Гобленарски раздумки - тема 148

  • 49 033
  • 737
  •   1
Отговори
# 585
  • Карлово
  • Мнения: 410
Привет на всички! Последните 2 месеца бяха доста трудни, но най-после дойде време за почивка и удоволствие. Напредък минимален.
Беше

И сега

Сега се връщам да разглеждам .

# 586
  • София
  • Мнения: 630
Четвъртък е и този път имам снимки, за да покажа етапчетата и трите неща, които правя едновременно:
До тук докарах муцунките, това е 1/3 от целия гоблен

Скрит текст:

Това е "Морска драконица" по авторска схема на Надежда Гавриленкова

Скрит текст:

И един на Дименшънс

Скрит текст:

# 587
  • sof
  • Мнения: 437
Ооо, прекрасни стеее! Аз се позамислих за конците като цяло и реших да поръчам копринени от известните silks4u, даже ми се стори прилична цената. В зависимост дали и как ще ни обмитят ще съм дори доволна. Е, това означава че ще има да шия още семплери, ама нали участвам. Дотуk съм със сегашното ръкоделие:

# 588
  • Мнения: 11 911
teddybearm страхотни муцунки!

Аз целия юли почти не съм шила, бях извън града, грижи разни и така...И към момента още не мога да започна големия гоблен. Имам едни мъничета само за игра във ФБ, които бях започнала преди това.


# 589
  • Мнения: 581
Теди, много са сладки муцунките и любопитни. За мен ти си герой- 3 гоблена едновременно! Как избираш кой да шиеш?
Динков, харесва ми така шаренко, и монохрома ми харесва. Много добре се получава. Мисля си и за копринените конци-толкова са хлъзгави, но и с тях става.
Аз не шия, малко работа имам сега, но октомври месец мисля пак да затисна здраво кухнята и да шия. А може да опитам друг гоблен на 16к, да починат малко очите ми.Simple Smile

# 590
  • с.Николово, обл. Русе
  • Мнения: 707
Нещо малко от мен.

# 591
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 378
японските гъсета са супер. Simple Smile и рамката много ми харесва. Simple Smile

за минитата на мибобо нищо няма да кажа. Simple Smile само, че са много мои Wink
и на теди...

# 592
  • София
  • Мнения: 630
Теди, много са сладки муцунките и любопитни. За мен ти си герой- 3 гоблена едновременно! Как избираш кой да шиеш?

Olenkd63 много благодаря. Трите гоблена ги шия по неволя. Често пътуваме и ми омръзна вечно да събирам и да разнасям освен целия друг багаж и гоблените и затова си оставих по един - на вилата, в апартамента на сина ми и в къщи и в зависимост от това къде сме, шия съответния. И в този дух, на вилата изминалите дни бяха много дъждовни и съответно доста голям напредък по муцунките /извинявам се за лошата снимка/:

Беше
Скрит текст:

# 593
  • Мнения: 7 077
Момичета, търся DMC конци на кълбета. Виждали ли сте в София, покрай купуването на гоблени?
Търся Петра 5 ( 100 гр./400 метра) и CORDONNET, но не зная кой е номерът. Трябват ми за плетене на фриволите с кука ( CRO-TAT техника). Четох, че Перлето не били подходящи, а и аз опитах с Перле на България К, къса се при изтеглянето.
Единственото място, където намерих някакви конци за тази цел, е Шехеризада
https://shop.sheherezada.com/index.php?id_product=1121&contr … dentelles_dmc-712
 Пише 5 грама /90 метра, с цена 7 лв. Като сложим и доставката, те ще излязат златни тези 5 грама. Но телефонът не отговаря, не виждам техни магазини, за да проверя.

Моля ви за помощ!

# 594
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 706
Магазинът на Шехерезада е затворен от жколо 2-3 години.
Преди толкова исках да го посетя, но ударих на камък и бях доста разочарована...

С друго не мога да помогна...

# 595
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 378
100 грама 400 метра е нещо такова
https://www.pleta.bg/bg/jana-4016/

или това
https://milenastyle.com/produkt/kroshe-ada-n5-likvidaciya/

# 596
  • Мнения: 7 077
CvEtEmOe, и онлайн магазинът ли е затворен?

Добри, първото не става за такива цели, второто е възможно, трябва да се пробва.

# 597
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 706
CvEtEmOe, и онлайн магазинът ли е затворен?

Добри, първото не става за такива цели, второто е възможно, трябва да се пробва.

За него не зная. Само физическият съм търсила и се въртах сигурно 10 мин., докато русият ми мозък стопли...

# 598
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 726
Не е затворен, работят. Даже преди няколко месеца търсеха жена за магазина да оформя пратките.

# 599
  • Мнения: 1 693
Здравейте момичета.
Аз щях също да питам, не е ли магазина със възрастният мъж, който като му се обадиш и отваря. Нещо такова съм запомнила.
Аз нямам етап. Има мързел ... Имам време да сядам и шия, но като стане 19 и се предавам ..
Вие продължавайте, да има какво да гледам.
Имам въпрос. Срещали ли сте някъде този гоблен на Dimension? Случайно попаднах на него и направо се влюбих... Случва ми се рядко това Simple Smile Виждам само в американския Ибей, но едно е доставката, че е голяма и отделно ще трябва да го търся по митници.
Скрит текст:
Лек ден на всички.

Общи условия

Активация на акаунт