Как се справяте с тъгата и вината

  • 8 834
  • 193
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 715
Скрит текст:
Здравейте !
Никога не съм мислила, че ще пиша тук, но ето че ще споделя моето преживяване, което ми тежи. Разделям се с мъжа си, имаме и общо дете на 4 години. Аз взех решението за раздяла, следователно моя е отговорността и аз се чувствам като разрушител на нашето семейство. За да взема решението много съм търпяла и преглъщала - лъжи, унижения, обиди вкл. и заплахи. И въпреки, че знам, че раздялата е най-доброто решение, се чувствам виновна, че детето ми ще трябва да изтърпи съдбата на дете на разделени родители. Разбира се, че не мисля за мъже и връзки в следващите 1-2 години, но ми е ясна перспективата каква ще е. Таткото ще се завъди с нови жени (съдя по миналото му) и ще спре да се интересува активно от детето си, дано да съм лош пророк. Аз ще издържа без мъж 1-2 години, защото съм изморена и изтощена от досегашната връзка, но после ще се наложи детето ми да няма здравословна идея що е то връзка, партньорство и съвместно съжителство. Най-вероятно ще си имам някога гадже, но не си представям да налагам на детето си да търпи да живее с чужд за нея мъж.

Както и да е, фокуса на темата не е бъдещите ми евентуални връзки, а как се справя една жена с мисълта, че тя е прекъснала връзката, че тя чертае това бъдеще за детето си, да живее отделно от баща си?
Ако зависеше от бившия, до раздяла нямаше да се стигне, щеше да си ме тормози до старини, удобна му бях.
Това е първото ти мнение в този форум. За 3 години нямаш голяма еволюция. Най-приятелски те съветвам да се стегнеш в кръста и да порастнеш. И това не става с писане във форуми.
Нямам еволюция, да. Трудно ми е да приема факта, че ми се провали семейството. Но за омраза и мразене никога не е ставало въпрос, дори не съм си и помисляла, че искам дъщеря ми да мрази когото и да е било. Искам любов и хармония и за нея, и за себе си. Пиша тук, защото нито имам време, нито финанси за психотерапевти. Как се пораства? Нямам опит, как да го натрупам? Объркано ми е. И не разбирам защо са тези заяждания за вибратори. Не, конкретно от теб, но от други потребители. Ако съм искала, да съм си купила вибратор. Ако съм искала, да съм щракнала с пръсти и да съм си намерила "тъпкач", прилично изглеждам. Не е там проблема. Психически не ми е добре и се чудя на кой да споделя. Близките си не искам да тревожа и занимавам със своите драми, искам да са спокойни за мен. Тъпо ми е, че ми се развали семейството, тъпо ми е, че не мога да взимам решения, тъпо ми е, че се въртят некачествени мъже около мен. Нещо на мен ми куца, за да е така.

# 61
  • Мнения: 18 413
Нека детето да си контактува с баща си, тук си права. Това, че към теб се е държал калпаво, не значи задължително, че е калпав баща. Щом има връзка между тях, щом детето го търси... значи не е лош към нея.
Ама защо ти да се събираш с него? Към теб отношението е отвратително. Отношенията помежду ви и как се отнасяте с детето са коренно различни неща.

# 62
  • Мнения: 6 898
Ама защо ти да си прекратила отношенията Rolling Eyes нали той ви е изгонил?!

# 63
  • Мнения: 18 413
"Той ни изгони и двете - тоест агресивно ни накара да си съберем багажите и да се махаме. "
 
Мисля,че това е  твоят отговор.
Всичко друго си го избий от главата. И когато изпаднеш отново в това състояние,в което си сега си мисли точно за това : ТОЙ НИ ИЗГОНИ И ДВЕТЕ...
Я пак - ако беше я изгонил нея, но задържал детето, да не й даде да си тръгне с нея, щеше да е хубав?
Сериозно? Трябваше да си задържи детето?!?!

# 64
  • Мнения: 837
И ти не си вярваш на историята за пречупването… Историята крещи за “дайте ми морална подкрепа, каква съм многострадална”. Няма да се върнеш, разбира се, със и без нашите съвети. Човека е куку, другите с които излизаш са куку… обърни внимание на това. Защо даваш шанс на такива хора? Тогава тръгни по срещи. И по начина ти на писане ми се струва, че обичаш да залиташ по драмата.

# 65
  • Сф
  • Мнения: 10 790
Как се пораства? Ами с отговорности и като се учиш от грешките си. Не да ги повтаряш пак. А ти чак страдаш за " прекрасното" миналото. Ми не е нормално.

# 66
  • Мнения: 138
Момиче,трябва ти време просто.Да тъпо е да не стане така като си искала и представила.Да тъпо е да останеш сама без партньора,да тъпо е да се развали семейството,което си искала.Обаче, е тъпо и да стоиш в тази дупка и да се самосъжеляваш.Опитай се да излезеш от нея.Стига,помисли малко,та той те е изгонил веднъж,позволил си го е,та даже и детето.Едва ли си представяла семейството си така.Недей така,помисли малко

# 67
  • Мнения: 662
Lorelada, че детето какво е виновно за разпада на отношенията му с майката? И аз не мисля, че е редно да гониш малък, уязвим човек от сигурността на дома му. Имало е много по-културни начини да се разиграе ситуацията - да изчака жената да се уреди някъде и тогава детето да иде при нея, например. Това, което е направил въобще не го класира за баща на годината, загрижен за добруването на дъщеря си.

# 68
  • Мнения: 715
Ама защо ти да си прекратила отношенията Rolling Eyes нали той ви е изгонил?!
Той ни изгони в момент на нервен срив и несдържана агресия. После, естествено съжелява. То, това си му е част от сприхавия характер и се извини, предложи пак да се върнем. И по този начин аз излизам виновна, че не съм приела да се върнем и един вид аз съм тази, заради която семейството не е цяло. Тези покзавания на врата и гонения са се случвали през 7 годишната ни връзка и всеки път се оправдава - "Е, знаеш какъв съм. Избухвам, но не го мисля сериозно."
А иначе едната му дъщеря е на 21 години, от време на време се вижда с дъщеря ми. дъщеря ми много я харесва, а и мога да разчитам на нея да я вземе от училище, ако нещо ми се наложи да се забавя при пациент на работа и така. С другата си дъщеря той няма никакъв контакт. За нашата дъщеря най-много се е грижел, полагал грижи и поради това - най-много се е привързал към нея. И да, търсят се, гушкат се. И неговите родители също са чудесни баба и дядо за нея.

# 69
  • Мнения: 138
LORELADA,
имах впредвид, че я е изгонил/без значение,дали с детето или не/
Позволил си го е

# 70
  • София
  • Мнения: 35 332
Какво е това вродено и ескалиращо чувство за вина не разбирам…..
Ако в твоето семейство замитате проблемите под килима (не си им казала и да си живеят в заблуда), ако ти правиш същото - ами, нормално така да стане.
Лошото е, че и дъщеря ти ще живее в розов балон.

Винаги и винаги ще казвам - жертви няма, жертващи се има.

# 71
  • Мнения: 6 310
Не знам до колко е вина, но определено за да не ти се получат нещата заслуга ти е грешния избор на партньор. Психическа нестабилност, годинки разлика и 2 деца от две различни жени- кажи честно, кое те караше да мислиш, че точно ти ще успееш? Модерно е в днешно време да се смята, че пред любовта няма пречки, годините са прости цифри, разликите в раса просто цвят, културните различия просто отживелици, и т.н. Но не е така, видяла си го (надявам се) по трудния начин това. И като продължаваш да правиш глупости маскирани като саможертва защо мислиш, че този път ще стане?
Знаеш какво трябва да направиш, но не го правиш. Просто е, върни се в България, ще си далеч по-добре материално и ще си заобиколена от твои хора, ще имаш помощ и подкрепа. Бащата при желания за 1 час може да дойде срещу 30-40 евро колкото е самолетния билет от Виена до София. Все пак разстоянието не толкова голямо, а и има още две деца има в картинката, така че едва ли ще страда толкова много.
Също тук имаш много повече шансове да си намериш нормален мъж, Кристина ти даде добър съвет няколко страници по-назад. Започни стъпка по стъпка да правиш правилните действия, тогава може да получиш добър резултат в живота си.

# 72
  • Мнения: 18 413
Lorelada, че детето какво е виновно за разпада на отношенията му с майката? И аз не мисля, че е редно да гониш малък, уязвим човек от сигурността на дома му. Имало е много по-културни начини да се разиграе ситуацията - да изчака жената да се уреди някъде и тогава детето да иде при нея, например. Това, което е направил въобще не го класира за баща на годината, загрижен за добруването на дъщеря си.
Имало е по-културни, но е имало и по-лоши - "Махай се, детето остава тук с мен, чао!" Стресът щеше да е в пъти повече. Все пак не й оспорва, че детето върви с нея, не се мъчи да й го вземе, което е голям плюс.
Сигурността за малкия човек е майка му. Без мама и вкъщи не е добре.

# 73
  • France
  • Мнения: 13 401
Първо ти никога не си имала семейство. Сгаджили ли сте се с един и още преди да се опознаете си забременяла заради грешка в контрасепцията- по твои думи. После си го търпяла повече от необходимото, защото си инфантилна.
Пораства се като се взимат отговорности. Когато прогледнеш, че взимаш решенията ти и само ти. Не е виновен никой друг, че си избрала за гадже човек с повече от 10 години по-възрастен от теб. Никой освен теб не е решил да запазва една бременност. И пак ти си си затваряла очите 4 години (сега пишеш 7??!) И отново ти спиш с този човек отново и си въобразяваш, че ще има респект от теб?!! Кой ти избира претендентите, които не струват - ти. Искаш ли жокер за какво искаш пак да почнете?
Не е вината в бившия, в детето, в новите свалки и мъжете като цяло. Проблемът е в теб и докато не го схванеш няма да станеш възрастен
И докато определено детско поведение може да е сладко, когато си на 20, на 30 става жалко.

# 74
  • Мнения: 18 891
Според мен лирическата героиня много добре си знае интереса, но избира да посочи детето за виновник за събирането с бившия, вместо да си каже направо "аз искам".

Общи условия

Активация на акаунт