Гобленарски раздумки - тема 148

  • 47 511
  • 737
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 1 687
Здравейте момичета. Чаках ви да се появите. Нахаресвах ви.
Динков, имам въпрос. Надявам се, да не се засегнеш, но преди да питам рових в интернет. Липсва ли буква или така ми се струва. Много ми харесва и се взирам във всеки детайл, но не откривам една. Simple Smile
Аз във понеделник си изгладих единия гоблен за да го сложа в рамка. Имам чувството, че има една лента която стои.  Отделно ми се струва празно отдолу под буквите. Мислих си за една съвсем малка чаша с кафе отдолу, още не е сглобен. Приемам идеи.
Другото и него извадих, че слизам надолу и не можех да шия.
Ето ги и двете, някога ще завърша нещо, но не знам кога ...
Скрит текст:
Лек ден и приятни почивни дни.

Последна редакция: пт, 13 май 2022, 17:24 от Хексилина

# 391
  • Мнения: 265
Хексилина, аз не видях буквата “J”, също така и “Q” като се разрових в интернет за готов семплър. За J пишеше в нета, че в някои ранни семплъри, тази буква още не е била част от азбуката, за Q не пишеше нищо, но предполагам е подобна причината.
Имам една стара шведска книга за монограми, и там също са изпуснати някои букви в различните азбуки - W, Q и Х. Аз си го обяснявам с това, че шведската азбука примерно е била различна от английската.

# 392
  • Мнения: 1 687
Добро утро.
Calli,  много благодаря за пояснението. Точно тя ми убягваше. Чудих се, дали са подредени по друг начин, но не ми е хрумвало че липсва. Голяма картинка на готовия семплер не открих за да го доразгледам хубаво.
Сега обаче ми стана още по любопитно и като се върна от поредния почистващ ден ще разгледам моите  книги които имам.
Дано е последната такава събота и от следващата вече да съм си в къщи.
Лек ден на всички.

# 393
  • sf
  • Мнения: 10 175
И от мен... това е Истанбул.

# 394
  • Мнения: 2 071
Добър вечер.
Мисля че дойде време и аз да се запиша с етап.



Първият ми гоблен. Шия го вече няма да кажа колко време и не му виждам края. Но определено в началото ми беше трудно, а вече съм по-чевръста в ръцете. Smile Приемам всякакви съвети.

Ако не се лъжа продавачката ми каза, че тези фламингота са серия от три. Но аз взех само това като за начало. Не съм сигурна, че ще те направя и другите.

След този имам за довършване една зима, която майка ми е зарязала преди 4-5 години и е в самото началото.

Като ви чета тук искам да пробва и кръстат бод.

ПП: Знам че съм "отрязала" крачето на фламингото Smiley Smiley Smiley

Последна редакция: чт, 19 май 2022, 08:25 от nadito0o

# 395
  • sof
  • Мнения: 437
Nadito0o, съвсем прилично е и дерзай! Следя те

Хеkсилина, Calli, благодаря, да действително е без всичките съвременни букви, ама си го харесах и чак боядисвах основата да го докарам като на корицата. Етап:

# 396
  • София
  • Мнения: 630
Отдавна не съм се включвала. Но освен че нямам време, шия едновременно четири гоблена. Не ми се е случвало такова чудо до сега. Един на вилата, един в къщи, един в сина ми и един по спешност, че сме на кръщене.
Този за кръщенето го завърших и вчера го занесох за рамка, но забравих да снимам готов.
Ето този е от вилата


А до тук съм стигнала при сина ми


За кръщенето ще го снимам като го взема от ателието, а този от в къщи като се сетя да снимам.
Но да не мислите, че съм ви изпуснала - нее, следя всичко много редовно.
И много, много ви се радвам.Hug

# 397
  • Мнения: 265
Здравейте Simple Smile. Аз не съм писала и показвала нищо от месеци. Преминах изцяло на свободна (релефна) бродерия и съм изоставила всички гоблени.
Да ви покажа някои неща, които сътворих през последните месеци (надявам се е ок, въпреки че е тема за гоблени, но за такив вид бродерия няма тема).







# 398
  • Бургас
  • Мнения: 1 986
Много хубави гобленчета , Calli. Нищо, че са друг вид бродерия, показвай ги.

# 399
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 079
Simple Smile Simple Smile Simple Smile вярно, че пише "гобленарски раздумки", но не сме ограничени само до кръстче и гобленов бод. показвай смело.
за мен всякакви бодове и бродерии са интересни и мога да кажа, че съм опитвала всичко.
пусто любопитство. Simple Smile

динковче, май си минала половината? Simple Smile
теди, това петнисто коте.... а черното не е ли гроздето с бутилката? забравих фирмата, но си спомням, че имаха цяла серия много интересни гоблени на черен фон.

донсе, що припка боса твоята кака? я я обуй Simple Smile Simple Smile  Simple Smile

надиту, мисля, че има една "Лунна пътека" от серията Simple Smile лесно се шият, не се предавай. и едно мъъъничко съветче, не отрязвай така рязко края на страницата, след това ще личи и ще изглежда сякаш си изпуснала една колона бодове.

# 400
  • Мнения: 4 857
Дами, пускайте повече гоблени, бродерии, етаои, започнати, недовършени, всичко! Нямам никакво време да шия, а така ми липсва. Ще се наслаждавам на вашите Heart

За бродерия и аз съм се замисляла, но ме е страх да опитам. Мисля, че по-скоро няма да ме бива и само ше потроша нерви и материал. В следващия живот ще е.

# 401
  • Мнения: 708
Четвъртъчно инавам да ви видя...нямам н-и-к-а-к-в-о  време за шиене, но набързи избодох тази калинка за една абитуриентка да И носи късмет в живота Wink

# 402
  • Мнения: 265
Много хубави гобленчета , Calli. Нищо, че са друг вид бродерия, показвай ги.
Благодаря, Армериа Simple Smile

# 403
  • Карлово
  • Мнения: 406
Четвъртъчен привет на всички!!! Много се радвам на всеки етап и пост. Браво на всички вас и ви благодаря от сърце за компанията! Нали знаете, когато си с любим човек, дори  в мълчанието е уютно. Бабиното менче мъъъничко напредна.

А от днес в дома ми витае слънце, море и.... Санторини... в кътчето ми за мечти.

# 404
  • Бургас
  • Мнения: 610
Здравейте Simple Smile. Аз не съм писала и показвала нищо от месеци. Преминах изцяло на свободна (релефна) бродерия и съм изоставила всички гоблени.
Да ви покажа някои неща, които сътворих през последните месеци (надявам се е ок, въпреки че е тема за гоблени, но за такив вид бродерия няма тема).








Невероятни! Красота! Готови комплекти ли са или сваляш схеми от нета?

Общи условия

Активация на акаунт