Проблем със засукването

  • 1 579
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 60
Здравейте момичета бих искала да помоля за малко помощ.
Бебчо е на 6 дни, роди се със секцио. Захранен е с АМ и от първия момент когато ми го дадоха започнахме с опитите за кърмене. Но за съжаление без успех, защото той просто не желае да засуче...бори се, реве, бута гърдата и нищо. Кърмата ми слезе на 3ти ден и опитите продължават, но без успех. В момента се цедя и му давам кърма и дохранвам с АМ. Той се роди 3270, демек не е малко бебе, но просто иска на готово от шишето. Педиатърката каза да не му давам шише и да го оставя докато не засуче....да де но той може да плаче с часове , не мога да го държа гладен. В сряда имаме час при консултант по кърмене, до тогава ако имате някакви идеи. Иначе аз си се цедя и му давам комбинирано с АМ.

# 1
  • Мнения: 206
Пробвахте ли с изкуствени зърна?
Съжалявам, не съм сигурна дали се казваха точно така, но като напишете в интернет ще ви излязат.
Моят син така и не засука, но при вас зърната може да помогнат. Трябва да опитате!

# 2
  • Мнения: 60
Да веднъж в болницата пробвах, но явно аз нещо не се оправих с поставянето. Но не е лоша идея да пробвам отново. Благодаря !

# 3
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 306
Може да пробвате, докато бебето е полузаспало или заспало. Не знам дали ще се получи, защото още е много малко, но все пак това ми хрумва в момента. В никакъв случай не дръжте бебето гладно, даже си мисля, че ако е изнервено по-трудно ще засуче.

# 4
  • Мнения: 4 852
Правете контакт кожа в кожа- вие и бебето голи, колкото може повече. Също давайте да суче, когато не е прегладняло, защото тогава може да е още по-трудно.
Колко изцеждате за хранене, защо дохранвате, няма ли достатъчно? Колко пъти на ден цедите, колко пъти го храните?
Имате реален шанс бебето да засуче, не се отказвайте, консултантът ще помогне.
Ние бяхме 6 седмици на изцедена кърма и чак тогава успя да засуче и после вече беше лесно.
Но аз не потърсих консултант, най-вероятно можеше по-бързо да се справим, ако бях потърсила специалист.

# 5
  • Мнения: 2 352
Силно огладняло бебе много трудно се храни, защото е много изнервено и няма търпение.
Да не би гърдите да са много напрегнати и да не успява да засуче? Или бебето да има къса юздичка и за това да не успява?

# 6
  • Мнения: 60
Силно огладняло бебе много трудно се храни, защото е много изнервено и няма търпение.
Да не би гърдите да са много напрегнати и да не успява да засуче? Или бебето да има къса юздичка и за това да не успява?
Правете контакт кожа в кожа- вие и бебето голи, колкото може повече. Също давайте да суче, когато не е прегладняло, защото тогава може да е още по-трудно.
Колко изцеждате за хранене, защо дохранвате, няма ли достатъчно? Колко пъти на ден цедите, колко пъти го храните?
Имате реален шанс бебето да засуче, не се отказвайте, консултантът ще помогне.
Ние бяхме 6 седмици на изцедена кърма и чак тогава успя да засуче и после вече беше лесно.
Но аз не потърсих консултант, най-вероятно можеше по-бързо да се справим, ако бях потърсила специалист.
В момента успявам да изцеждам около 20-40мл на цедене, като се старая да го правя на всеки 3 часа, но реално ние сме в къщи от вчера и режима още ни се поличава трудно. Ако не му давам след това АМ просто е изключително неспокоен. Днес обаче имахме известен успех, успя да засуче и сука около 10мин на едната гърда, но с другата драмата пак беше сериозна, дадох му изцедена кърма ололо 20мл и продължихме с опитите и успя все пак и на другата, но там седя около 5 мин. След това заспа и сега ще видим как ще продължат нещата. Иначе относно бройката яде 7 пъти, защото така беше в болницата, но вчера изпусна едното ядене, просто го проспа и не бях сигурна дали да го будя, има доста противоречиви мнения относно това дали се буди бебе да яде. Днес обаче се старая на всеки 3-4 часа да яде.
Силно огладняло бебе много трудно се храни, защото е много изнервено и няма търпение.
Да не би гърдите да са много напрегнати и да не успява да засуче? Или бебето да има къса юздичка и за това да не успява?
Гърдите поне за сега определено не са твърди и не мисля че имам плоски зърна. Относно юздочката обаче имам съмнения че е възможно да е така, но чак на консултацията ще видим дали съм права.

# 7
  • Мнения: 4 852
Ако искате да имате успех, препоръките са за над 10-12 хранения на ден. Пробвайте на 2 часа- 2 часа и половина да кърмите, 7 хранения са малко. Това ще ви го каже и консултантът в сряда.
Не са много противоречиви мненията на консултантите относно буденето, допуска се пауза от 4 часа само една през нощта.
Изглежда, че ще успеете, щом бебето е успяло да засуче. Обаче като дохранвате с АМ, не подавате сигнали на тялото ви да произвежда достатъчно кърма.
Не може ли поне консултация да направите по телефона безплатна, докато дойде консултантът? Ще ви обяснят как да действате, а вече консултантът ще може на живо да види как е засукването.
Успех, ще се справите!

# 8
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 306
По-големи бебета може да не се будят, но новородените е добре да сучат по-често, особено ако имат жълтеница.

# 9
  • Мнения: 4 852
Да, забравих да уточня, че говоря за новородено.
Вече като се напаснете с кърменето и видите, че наддава достатъчно добре някой-друг месец, тогава може и да не го будите. Но при новородено, се допуска само една 4-часова пауза през нощта, не повече.

# 10
  • Мнения: 60
Ако искате да имате успех, препоръките са за над 10-12 хранения на ден. Пробвайте на 2 часа- 2 часа и половина да кърмите, 7 хранения са малко. Това ще ви го каже и консултантът в сряда.
Не са много противоречиви мненията на консултантите относно буденето, допуска се пауза от 4 часа само една през нощта.
Изглежда, че ще успеете, щом бебето е успяло да засуче. Обаче като дохранвате с АМ, не подавате сигнали на тялото ви да произвежда достатъчно кърма.
Не може ли поне консултация да направите по телефона безплатна, докато дойде консултантът? Ще ви обяснят как да действате, а вече консултантът ще може на живо да види как е засукването.
Успех, ще се справите!
Да явно ще процедирам по-друг начин, започвам да го будя и дано да стане. Между последните две хранения реално интервала е толкова. Сега естествено се притеснявам дали яде достатъчно. Но ще се водя по него, предполагам ако спи и пълни памперсите се надявам че вървим в правилна посока. Ако се наложи ще вземем и кантар, но мисля да изчакам до сряда.
Много благодаря за насоките на всички включили се.

# 11
  • Мнения: 109
Здравейте момичета бих искала да помоля за малко помощ.
Бебчо е на 6 дни, роди се със секцио. Захранен е с АМ и от първия момент когато ми го дадоха започнахме с опитите за кърмене. Но за съжаление без успех, защото той просто не желае да засуче...бори се, реве, бута гърдата и нищо. Кърмата ми слезе на 3ти ден и опитите продължават, но без успех. В момента се цедя и му давам кърма и дохранвам с АМ. Той се роди 3270, демек не е малко бебе, но просто иска на готово от шишето. Педиатърката каза да не му давам шише и да го оставя докато не засуче....да де но той може да плаче с часове , не мога да го държа гладен. В сряда имаме час при консултант по кърмене, до тогава ако имате някакви идеи. Иначе аз си се цедя и му давам комбинирано с АМ.



Ние сме изцяло на кърма, но аз също родих секцио и в болницата даваха на бебчо няколко пъти АМ. Като го сложих на гърда веднага засука, а нямах оформени зърна! Имаше моменти когато не можеше да я “захапе” добре и се ядосваше! В болницата ме посъветваха да не давам от шише, понеже с биберон им било по- лесно! Опитай да му капнеш няколко капки в устичката, за да вкуси млякото и след това му дай гърдата! Мен така ме посъветваха в болницата! Успех!

Последна редакция: пт, 11 фев 2022, 22:50 от Ketyyy000

Общи условия

Активация на акаунт