Захранване - въпроси и отговори - тема 12

  • 32 497
  • 844
  •   1
Отговори
# 810
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Здравейте,
Има ли майки, които са захранили с пюрета бебетата си преди 4 месеца. Моята девойка е на 3, но си е едричка, тежи 6.7 кг. Следващата седмица имам час при лекарката и ще я питам, но ми се иска да чуя и други мнения

Твърде малко е бебето.
Насоките са при навършени най-малко 4 месеца. Но аз и тогава не бих захранила.
Може би по-скоро към 5. Ако пък бебето ви е само на кърма, може да изчакате и 6м. да навърши

# 811
  • Мнения: 32
Здравейте,
Има ли майки, които са захранили с пюрета бебетата си преди 4 месеца. Моята девойка е на 3, но си е едричка, тежи 6.7 кг. Следващата седмица имам час при лекарката и ще я питам, но ми се иска да чуя и други мнения
Синът ми също е доста едър, на почти 5 месеца е и тежи близо 9кг. Сега като навърши 5 месеца ни предстои захранване. Ако е на кърма може да я храните по-често, кърмата се преработва по-бързо. Ако е на АМ може да увеличите малко дозата. Но, ако наддава добре, може причината да не е ненаяждане, а нещо друго. Успех, дано всичко е наред! 🙂

# 812
  • Седмото небе
  • Мнения: 2 790
А каква е идеята и смисъла на толкова ранно захранване? И то при бебе, което сама посочвате, че е едричко и явно си качва добре?
Защо и за къде бързате?
Аз лично досега за захранване преди 4 навършени месеца не съм чувала и срещала. Дори и когато се започва при навършени 4 винаги има някаква основателна причина-ниско тегло, много слабо наддаване, рефлукс и тн.

# 813
  • Мнения: 1 725
Как захранвате с риба? Отделно за всяка риба ли?

# 814
  • Мнения: 202
Как захранвате с риба? Отделно за всяка риба ли?
Аз си ги бях разделила на два вида-сладководна и соленоводна риба,ако ще предлагате за пръв път риба е добре да започнете със сладководна защото при соленоводните има повече натрупване на вещества,което ги прави тежки за консумация.

# 815
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 833
А месото от заготовките как го давате? Например на Плазмон е 30 % месо в 80 гр, тоест, мога ли да дам цяло бурканче на хранене, след като захраня постепенно, разбира се и стигна до препоръчителните количество от 20 гр месо на ден. Реално, в едно бурканче са 24 гр. месо и другото е пълнители.

# 816
  • Мнения: 226
Моята бебка си ги хапва чисти местните пюрета на Плазмон. Така ги харесва повече. Понякога изяжда по 2 за един ден.

А рибата захраних по същия начин. Хапнахме от всички видове рибни пюрета на Плазмон.

# 817
  • Мнения: 542
Добро утро, синът ми е на 11+++. Мога ли вече да му давам храната от кухнята, която е с прясно мляко ( десертите мисля да не давам понеже са със захар)?

# 818
  • Пловдив
  • Мнения: 1 927
Ако е захранен с прясно мляко- да.
Обикновено знам, че прясно мляко се дава след годинка.

# 819
  • Мнения: 542
Не съм му давала все още. Иначе е захранен с всички млечни без прясно мляко . По-скоро се чудя дали не е рано, макар че то няма да е в суров вид, а ще е минало топлинна обработка, а той ще е на почти годинка.

# 820
  • Мнения: 1 037
По-добре изчакайте малко. Не се дава прясно мляко преди годинка, че в някои случаи и още по-нататък. Първо е хубаво да си го въведете лека-полека вкъщи и чак тогава вече да минете на кухня.

# 821
  • Пловдив
  • Мнения: 1 927
Аз прясно мляко и белтък въведох като бях правила палачинки. След това вече директно с кухнята. Но дъщеря ми не е правила реакция към никакви храни, ние също нямаме алергии и подходих по- смело и бързо.

# 822
  • София
  • Мнения: 3 481
Менюто с прясно мляко започнах да му взимам точно около 11м. Преди това 1-2 пъти му давах палачинки с прясно мляко. Не съм въвеждала постепенно. Единствено винаги му давам минало термична обработка (дори и сега на 1г8м).

# 823
  • Мнения: 1 993
Не мисля, че има смисъл да отлагате, щом млечни са въведени. То има съвсем малки количества, не става въпрос да се налива с него.

# 824
  • Мнения: 1 608
А месото от заготовките как го давате? Например на Плазмон е 30 % месо в 80 гр, тоест, мога ли да дам цяло бурканче на хранене, след като захраня постепенно, разбира се и стигна до препоръчителните количество от 20 гр месо на ден. Реално, в едно бурканче са 24 гр. месо и другото е пълнители.

И на мен ми е интересно...

Аз захраних с Гербер й с по две-три лъжички и стигнахме сега ПОНЯКОГА до бурканче...

Общи условия

Активация на акаунт