Пране на яке-естествен пух (май го съсипах)

  • 28 104
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 951
Оправили се якето,че и аз трябва да изпера едно на сина ми?

# 16
  • Мнения: 2 957
На синът ми завивката е от естествен пух и я пера в пералнята на 60 градуса.Като е мокра пухът разбира се е степан,но когато изсъхне си става като нова:) Суша си я простряна на балкона.

# 17
  • Мнения: 158
Да, оправи се якето, макар че ми се струва, че определено не е такова каквото го мушнах в пералнята (загуби малко от обема). Иначе снощи го оставих да съхне на сушилнята в хоризонтално положение, а през деня го оставих на закачалка на терасата на слънце и когато се сещах поразбутвах снопчетата пух, после го поотръсках и сега е доста по-добре. Но, наистина мнооого бавно съхне този пух. Мисля също да попитам в хим.чистене дали ще го вземат и следващия път да не се мъча с него и да не го мисля толкова  Simple Smile
Благодаря за всички съвети  bouquetне знам дали щях да се справя иначе  Embarassed

п.п. Прах на 30 градуса, както пишеше на етикета.

# 18
Имам възглавница от естествен гъши пух. Много трудно съхне, а когато изсъхне остава на петна. Внимавай при сушенето да не стане на петна. Ако все пак не може да придобие предишната форма го занеси на химическо.  Peace

# 19
  • Мнения: 11 315
Ани, един съвет от мен.
Пробвай да духаш якето със сешоар. Топлия въздух през плата ще наелектризира пухчетата и те ще се разместя и якето ще пухне.
Спирай периодично, разтръсквай якето и пак продължи.
За половин час ще забележиш ефект.
Същото се постига и по начина предложен ти от Тути Фрути.

# 20
  • Мнения: 3 010
И аз да ползвам темата: А знаете ли как да го оправя от падащият пух? След като го изпрах пуха му започна да се рони, пробива подпалта и дрехите ми стават ужасни. Какво да направя, освен да не го нося?

# 21
  • Мнения: 3 835
Май няма оправия тая работа.....!  ooooh! Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт