Захранване - въпроси и отговори - тема 12

  • 30 609
  • 844
  •   1
Отговори
  • Мнения: 46 516

Захранването – кога, как, с какво и колко
5 СЕРИОЗНИ ГРЕШКИ ПРИ ЗАХРАНВАНЕТО
Ранно или късно захранване на бебето
Захранване на бебето според сезона
Захранване дневникът на мама и татко
Как да захраним правилно
Кои храни кога се въвеждат?
Да научим бебето да се храни здравословно
Захранване водено от бебето – ЗВБ
ХРАНИТЕЛНИ АЛЕРГИИ
Хранителна алергия - кои са най-честите причини?
Домашна и здравословна бебешка храна
ДОМАШНИ РЕЦЕПТИ ЗА БЕБЕШКА ХРАНА
Въвеждане на месо в менюто на бебето
Рибата в детското меню
Бебешки Храни с Телешко
Кога може бебето ми да яде жълтъци и цели яйца
Кисело мляко и млечни продукти - кога и как ?
Въвеждане на глутен в менюто на детето – кога?
ЗАХРАНВАНЕ НА БЕБЕТО СЪС СОК
Защо е важно детето да се храни самостоятелно
Референтни граници според възрастта на детето (желязо, хемоглоби … ръвни показатели)






Скрит текст:



Захранване - въпроси и отговори !
Захранване – въпроси и отговори. ТЕМА 2
Захранване – въпроси и отговори. ТЕМА 3
Захранване – въпроси и отговори. ТЕМА 4
Захранване – въпроси и отговори - тема 5
Захранване – въпроси и отговори - тема 6
Захранване – въпроси и отговори - тема 7
Захранване – въпроси и отговори - тема 8
Захранване – въпроси и отговори - тема 9
Захранване – въпроси и отговори - тема 10
Захранване – въпроси и отговори - тема 11

# 1
  • Мнения: 36
Здравейте, как се приготвя безмлечната оризова каша на Хип с кърма? На кутията пише, че с вода или мляко с температура 50 градуса. Кърмата като е 37 градуса дали ще стане директно да я разтворя в нея, или трябва първо да я направя с гореща вода и след това да прибавя кърма?

# 2
  • Мнения: 488
Мами, каква мазнина и по колко е най-добре да добавям в пюретата на бебе на 8 месеца? Напоследък я мъчи запек и си мисля, че мазнината би помогнала.

# 3
  • Мнения: 5 546
Мами, каква мазнина и по колко е най-добре да добавям в пюретата на бебе на 8 месеца? Напоследък я мъчи запек и си мисля, че мазнината би помогнала.
Аз понякога слагам малко (1 ч.л.) зехтин екстра върджин и много добре й се отразява на изхождането. До няколко часа е свършила тази работа. Simple Smile

# 4
  • София
  • Мнения: 3 408
Още от началото добавях или кокосово масло, или зехтин. После и краве масло включих. В готовите пюрета имаше и рапично. По около 1/2чл слагах.

# 5
  • Мнения: 204
Ще стане според мен, точно тази каша не съм приготвяла, но всички други стават и с хладка вода.
Здравейте, как се приготвя безмлечната оризова каша на Хип с кърма? На кутията пише, че с вода или мляко с температура 50 градуса. Кърмата като е 37 градуса дали ще стане директно да я разтворя в нея, или трябва първо да я направя с гореща вода и след това да прибавя кърма?

# 6
  • Мнения: 546
Днес детето ми за пръв път яде риба - на 11 месеца е. Около половин час след храненето имаше две доста обилни изхождания с по-рядка консистенция, но не бих казала диарични. На цвят беше между жълто и зелено, но миришеше силно… (съжалявам за подробностите)
След яденето не можа да заспи поне час, въртя се доста, не е плакало, но беше неспокойно.
Това би ли могло да се дължи на захранването с риба?

# 7
  • Мнения: 2 352
Не знам дали е от рибата, но аз бих изчакала около 2 седмици и тогава да дам пак. Ако тогава се повтори, вероятно наистина ще е от рибата.
Какво друго сте му давали за ядене?

# 8
  • София
  • Мнения: 3 408
По принцип риба се усвоява средно за 45-60мин от организма. Може да видите и с друга риба след седмица как ще е.
За миризмата - ми за мен е нормално да мирише, все пак е ако, но всеки по свое собствено определя кое колко е силно като миризма.
А веднага след яденето ли го сложи да спи? Да не би цялостно количеството да е много? Аз не го слагам никога да спи веднага след ядене, защото искам да мине малко време да се пообработи храната. Дори за възрастни не се препоръчва, а вечер се дава минимум 2 часа между храна и сън.

# 9
  • Мнения: 8 585
Днес детето ми за пръв път яде риба - на 11 месеца е. Около половин час след храненето имаше две доста обилни изхождания с по-рядка консистенция, но не бих казала диарични. На цвят беше между жълто и зелено, но миришеше силно… (съжалявам за подробностите)
След яденето не можа да заспи поне час, въртя се доста, не е плакало, но беше неспокойно.
Това би ли могло да се дължи на захранването с риба?
Да, с голяма вероятност се дължи на рибата. Но може и просто, защото, може би, не е била прясна.

# 10
  • Мнения: 204
Може и ако рибата или комбинацията е била по—мазна или с повече подправки. Това с цвета четох, че се случва жълто/зелен, когато храната минава бързо през хранопровода.
Днес детето ми за пръв път яде риба - на 11 месеца е. Около половин час след храненето имаше две доста обилни изхождания с по-рядка консистенция, но не бих казала диарични. На цвят беше между жълто и зелено, но миришеше силно… (съжалявам за подробностите)
След яденето не можа да заспи поне час, въртя се доста, не е плакало, но беше неспокойно.
Това би ли могло да се дължи на захранването с риба?

# 11
  • Мнения: 3
Здравейте! Имам въпрос относно храненето на бебче на 10 месеца. До този момент е яло броколи и карфиол, но все още не е брюкселско зеле  и кейл. Питането ми е дали трябва да ги въведа като нова храна, тъй като са сходни продукти, а пък в детската кухнята, на която е записан ги предлагат доста често.

# 12
  • Мнения: 546
По принцип риба се усвоява средно за 45-60мин от организма. Може да видите и с друга риба след седмица как ще е.
За миризмата - ми за мен е нормално да мирише, все пак е ако, но всеки по свое собствено определя кое колко е силно като миризма.
А веднага след яденето ли го сложи да спи? Да не би цялостно количеството да е много? Аз не го слагам никога да спи веднага след ядене, защото искам да мине малко време да се пообработи храната. Дори за възрастни не се препоръчва, а вечер се дава минимум 2 часа между храна и сън.

Не беше много като количество храната, беше болна наскоро и от тогава не хапва така както преди, но все пак с апетит си изяде. Сложих я горе долу 20 мин след хапване, защото и се спеше много вече, но се въртя доста време и после тези две обилни изхождания. За миризмата е ясно, че е ако и мирише Grinning но сега миришеше по-силно и леко неприятно като на яйца…
За сега няма да предлагам, другата седмица сме на консултация и ще коментирам с педиатъра.

# 13
  • Мнения: 511
Малкия е да детска държавна кухня от Края на Ноември месец  .
Мога да кажа че от тогава няма ядене което да не си е изяло .
Пробвала съм от кухнята и храната е много хубава.
За частните кухни нямаме опит а й са много скъпи

# 14
  • София
  • Мнения: 3 408
Малкият не е ял кейл или брюкселско зеле все още. В нас не се ядат тези двете, в кухнята не е имало досега. Не виждам проблем да се дават обаче. Ако ги имаше в кухнята щях да предложа. Доста неща си въведе от там по този начин.

П.С. нека не се обвиняваме кой готви, кой не, кой ползва и кой не частна кухня. Аз съм от майките, които и готвят, и поръчват кухня. Малкият яде кухнята, та си облизва пръстите. Частна е и ми я носят до д-то и си плащам за тази услуга, не се чувствам богаташка, но мога да си го позволя и не ми е проблем да дам 6-7-8лв на ден за детето за такова нещо и да ни улесня ежедневието. Храната е вкуса и винаги прясна, разнообразна и се харесва на малкия, което за мен е най-важното. Времето, което си спестявам от мислене на меню, пазаруване специално и готвене го ползвам за разходки и игри. В яслата ще яде от същата кухня и съм спокойна, че ще е по вкуса му и няма да отказва.

Общи условия

Активация на акаунт