Съсипано пухено яке

  • 8 492
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 456
Здравейте! Искам да се оплача и да потърся съвет. Вчера дадох чисто ново яке с гъши пух на химическо чистене на площад Македония. Изрично казах , че искам якето само да се изпере и попитах имат ли условия за сушене така, че да си остане пухкаво. Служителката ме увери, че знаят какво правят и всичко ще е наред. Днес майка ми взема якето без да го погледне и аз в къщи с ужас виждам, че то е абсолютно сплескано, с дебелина не повече от сантиметър. Има и няколко лилави точки (якето е черно). Дайте съвет какво да направя. Дадох го за пране на химическо именно , за да не го увредя при прането и сушенето. Мисля да ходя да се разправям и в химическото.

# 1
  • Мнения: 2
Веднъж и аз закарах яке с гъши пух на химическо за пране,но ми отказаха тъй като не можеха да ми гарантират,че ще,се запази същото. Пробвах на друго място,от там ми казаха същото и,че ако все пак им го оставя ще е на моя отговорност. В крайна сметка си го изпрах сама, ръчно във ваната. Явно якета с гъши пух не са за химическо,въпреки,че на етикета ми е отбелязано.
Дано намериш решение за якето. Може да му трябва малко време за да бухне. Мойто бухна след около седмица.

# 2
  • Мнения: 456
Служителката ми гарантира, че ще си го получа в същия вид. Повечето съвети, които прочетох преди да го дам, бяха именно за пране в салон за химическо чистене. Ще го мисля утре. Благодаря! Дано повече съфорумки се включат със съвети.

# 3
  • Мнения: 2
Най-добре отиди в химическото и и им потърси отговорност Wink

# 4
  • Мнения: 375
Най-добре отиди в химическото и и им потърси отговорност Wink
След това си го изпери като в барабана сложиш няколко топки за тенис, аз направо го и суша в сушилнята, но ако нямаш си го сушиш нормално с чести обръщания.
Скоро свекърва ми така изпра, без да пита, якето на мъжа ми докато ни наглеждаше къщата, беше станало тънко като ламарина Simple Smile Оправи се след 2 пранета на 20 минутна програма и сушене.

# 5
  • Мнения: 10
Не мисля, че проблема е в прането, а в сушенето. До колкото знам, ако не се изсуши самостоятелно в сушилня, няма да бухне веднага, както е било преди да се изпере (съдя по опита на майка ми с нейното яке).  Просто на пуха ще му е нужно малко време, докато се върне в първия си вид.

# 6
  • Мнения: 29 321
Пухено яке трябва да се суши в сушилня или на много горещо време на слънце. Иначе перата не изсъхват и стоят степани. Ако нямаш сушилня, помоли някоя приятелка с такава, да ти го изпере и изсуши. За избелялото - не знам, да не е от някакъв препарат?!?  newsm78

Върви до химическото и им постави въпроса, но много се съмнявам, че ще постигнеш нещо, само ще си загубиш времето и нервите.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 10 551
Ако пазиш касовата бележка, подай оплакване в комисията за защита на потребителя.
Може и онлайн да подадеш жалбата.
Аз съм подавала сигнал срещу химическо чистене, заради съсипано вълнено палто, което оставих за химическо чистене, а те го изпрали. Не го прегледах на място, а чак след няколко дни го извадих от найлона. Не пазех касовата бележка. Разгледаха случая, но мерки срещу "търговеца" нямаше, заради липсата на касова бележка.
Сега като вземам дреха от което и да е химическо чистене, го преглеждам на място за вида му.

Единственото място вече, на което се доверявам, е химическото чистене, което е в гранд мол, и в Двете кули.
Нямам сушилня и заради това не пера пухени якета.
В Двете кули ги оставям за "водно" почистване.
Ако искаш отиди точно в Двете купи, а не на щанда им в Гранд мол, за да покажеш на служителката там якето и от нея да поискаш съвет. Тази служителка, която е в Гранд мол само приема дрехите, докато другата изпълнява поръчките и смятам, че е по-запозната.
Това е химическото чистене. Обяснено е какво е водно почистване и има цени.
http://butikveni.com/%d1%83%d1%81%d0%bb%d1%83%d0%b3%d0%b8/

# 8
  • Мнения: 456
Благодаря за съветите. Ходих до химическото. Взеха го, казаха че трябва да го оправят. Предупредих ги, че ще си търся правата, ако не го оправят. Казаха, че петната сигурно нямало да се махнат. Направо съм бясна. Пазя касовата бележка. Ако нищо не се получи ще пробвам и в посоченото химическо. Толкова много пари дадох за якето така че ще пробвам всичко, поне да стане по- пухкаво.

# 9
  • Мнения: 456
MissNoir за Варна ли си обяснила? Ако някой даде мнение за София много ще съм благодарна.

# 10
  • Мнения: 29 321
Аз си взех пухено яке, но есенно и явно с по-лек пух. Като го изпрах се степа, но после 2 сушилни и се оправи. ММ си взе пухенка, но смесено пух и вата и стана идеално със сушилнята.  Peace

# 11
  • Мнения: 456
Natali, на каква температура и колко дълго го суши в сушилнята? Това яке беше много дебело, занесох го в огромна торба. Ние имаме много стара сушилня, на която няма никаква регулация като време и температура. Затова и реших да се доверя уж на "специалисти".

# 12
  • Мнения: 29 321
Ами, то температурата не може да се нагласява, пускам на около 1 1/2 - 2 ч., за памучни дрехи. Обаче да не те заблудя нещо все пак.....

# 13
  • Варна
  • Мнения: 10 551
MissNoir за Варна ли си обяснила? Ако някой даде мнение за София много ще съм благодарна.
Да, за Варна Blush
Не знам защо си помислих, че си от Варна.

# 14
  • София
  • Мнения: 5 547
Имала съм пухени якета досега 3-4.
 Винаги си ги пера в къщи на деликатна температура, с 3 топки за тенис, веднага ги пускам на сушилня за поне 1ч и 20 мин, да излезе абсолютно сухо.
Освен това много важно правило- не слагайте антистатик, обикновено платовете за такива якета не се обаработват с антистатик, за да може перата да си стоят вътре , т.е. статичното елек. ги държи да не излизат през плата навън.

Общи условия

Активация на акаунт