Гобленарски раздумки - тема 148

  • 48 902
  • 737
  •   1
Отговори
# 75
  • sof
  • Мнения: 437
Ооо, pyypi! На първия ред съм, казвай, ако мога с нещо да съм полезна! Предчувствам/предвкусвам удоволствие да ви следя с olenka63, тя доста напредна вече; ако ще да ме запомнят като лукоманиак. Разкажи повече: на каква основа, с кой бод, кога започваш, колко време си предвиждаш, или представяш да ти отнеме, ти имаш опит вече?
Tsve Ty, предполагам, че цветовете изобразяват изгрев, много е приятен сюжета.
Ето и една Офелия пред финал

Скрит текст:
То си е субективно, но недолюбвам оранжево-кафявите „рози“, а и двата Caron Waterlillies са в неподхождащи си с останалото цветове. Още повече, оказва се не съм само аз в тия си наблюдения, миналата седмица една колежка от по света, която явно е по-голяма почитателка но Шекспир публикува собствена преработка, и да ви кажа, намирам, че е напълно права, колкото и да е критично това към Нора Корбет. Тази седмица беше ред за новия модел на Мирабилия – по договор пускат нов на всеки два месеца, ама все по измислени са–и не е нищо особено, да не говорим, че пак са странно неподхождащи си цветовете, и едва ли става за нещо повече от семплер за новородено. Мисля, ще шия от по-първите й модели, когато правеше по-вдъхновено и старателно нещата.

# 76
  • Мнения: 725
Страхотен пейзаж! От години ми е в плановете да го направя

# 77
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 290
динковче, ти си перфекционист. а светът е пълен с такива, като мен, които не са. Simple Smile и се радваме и на не толкова перфектната ти Офелия. Simple Smile Simple Smile Simple Smile

и двете морски ми харесват, едното и аз виждам като утро с идеално небе, другото в топъл летен ден. Simple Smile Simple Smile

и ме е срам да кажа, че не си намирам гоблените.
опаковах по-малко използваните неща (моите ръкоделия) малко преди нова година и сега не откривам къде съм ги прибрала. срааам.

# 78
  • София
  • Мнения: 630
Както винаги чудни неща показвате. Много ми харесват морските пейзажчета. Но и всички други следя с огромен интерес.
Не съм снимала новия проект, но той е и до никъде.
За да не е празен запис ще се похваля с едни отдавна ушити, но сега рамкирани и вече подарени гербери

# 79
  • Бургас
  • Мнения: 610
Динков Офелията с тези цветя е много нежна, красота и финес! За ГК       Ще шия на 16 каунт аида екрю, за сега имам 50 цвята и трябва да си купчя още 150цв. Ще шия кръстат бод... Почвам едва когато ушия малкия семплер..Стана ми е много примитивен, но като за начало май там ще го кача, ще си търся само хубава лампа..Органайзер също се озъртам, но не знам от къде да поръчам... Оленка е натиснала яко газта и усещам че другия път ще има вече лук Smile надушвам го..                                                                                                                                                Въъъъъ, герберите и рамката са страхотни!

Последна редакция: чт, 17 фев 2022, 11:23 от pyypi

# 80
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 290
лятото дойде Simple Smile Simple Smile

# 81
  • Мнения: X
Аз се надявам до лятото да си довърша летния гоблен с мидичките. Повече от година го влача.
Подготвила съм си и един венец от зеленчуци. Искам да го ушия за кухнята. Отделно имам един с лавандули, който също чака ред. Искам от рано да подглтвя картичккте за рожден ден, за Коледа... Много проекти и малко време. ех!
Едит: Да ви покажа бленувания венец:

Последна редакция: чт, 17 фев 2022, 11:29 от Анонимен

# 82
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 290
лютиче, тоя клуб аз съм го основала "започвам да подготвям Коледата от Великден, а Великдена - от Коледа"
за съжаления съм си останала само с добрите намерения.
а виж какви красоти творят някои от нашите момичета!

# 83
  • Мнения: X
Добри, освен да се побутваме една друга, друго не виждам Grinning Или ще останем с намеренията само...
Толкова много гоблени съм си харесала, че един живот няма да ми стигне.

# 84
  • Карлово
  • Мнения: 410
Долетя пеперуда от четвъртия лист. Наближава.... Само да не дойде изневиделица отново неочакван празник... Че бързам за Сумерки в городе.
П. П
Туко-що взех среднощният трамвай от Сан Франциско от рамкиране и вече е на стената.

Последна редакция: чт, 17 фев 2022, 17:25 от тихерула

# 85
  • Sofia
  • Мнения: 1 439
След дълъг период на не- шиене, заради операция на очите, най- после и аз имам лек, но приятен напредък Simple Smile Почти приключих с водата. Много приятно се шие този гоблен обаче...



Радвам ви се редовно на сътворените красоти! Браво момичета Flowers Hibiscus

# 86
  • Мнения: 1 693
Здравейте.
Добри и Лютиче, оставете ми едно място и на мен моля.
Прекрасни неща сте показали.
Да кажа за фара. Такива са цветовете за изгрев или залез. При мен имаше едни лилави камъни на миналогодишния ми гоблен. Когато сложих контура се оправиха.
Аз нищо няма да покажа, докато не напредна значително. Може и към .... май.
Не си откривам  по-големия пластмасов гергеф. Мъча се с един малък, но то на всеки 20 бода трябва да местя. Опитвам се да се сетя къде съм ги прибрала и не мога.
Скоро няма да вляза в час....
Лека вечер.

# 87
  • Мнения: 581
Окъснях, но се включвам със скромен етап.
Преди:
Сега:

Шия усилено покривката, за да приключа с първия ред листи. Лукът е между първи и втори ред листи.
Малко съм шила, но е така по време на Олимпиада.
Пипи, струва ми се , че този венец със зеленчуци може да привлече вниманието ти, докато събереш конците за твоята кухня. Много цветове, много нещо. Ще има много единичен бод. Бленди има ли? И с какъв размер е това чудо.
Динков, тези оранжеви рози да не те дразнят много, хубава си е твоята Офелия.
Тихерула, малко остава.
Весито, много го харесвам този гоблен.
Мери, Цвети, чудесни морски пейзажи - без значение изгрев или залез е.Simple Smile
Имам, снимка и на един подарен чорап:

Това момиченце, поглади с пръстче всеки френски възел и остана без думи от този подарък. Каза ми детето "Благодаря" и продължи с милването на чорапа. Мило ми стана, че го зарадвах толкова много.
Ето и другите, Дядо Коледа със списъка е първият ми чорап, подарен преди 10 години. Снимката е от фейсбук и не е с много добро качество и единият чорап има малко дефект при сглобяването, но бабата на децата така го е направила. Другата Коледа мисля, да я накарам да го оправи, че много ме дразни.Rage

Последна редакция: пт, 18 фев 2022, 10:15 от olenka63

# 88
  • Бургас
  • Мнения: 610
Окъснях, но се включвам със скромен етап.
Преди:
Сега:

Шия усилено покривката, за да приключа с първия ред листи. Лукът е между първи и втори ред листи.
Малко съм шила, но е така по време на Олимпиада.
Пипи, струва ми се , че този венец със зеленчуци може да привлече вниманието ти, докато събереш конците за твоята кухня. Много цветове, много нещо. Ще има много единичен бод. Бленди има ли? И с какъв размер е това чудо.
Динков, тези оранжеви рози да не те дразнят много, хубава си е твоята Офелия.
Тихерула, малко остава.
Весито, много го харесвам този гоблен.
Мери, Цвети, чудесни морски пейзажи - без значение изгрев или залез е.Simple Smile
Имам, снимка и на един подарен чорап:

Това момиченце, поглади с пръстче всеки френски възел и остана без думи от този подарък. Каза ми детето "Благодаря" и продължи с милването на чорапа. Мило ми стана, че го зарадвах толкова много.
Ето и другите, Дядо Коледа със списъка е първият ми чорап, подарен преди 10 години. Снимката е от фейсбук и не е с много добро качество и единият чорап има малко дефект при сглобяването, но бабата на децата така го е направила. Другата Коледа мисля, да я накарам да го оправи, че много ме дразни.Rage
                                                                                                                                                                                                                                          Оленка виждам лука , малко но се вижда или са дървата!? Thinking  много хубаво върви....Сподели как започваш и завършваш конеца? Размера на Китчън корнър за 16 каунт е 53X64 не е много голям... Общо цветовете са 195, бленди са 101, а еденични цветове 94....А венеца със зеленчуците е на Лютиче, аз дошивам един мини семплер на Виктория семплер и после се мятам в дълбокото. За разтуха съм си приготвила Жанлина зимата / за горещите летни дни да разхлаждам/                                                                                                                                                                                        Оленка много мило е че си успяла да зарадваш детенце! Днес такава радост истинска е рядкост!

# 89
  • Мнения: 725
Моите шевици за подаръци, днес ги взех от рамкиране Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт