Как се справяте с тъгата и вината

  • 8 812
  • 193
  •   1
Отговори
# 150
  • София
  • Мнения: 3 218
Allwewant, съжалявам ако не го проумяваш, но бащата на детето ти е отвратителен манипулатор и аз въобще не разбирам как може да му се връзваш. С тази завидна биография едва ли има опашка от кандидатки да му търпят изблиците и да се занимават с големи и малки деца и бивши. Напълно е възможно да си му единствената опция и затова да ти замазва очите колкото да му се вържеш. Човек на 40+ няма тепърва да се промени, това и дъщеря ти сигурно вече го е осъзнала.
Аз бих внимавала със срещите, нищо чудно да я обработва за "прекрасното семейство".

# 151
  • Мнения: 2 928
Аз тъга и вина не виждам тук. Ама виждам емоционална зависимост.
Веднъж си се отървала от откачалка, защо искаш пак да се връщаш при него?
Не е детето причината, а ти! Затова и привличаш подобни откачалки. Виждат те, че си слаба емоционално и се опитват да те заградят. Такива жени се манипулират по-лесно. Остани сама известно време и ще видиш, че не е страшно! Па току-виж си срещнала някой по-подходящ. Не спирай да се обичаш, обаче и самоуважаваш. Инак няма кой да го направи вместо теб. На детето ти му е нужна щастлива майка, не развалина, в каквато ще се превърнеш, ако следваш пътя: ''Мъж на всяка цена.''

# 152
# 153
  • Мнения: 10 031
Хем знам, че ако се върна при него, детето ще е добре - и емоционално и финансово, тъй като един наем ще плащаме само и ще мога повече да спестявам за нея. Децата са егоисти и не им пука дали мама е щастлива или не, татко как се чувства и прочие. Но не мога да се пречупя. Той ни изгони и двете - тоест агресивно ни накара да си съберем багажите и да се махаме. После рева, плака, съжелява и ни моли да се върнем, животът му нямал смисъл... Писала съм за него и в предишни теми - обиди... Знам, че така ще е най- добре за дъщеря ни - и емоционално, и финансово, но не мога да се пречупя. Иска ми се да мога да се пречупя. Иска ми се да бях толкова саможертвена майка, иска ми се да мога да бъда кротка и търпелива жена, но не мога да се пречупя и това е. Жалко за детето с такива родители като нас. Вярваща съм, а и свещеници са ми казвали, че в името на семейството християните трябва да си прощават, дори и само жената да прави саможертвата. Дори и само единият да може да саможертва, но семейството да се запази. В моя случай, аз ще трябва да направя саможертвата.Но не искам, не мога да се пречупя. И плача често нощем, че не мога и че не искам. Смазано ми е едно такова. Простила съм му отдавна всичко на бившия, от сърце съм му простила. Даже секс с екс за последно имаше.

Това е пързалка, нали?
Измишльотина, за да се генерира трафик. С нищо друго не мога да си обясня това безумство.
В кратце, "по-добре е да живееш с психопат, но поне не плащаш наем"?
Не съм съгласна с авторката, много меко казано. И не, тя самата не се жертва, а жертва детето си, и неговото психично здраве. Защо го прави, не знам. Тук трябва да се намесят професионалистите с белите престилки.
Дано е измислица. Кой прави секс с мъж, изгонил детето му?

А понеже намесиха и църквата и свещениците, май в живота си не сте отваряла Библията, дори от обща култура.
Матей 25-35-41, или Матей 7,20 - "По делата им ще ги познаете". Кой от вас е християнин, че не разбрах?
Да не говорим какво е казал Христос за онези които тероризират деца- воденичен камък, и в морето. (Сама си намерете цитата)
В името на семейството се прави компромис от коя страна в миялната да слагаме посудата или цветът на пердетата (примерно).
С патологията компромис не се прави.

# 154
  • София
  • Мнения: 19 465
Просто не съм онлайн тип. Предпочитам с някой на живо да се видим, да си направим нещо за хапване, да се гушкаме, да се разходим в парка. Онлайн общуването за мен е ерзатц-общуване.
А защо тогава пишеш тук, нали е ерзац общуване?
Винаги може да се видиш с някого, след като сте се запознали в нета. Едното не зависи от другото. Да, трябва да се внимава, но това си е съвсем в реда на нещата в днешно време. За човек на 30 онлайн общуването би трябвало да е съвсем естествено и нормално.
Да, децата си хващат пътя, но дотогава имаш доста време, все някой ще се появи.
Струваш ми се малко инфантилна, с тези романтични представи за партньора и "гушкането". Така много мъже ще те използват.

# 155
  • Мнения: 715
Много тъжно ми стана след последното мнение. :/
Защо ще ме използват много мъже? Толкова е странно да искаш да имаш половинка в днешно време ли? Боже, наистина ме изумяват някои мнения в този форум...
Иначе ви благодаря за отделеното време!
В интерес на истината егоистът в мен се обажда и ми казва да не се жертвам в името на цялостта на семейството. Преди няколко дни пак се заформи скандалче с бившия. Естествено той почна да се драчи и да ме заплашва и си припомних защо сме разделени. Естествено бързо забравям, прощавам, бързо ми минава като цяло, но от време на време си припомням, че нашата връзка беше станала токсична.

# 156
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Въобще не е странно да търсиш близост и топлина. Важното е по какъв начин ги търсиш.
Твоят наистина не е много здравословен и колкото и да те заболи - Куко е права.

Потърси си терапевт и работи с него защо не се чувстваш “цяла” и търсиш все половинка.
Търси какво ти липсва, защо толкова драпаш за “гушкане”. Защо търсиш закрила, от какво “бягаш”....
Може и сама да пробваш, но с терапевт е по-добре.

Направи го за дъщеря ти, че подобни модели се и наследяват подсъзнателно.

# 157
  • Мнения: 32 507
Много тъжно ми стана след последното мнение. :/
Защо ще ме използват много мъже? Толкова е странно да искаш да имаш половинка в днешно време ли? Боже, наистина ме изумяват някои мнения в този форум...
Иначе ви благодаря за отделеното време!
В интерес на истината егоистът в мен се обажда и ми казва да не се жертвам в името на цялостта на семейството. Преди няколко дни пак се заформи скандалче с бившия. Естествено той почна да се драчи и да ме заплашва и си припомних защо сме разделени. Естествено бързо забравям, прощавам, бързо ми минава като цяло, но от време на време си припомням, че нашата връзка беше станала токсична.

За какво се скарахте?
Иначе след скандала точно това  трябваше да му кажеш - благодаря ти, че ми припомни защо те напуснах Grinning

И половинки не би трябвало да търсим. Ние не сме половин човеци, а цели хора. Партньори се търсят.

# 158
  • Мнения: 12 945
Много хубаво, че се е показал отново какъв е, за да не се наложи да си спомняш, когато пак сте се събрали.

Не е странно да имаш партньор в днешно време, но не на всяка цена. Докато ти изглеждаш отчаяна и готова на прекалено големи компромиси.

# 159
  • Мнения: 715
За дреболийка почна да ми се пенявка и зъби насреща, плюс обиди, типично в негов стил. Уикендът малката беше при него и аз закъснях да я взема от тях, тъй като съм с градския транспорт. Да, с 40 мин близо закъснях,много е. Хем му писах, че ще закъснея, плюс причината и бях обвинена във всички възможни грехове. Да уточня, че става въпрос за неделя и че той спешна работа нямаше. И винаги е еднопосочно отношение. Той може да закъснява за уговорки с детето или да променя планове в последния момент, но аз - не. Ха съм закъсняла, пенявкането насреща ми е гарантирано. За нуждата от партньор...
Аз се чувствам цяла. Даже имам чувството, че имам в излишък. Затова и искам да давам на някого. В противен случай имам чувството, че имам любов в резерви и няма на кой да я дам. Като че ли съм създадена да давам подкрепа и разбиране. Странно е, не мога да го опиша.

# 160
  • Мнения: 2 928
Дай я на детето си! Не ти е нужен мъж за това! Мъжете дебнат точно за такъв тип жена. Да ти навият пружинката и ти да правиш, каквото ти кажат. А си показала уязвимост, а са ти се качили на главата!

# 161
  • Мнения: 715
Равена, благодаря за мнението! Но едно и също дъвчем в този форум. Любовта към детето е един вид любов, а любов към партньора нещо съвсем различно. Няма как на партньора си да даваш любов за малко дете, все едно партньорът е малко дете. Не че няма и такива връзки, де. Както и обратното. Не мога да дам любов към партньор на детето си. Педофилско е.
Но си абсолютно права - а са те усетили, че си раздаващ се човек, все накрая ти се качват на главата...

# 162
  • Мнения: 32 507
Ми тогава почваш да взимаш и да даваш по-малко Grinning

# 163
  • INFJ
  • Мнения: 9 656
С детето си/родителите/приятелите си може да се обичате безкрайно... но това няма нищо общо с любовта с партньор. Не знам защо през три страници си говорим по този въпрос.

# 164
  • София
  • Мнения: 19 465
Заради противоречията, които изплуват. Тя се чувствала цялостна, ама искала да дава любов.
Ами давай, само че не очаквай непременно същото в отговор. Светът не е справедливо място, в което непременно с всекиго получаваш каквото си дал.
И аз съм била изкушена да оставя да ме носят на ръце, но рационалното у мен казва, че този човек ще иска същото, а аз не съм склонна да го дам.

Общи условия

Активация на акаунт