Лъжи в брака

  • 3 808
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте
Не бих искала да споделя с близки защото знам как биха се почувствали и за това реших да пиша тук.
С моя съпруг сме женени от 3 години и сме заедно от 5 . От началото на връзката ни той ме лъжеше за различни неща,всеки път плачеше ,извиняваше се и казваше, че няма да се повтори, не само ,че се повтори ами и още много пъти ме излъга. Проигра парите за сватбата ни под предлог ,че е искал да си позволим меден месец и така е искал да ги удвои. Реших ,че видимо го е направил за добро ,след като се оженихме се оказа ,че е взел пари от различни наши приятели и аз го научих от тях ,като го попитах каза ,че е за да може да възстанови вече изгубените . На по-късен етап на няколко пъти го хванах отново да ме лъже с пари и след всеки път всичко беше едно и също . Обясняваше ми как всичко ще се промени ,няма повече какво да крие и за какво да ме лъже ...но да следващия път. Днес отново беше един такъв момент ,да подчертая ,че винаги съм го питала дали има нужда от някаква помощ от специалисти, винаги е отричал и ми е казвал ,че се чувства зле от тези лъжи  . Та днес отново го хванах в лъжа в която участваха пари и за пореден път каза колко много ме обича и ,че това е последния път . Свалих халката си ,защото вече се чувствам изтощена от тези лъжи. Знам ,че ме обича ,но също се чудя дали това най-накрая ще спре ... Винаги съм искала заедно да градим семейство и бъдеще ,но вече не съм сигурна ,че това може да се случи 😞  . Объркана съм и знам ,че най-доброто решение е да се разделим,но не си представям бъдещето си без него и без всички хубави моменти който имаме всеки ден. Аз брака го разбирам да се крепи на доверие ,без лъжи ,без тайни и прочее.Много бих искала да съумея да запазя брака си и да върна предишната искра ,но не съм сигурна дали бих могла и дали си струва. Дори не знам как бихте могли да ми помогнете...
Чувствам се много объркана 😞
Благодаря предварително.
Тони

# 1
  • Мнения: X
Здравей. Явно мъжът ти има сериозен проблем, предполагам с хазарт. Това е болест като всяка друга зависимост: наркомания, алкохолизъм. Първата крачка е осъзнаване на проблема и приемане. Ако не иска да се промени и не е съгласен да работи със специалисти, то шансовете да се оправи са нулеви. Звучи грубо, съжалявам.

Внимавай какви ги върши и дали тегли заеми, кредити и тн, защото е възможно да затънете в дългове.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 36 601
Съжалявам, но не виждам как може да продължите заедно и да градите семейство. Твърде различни сте. Ти имаш едни разбирания, той други. Не мисля, че някой от вас ще се промени от така написаното дотук. Както подразбирам нямате деца. За съжаление обаче, имате брак. Казвам за съжаление, защото той затъва с пари. Ти сигурно ще си солидарна длъжница. Звучи грубо, но по-добре се спасявай.

# 3
  • София
  • Мнения: 12 646
Със зависими от хазарта не трябва да се занимава човек. Той няма да се промени, а лъжите няма да спрат. Събираш си багажа, махаш се от него, подаваш молба за развод и никакво поглеждане назад. Останеш ли в брак с него, ще задлъжнееш брутално, до живот. А ако имаш деца, и те цял живот ще му връщат дълговете.

# 4
  • Мнения: 40 870
Поне не допускай да се появи дете. И сериозно помисли за раздяла, защото и теб може да завлече с дългове.

# 5
  • Мнения: 597
Вие имате сключен брак. Това значи, че неговите дългове са и твои дългове. Ако той не може да ги изплати, ще трябва ти да ги плащаш. Не ми се мисли какво те чака в бъдеще.

# 6
  • ☀️София / London🌂
  • Мнения: 3 431
Спасявай се по възможно най-бързият начин. Казали са ти вече, каквото дължи той автоматично и ти гориш покрай него. Деца не раждай, не се подлъгвай повече по обещания за промяна и щастливо бъдеще заедно, ако е искал да се е променил, все по-зле ще става. Нямате бъдеще заедно, съжалявам много.

# 7
  • Мнения: 6 554
Бързо се разведи, защото както вече са написали неговите дългове са и твои докато сте в брак. Дете не прави с него, защото и децата наследяват дълговете на родителите си. С една дума - адиос

# 8
  • Мнения: 1 752
Връзката ви е започнала с лъжи, логично и бракът ви е пълен с тях, не знам на какво си се надявала след подписа,  той чудеса не прави.
 Няма да се промени, поне ти се спаси, докато не са почнали да го издирват заради дълговете му.

# 9
  • INFJ
  • Мнения: 9 350
Подавай молба за развод, докато не си се оказала до ушите в дългове за пет/шестцифрени суми...
Човека явно няма никаква представа, че е болен.

# 10
  • Мнения: 1 999
От теб нищо не зависи. Ти трябва по най-бързия начин да се разведеш. Емоциите и "не мога без него" бързо се преодоляват като си напишеш всички негови лъжи, пари, суми и си ги прочиташ в моменти на слабост. В момента развиваш съзависимост и се чудиш как да му помагаш.
  Като човек, минал през това, ще ти кажа, че най-много ми помогна статия, в която се казваше да не помагаме на хората. По-точно на зависимите.(за съжаление не мога да я открия сега)
   Той сам трябва да се осъзнае и да си помогне. Най-бързото и лесното е като разбере, че те губи. Ако държи на теб, ще намери начин. Ако зависимостта е по-силна от него - за какво ти е? И кого обича повече: теб или себе си? И своето удоволствие, което получава от хазарта?
    При зависимите винаги го има това - нещо друго е по-важно от теб. Не вярвай на празни приказки - Обичам те. Искаш да си обичана. Той иска да се чувства обичан от теб. Но той не е искрен. Защото има нещо по-силно, което го влече и те избутва на заден план.
   Когато осъзнаеш тази истина, раздялата е лесна. Иначе само ще се луташ между напразни обещания и надежда, че ще се промени. Надежда и разочарования, че пак си излъгана и предадена.
  Не чакай да минат 10 години. Животът е един и бързо се изнизва.

Последна редакция: пн, 14 мар 2022, 14:41 от 512

# 11
  • Мнения: 500
Колкото по-бързо се разведеш, толкова по-добре.

# 12
  • София
  • Мнения: 35 092
Как търпите мъже да ви реват и сополявят, лъжат - не знам.
Мен моменталически би ме отвратил, такива мъжленца не ги броя за хора, пък да го обичам - няма шанс.

# 13
  • Мнения: 363
Значи той те лъже от началото на връзката ви още, но ти даже се омъжи за него? Един път да простиш, втори път да простиш, но от там нататък всичко е проява на глупост. Това е като да четеш една и съща книга три пъти и да мислиш, че краят й ще е различен. Това, че вече сте женени утежнява нещата, както са ти казали вече - парите, които той харчи, стават автоматично и твой дълг... Замисли се дали искаш такова бъдеще.

# 14
  • Great Britain
  • Мнения: 2 208
Кауза пердута.

Общи условия

Активация на акаунт