Много към объркана

Общи условия

Активация на акаунт