След вадене на мъдрец

  • 2 257
  • 20
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 190
Здравейте,
В неделя ми извадиха долен десен мъдрец. Като цяло излезе лесно, не съм рязана и по мнение на лекаря ме остави без да ме шие.
   Въпроса е, че аз съм голяма паника, постоянно гледам раната и всяка промяна се чудя дали е нормална.
   Нещото което ме притеснява е, че венеца е подут около раната и си имам една лека синина ( тя си е от преди това). За болка не знам, защото е по скоро дискомфорт, а оток имам съвсем лек, но ако не кажа никой няма да го види.
   Изписан ми е Амоксиклав 1000мг на 12 часа по 1 хапче.
   Нека някоя сподели дали е нормално това подуване на венеца и леко зачервяване, защото ще умра от ужас. 🤦‍♀️

# 1
  • Мнения: 2 502
Преди години са ми вадили горен мъдрец, без шевове беше.
Спомням си, че доста трудно говорех, все пак си е нараняване на венеца.
Сигурна съм, че щом няма болка, температура или нещо подобно, няма място за паника.
Ако можете да си позволите по това време студено, пробвайте със сладолед, някаква охладена напитка.

# 2
  • София
  • Мнения: 35 098
Абсолютно нормално е. Околните тъкани са травмирани, пийте си антибиотика и и не ръчкайте, натискайте, не жабурете, не осмуквайте.
Ще се оправите до някой ден.

# 3
  • Мнения: X
Нормално е. Пийте си антибиотика и спазвайте добра хигиена.

Неприятно е, но ще мине.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 190
Преди години са ми вадили горен мъдрец, без шевове беше.
Спомням си, че доста трудно говорех, все пак си е нараняване на венеца.
Сигурна съм, че щом няма болка, температура или нещо подобно, няма място за паника.
Ако можете да си позволите по това време студено, пробвайте със сладолед, някаква охладена напитка.

  О, за говоренето е ужас. Едва си отварям устата, цялата е скована и напрежението го усещам в сглобката на горна и долна челюст.
   Не е болка за умиране, но е изключително дразнеща. 😑
  Що се отнася до студеното - 3 дни съм на сладолед, студено кисело мляко и студена вода 😂 едва едва, защото ме е страх да не влезе нещо в раната, после изплаквам съвсем леко. А как се мият зъби 🤦‍♀️ 20 мин мъчение.

# 5
  • София
  • Мнения: 6 726
И освен антибиотика си вземете и пробиотик и противогъбично (ако не са ви изписани), за да не се сдобиете после с гъбички. Успех.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 190
И освен антибиотика си вземете и пробиотик и противогъбично (ако не са ви изписани), за да не се сдобиете после с гъбички. Успех.
Пробиотик пия, но противогъбично идея си нямам какво да е.  Ако имаш препоръки съм отворена за съвет, защото антибиотици ппц не пия и проблеми до сега не съм имала.

# 7
  • София
  • Мнения: 6 726
Ами в зависимост колко е дълго антибиотичното лечение се изписва и противогънично. Аз съм пила Микомакс, но има и други марки.

# 8
  • Мнения: 2 502
https://apteka.framar.bg/19000298/%D0%BC%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D0%BC … 50-%D0%BC%D0%B3-1

Мисля, че се пиеше по средата на антибиотичното лечение. 1 капсула е и се пие еднократно.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 190
Ами в зависимост колко е дълго антибиотичното лечение се изписва и противогънично. Аз съм пила Микомакс, но има и други марки.
Ще го взема. Иначе антибиотика ми е за 5 дни, но ще стъпя на сигурно.

# 10
  • Мнения: 2 502
Ами в зависимост колко е дълго антибиотичното лечение се изписва и противогънично. Аз съм пила Микомакс, но има и други марки.
Ще го взема. Иначе антибиотика ми е за 5 дни, но ще стъпя на сигурно.

Ами да, след втория, третия ден го изпийте.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 190
Ами в зависимост колко е дълго антибиотичното лечение се изписва и противогънично. Аз съм пила Микомакс, но има и други марки.
Ще го взема. Иначе антибиотика ми е за 5 дни, но ще стъпя на сигурно.

Ами да, след втория, третия ден го изпийте.

Много благодаря 😊

# 12
  • Мнения: 528
Ще използвам темата за да питам нещо, да не пускам нова тема. Предстои ми вадене на горен мъдрец, но разбрах, че съм бременна. Отложих ваденето, но определено ме дразни зъба и май ще трябва да се маха. Упойката не е проблем, притеснявам се за приема на антибиотик. Възможно ли е да не го пия, ако пия трябва да е Оспампкс например той изобщо ще върши ли работа ? След ваденето на зъба налага ли се прием на болкоуспокояващо ? Моля за мнения.

# 13
  • София
  • Мнения: 6 726
Не е задължително да пиете антибиотик. Ако се наложи има съвместими с бременост.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 190
Ще използвам темата за да питам нещо, да не пускам нова тема. Предстои ми вадене на горен мъдрец, но разбрах, че съм бременна. Отложих ваденето, но определено ме дразни зъба и май ще трябва да се маха. Упойката не е проблем, притеснявам се за приема на антибиотик. Възможно ли е да не го пия, ако пия трябва да е Оспампкс например той изобщо ще върши ли работа ? След ваденето на зъба налага ли се прием на болкоуспокояващо ? Моля за мнения.
При мен антибиотика беше предпазна мярка, тъй като лекаря ми ще бъде извън града, а няма на кого да се довери да ме поеме ако нещо стане. Иначе първоначално бях без антибиотик.
  При горните мъдреци не ми се е налагало да пия силни болкоуспокояващи.  Само 24 часа пих и то през 12 часа и обикновените като аналгин се справяха блестящо.
  Посъветвай се с лекуващ стоматолог, мисля между 3ти и 6ти месец можеше да се вадят зъби, но има и АБ съвместими с бременност,  така че не отлагай, една инфекция и възпаление на зъб крие повече рискове. 😊

Общи условия

Активация на акаунт