Захранване - въпроси и отговори - тема 12

  • 32 573
  • 844
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 5 603
Благодаря за загрижеността още веднъж, може да спрете да коментирате вече по темата и да бъдете спокойна. Днес си изяде пюрето с лъжица. Simple Smile Но и да не беше, все още смятам, че най-важното е детето да бъде нахранено, пък ако ще на челна стойка да застанем. Сигурно греша. Simple Smile А т.нар. захранване, водено от бебето, не е за нас. За всичко си има време, и на големите парчета ще им дойде, няма страшно. Wink
Birdie, и преди съм питала, но може би съм пропуснала отговора - за коя държава се отнася тази схема, къде практикувате?

Последна редакция: сб, 19 фев 2022, 11:44 от АлисаВСтранатаНаЧудесата

# 76
  • Мнения: X
От доста време не девам каша, като стигнеш количеството което се дава попринцип не дохранваш. Ако да кажем се дава 100гр аз давах 70 и половин плодово пюре.
А защо не давате каша или бебчето вече е голямо.

Ами ние на 7++м преминахме на ЗВБ и той за следобедна закуска яде мъфин, палачинка, плодов бар или нещо такова, а каша спрях да давам, защото няма как, щом е на ЗВБ. Нямам против стандартното захранване просто не е за мен. Та за това не давам каша, колко е голям не знам. На 10++ сигурно още ядът каша.

# 77
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 096
Аз днес захраних-5 лъжички пюре от моркови.Утре 10 ли да дам?
Много четох за ЗВБ,но не е за мен тая работа-детето ще се изцапа,може по мокета да падне,аз ще се ядосам,ще се разкрещя и всичко ще се провали...Големият го храних докато тръгна на ясла и стана човек.С малкия по същия начин ще действам.Плюс това ми доставя огромно удоволствие да ги храня.

# 78
  • Мнения: 541
Може ли някой да ми обясни като на малоумен как се прави бебешкия кус кус? Днес пробвах с едно Бейбиризо по указанията и се получи като сух варен ориз лепкав и гаден, съответно не беше дори подушен.

# 79
  • Мнения: 1 489
Може ли някой да ми обясни като на малоумен как се прави бебешкия кус кус? Днес пробвах с едно Бейбиризо по указанията и се получи като сух варен ориз лепкав и гаден, съответно не беше дори подушен.

Точно тази сутрин правих. Моят е на Плазмон и следвах инструкциите на кутията. В 200 мл вряща вода слагам 2 супени лъжици кус кус. Малко масло, малко сирене и още топъл го дадох. Сгъстява се като изстине.

# 80
  • Мнения: 541
Много ви благодаря, да явно грешката е че го изчаках да изстине и се втвърди. Утре ще пробвам пак.

# 81
  • Мнения: 304
Здравейте,моето бебче стана на 8м,захраних го на 5++,педиатърката предлагаше захранване на 4++,но малкият тогава беше болен и не проявяваше никакъв интерес към храната.
Заместих обяда на 6++ и започнах със следи едната закуска като на 7+ вече имаше и заместена СЗ.Проблемът е че от известно време на детето му се появиха много киселини и отказва да яде.
Започва с голямо желание,но стигаме до момента в който след около 90гр пюре или каша се уригва и започва да плаче.
Видимо е още гладен,изчаквам го да се успокои и предлагам отново и всичко се повтаря.Същата работа е и с Ам.
Започва да се храни,стига до едно количество и започва да се дърпа и да плаче,но продължава да търси шишето.
Тъй като малкият е с рефлукс който с всеки изминал ден затихва,защото повръща по 1-2 на седмица вече,но чувам как храната се връща нагоре и от там киселините.
Пробвах да го храня по-малко и по-начесто,пробвах и на по-голям интервал,ситуацията е същата.
Има ли майки в подобна ситуация и как помогнахте на децата си да се справят?
Консултирах се с гастроентеролог който предложи детето да пие прахчета които подтискат солната киселина в стомаха,но мен ме е страх да давам на детето си такива медикаменти.

# 82
  • Мнения: X
Здравейте. Днес бях със сестра ми и тя има второ бебе че и коментирахме нещо за пюретата и понеже и двете не знаем реших да попитам. Бебока е на 5+ и е мнооого едър, само на кърма. Започна да е все по-гладен и педиатърката препоръча да го захранят малко по-рано, но по-бавно. Та майка му даде в сряда две-три хапки морков. На следващия ден е бил по-гладен и е изял около 10-12лъжички и майката е спряла. На следващия ден около 70грама, после около 90гр и даже послле е плакал и гледал буркана. Днес на 5 ден от захранването изяде 60гр морков и картоф и 60 гр чист морков. Мислите ли, че за 5м бебе 120гр са достатъчни без дохранване?

# 83
  • Мнения: 5 603
Иси, според мен трябва да се води по детето. Ако плаче и видимо е гладно, явно количеството не е достатъчно. Моята се засищаше 6-тия месец със 150-160 грама пюре и не беше нужно да дохранвам, но всяко детенце е различно.
Ифка, щом лекар-специалист се е изказал след преглед, бих послушала него.

# 84
  • Мнения: X
Иси, според мен трябва да се води по детето. Ако плаче и видимо е гладно, явно количеството не е достатъчно. Моята се засищаше 6-тия месец със 150-160 грама пюре и не беше нужно да дохранвам, но всяко детенце е различно.
Ифка, щом лекар-специалист се е изказал след преглед, бих послушала него.

Благодаря ти. Той малко си лежа, после спа  и станаха около 3ч започнахме да му правим гимнастика (въртене по корем и държане на крачетата докато пълзи). Мина около 30мин и се разплака. Според мен беше гладен и сестра ми го нахрани. Издържа 3ч и половина-4, но според мен малко след 3ч стана неспокоен. Попринцип само на кърма издържа около 3.30

# 85
  • Мнения: 2 836
Здравейте,
Имам девойка на 5м, захранван в от 3 дни с тиква, нооо не се харесва. Отваря устата, близва и се мръщи.
Какво да правя? Да предлагам ли 4ти ден тиква, да спирам нацяло или мога да предложа др зеленчук?

# 86
  • Мнения: 546
Може ли някой да ми обясни като на малоумен как се прави бебешкия кус кус? Днес пробвах с едно Бейбиризо по указанията и се получи като сух варен ориз лепкав и гаден, съответно не беше дори подушен.

Просто купувайте най-обикновен кус кус, който си става и за възрастни. Разлика освен в цената няма, това с бебешките храни са търговски трикове, ако се загледате в магазина някакъв си “бебешки кус кус е 4-5 лв, а обикновения кус кус е около 1,80-2 лв

# 87
  • Мнения: 8 585


Без да опрат крачката на твърдо- няма успешно хранене- ето и японците са  съгласни...

# 88
  • Мнения: X
Как пък българските деца поколения назад ядът на стол А хранене и са Ок.

Може ни не и харесва вкуса. Дай морков, той често се харесва.Simple Smile

# 89
  • Мнения: 1 037
Здравейте, бебето ми става на 6 месеца и започвам захранване. С атопичен дерматит е и доколкото ми е известно храните се въвеждат бавно и постепенно. Въпросът ми е:
1.Ако започна примерно с пюре от картоф(или каквото ми препоръча педиатъра) нали започвам с по 1 лъжичка и постепенно увеличавам дозата. Какво количество пюре на ден трябва да се достигне да кажем след 10 или 14 дни от началото на захранването?
2.Когато въведа нов зеленчук, добавям по 1 лъжичка от него към вече познатото пюре и достигнатото количество, което бебето изяжда(примерно на 100 гр картофено пюре добавям лъжичка тиква) или давам само лъжичка тиква и само нея и увеличавам количеството всеки ден, без да я смесвам с вече познатото пюре...?

Общи условия

Активация на акаунт