Проблем с щитовидната жлеза

  • 836
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
Здравейте мами,
родих съна си преди година и половина и след бременността имах сериозен проблем с килограмите, след изследвания и прегледи се оказа, че имам проблем с щитовидната жлеза. Производството ѝ на хормоните е почти никакво и сега приемам лекарства в големи дози. Оттам идва и проблема с килограмите.
Но сега със съпруга ми искаме да имаме още едно детенце и просто исках да попитам дали някоя от вас не се е сблъсквала със същия проблем. Дали проблема с жлезата оказва влияние върху бременността и най- вече какво може да стане след раждането. Дали проблема с жлезата ще се засили или има вероятност да се нормализира, дали след втората бременност ще мога да сваля излишните килограми по- лесно. Преди да започнем да опитваме да зачена ще се консултираме с моя лекар, но в момента е в отпуска, а това е един от въпросите ми на дневен ред. Ще се радвам, ако споделите опит или знания по въпроса. Благодаря предварително на всички за отделеното време.
Хубав и усмихнат ден Simple Smile

Последна редакция: чт, 10 фев 2022, 15:05 от Dkehayova

# 1
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
Зависи за какъв проблем става дума, дали за Хашимото или хипотиреоидизъм.
Аз съм с хипотиреоидизъм, тоест с намалена фунцкия. Забременях трудно и проблема ми го откриха по средата на първата бременност. Започнах да приемам хормон, разбира се продължиш и след раждането. Дали от хапчето или от раждането, но цикълът ми стана точен, нещо, което никога не бях имала.
Не съм имала проблем със свалянето на кг, като започна да се ограничавам и спортувам и нещата се случват.
С второто забременях почти веднага. Но важното преди опитите да вкараш тсх около 1,5. За мен това е оптималното.
След като забременях, на своя глава веднага вдигнах дозата с 25мкгр, след което ендокринологът каза, че съм направила много добре.
Общо взето трябва постовнно да си във връзка със специалиста и да следитв нивата и дозите. За кг- важно е как се храниш по време на бременността, без боклуци и т.н., за да не качиш много излишни кг.

# 2
  • Мнения: 1 050
За щитовидната са Ви казали, аз за килограмите бих дала съвет да проверите кръвната захар и инсулина. Много жени се оказват с инсулинова резистентност без дори да подозират. Оттам и проблемите със сваляне на килограми.
Здравейте мами,
родих съна си преди година и половина и след бременността имах сериозен проблем с килограмите, след изследвания и прегледи се оказа, че имам проблем с щитовидната жлеза. Производството ѝ на хормоните е почти никакво и сега приемам лекарства в големи дози. Оттам идва и проблема с килограмите.
Но сега със съпруга ми искаме да имаме още едно детенце и просто исках да попитам дали някоя от вас не се е сблъсквала със същия проблем. Дали проблема с жлезата оказва влияние върху бременността и най- вече какво може да стане след раждането. Дали проблема с жлезата ще се засили или има вероятност да се нормализира, дали след втората бременност ще мога да сваля излишните килограми по- лесно. Преди да започнем да опитваме да зачена ще се консултираме с моя лекар, но в момента е в отпуска, а това е един от въпросите ми на дневен ред. Ще се радвам, ако споделите опит или знания по въпроса. Благодаря предварително на всички за отделеното време.
Хубав и усмихнат ден Simple Smile

# 3
  • Мнения: 206
Мога да дам мнение само по въпроса с килограмите. Не знам дали ще свалите по-лесно след втора бременност, но аз имах проблем с щитовидната жлеза и започнах да качвам още преди бременността.  Така за 9 месеца бях + 25кг. След като родих, не мръднах и кило. Свалих 10, качих 10 и така около 7-8 месеца. Бях много стресирана и притеснена, тежаха ми, но в момента, в който се успокоих, в момента, в който си казах, че съм загубила борбата с килограмите и се предадох - изведнъж започнах да отслабвам. Буквално за 1-2 месеца свалих 15кг без минимални усилия. Рано или късно ще си възстановите формата, но най-важното е да не спирате да си следите хормоните.

# 4
  • Мнения: 4 843
Да, при проблеми с жлезата може да имате трудности със свалянето на килограми, със забременяването и износването на бебето, а и има рискове за развитието на детето. А може и никакви проблеми да нямате, но това предварително не може да се каже.
Подкрепям мнението да проверите и за инсулинова резистентност, те често вървят ръка за ръка.
Не знам какви са стойностите, ако искате споделете, но е важно да влязат в релси преди да започнете опити.
Ако сега имате проблеми с килограмите, то при втора бременност е възможно проблемите да се задълбочат.
При мен има леки отклонения в хормоните и не съм имала проблеми с килограмите преди, по време и след бременността, както и със забременяването. Но това е строго индивидуално, всеки случай е различен, така че не знам доколко ще са ви от полза коментарите.

# 5
  • Мнения: X
Опитайте нисковъглехидратно хранене. Съветвам ви първо малко да отслабнете и тогава да забременявате пак. Късмет!

Общи условия

Активация на акаунт