Обсъждане на имотни обяви-27

  • 45 710
  • 749
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 3 973
Да допълня, че е добре да се поитересувате за размера на месечните такси. Затворените комплекси имат по-сериозни месечни такси, които не са по джоба на всеки, но са доживотни /или поне докато сте собственик/.

# 61
  • Мнения: 404
Благодаря  за коментарите. В общи линии това са и мойте най-големи притеснения:
1. Покупка на зелено.
2. Невъзможност за взимане на решения от собствениците.
3. Непознаване на самият район около Америкнският колеж, бизнес парка.Ще давам апартамента под наем докато родителите ми не решат да се преместят.
4. Какво ще качеството на строителство

Нещата който натежаха в полза на този имот са:
1. Инвеститора изглежда стабилна фирма( гаранции какво ще се случи в бъдещето няма).
2. Плащането е 20 на 80( при Акт 16).
3. Размерите на апартамента са относително ОК( няма дигонални стени, огромни тераси по 1300€ кв м).
4. Близост до изградено метро.

# 62
  • София
  • Мнения: 4 192
Ако прочетете няколко теми от раздела ще срещнете как доста известен строител разваля сделки отпреди години "на зелено" защото сега му е по-изгодно да ги препродаде. Така че ползвайте адвокат

# 63
  • Мнения: 123
На никой ли не му направи впечатление, че този "двустаен" с чиста площ около 45-50кв може би и от там цената е такава.

  Малката квадратура е въпрос на вкус, на мен много ми харесват такива имоти за отдаване под наем( не и под определен минимум),  дневният тракт дори е твърде голям, а не може да се оформи втора спалня заради разпределението и  разположението на прозорците. Чистата квадратура е над 50 м2  по моя преценка.

# 64
  • Мнения: 404
Да, квадртурата е над 50 кв метра, под 60 Идеята ми е , че в един момент родителите ми ще го обитават и искам да живеят комфортно. Мисля също , че размера е ОК да може да се продаде лесно в бъдеще, не съм сигурен дали закупуването на гараж би било добра идея.

# 65
  • гр. Варна
  • Мнения: 789
1. Инвеститора изглежда стабилна фирма( гаранции какво ще се случи в бъдещето няма).
Собственик на упи-та е "витоша маунтин вю" ЕООД https://nag.sofia.bg/FileBrowser/File?path=esoft.portal%2FGRADOU … 12.2020%2F962.PDF
Все още няма издадено разрешение за строеж (над една година след горепосочената заповед).
П-то, което се образува от сградните тела е предпоставка за увеличаване на звука/шума.
331 апартамента - много е.
Мисля също , че размера е ОК да може да се продаде лесно в бъдеще, не съм сигурен дали закупуването на гараж би било добра идея.
Няма външни паркоместа.  Според мен, без гараж е трудна работа.

# 66
  • Мнения: 123
Да, квадртурата е над 50 кв метра, под 60 Идеята ми е , че в един момент родителите ми ще го обитават и искам да живеят комфортно. Мисля също , че размера е ОК да може да се продаде лесно в бъдеще, не съм сигурен дали закупуването на гараж би било добра идея.
.

   И в малък компактен апартамент е възможно да се живее комфортно( особено за много млади или възрастни хора ). Сметките за отопление и охлаждане ще са прилични и всичко ти е на ръка разстояние. Закупуването на гараж не е лоша идея според мен, особено в затворен комплекс.

# 67
  • Мнения: 404
Да допълня, че е добре да се поитересувате за размера на месечните такси. Затворените комплекси имат по-сериозни месечни такси, които не са по джоба на всеки, но са доживотни /или поне докато сте собственик/.

Благодаря за коментра. Казаха ми ,че ще има договор с фирма за професионално управление за пет години. След това ще може да се смени.
Не мисля , че тази сграда ще може да се подържа без такава фирма. Подръжката ориентировъчно е около 60-70 стотинки на кв метър ,но разбира се това е разход ,който винаги расте над темпа на инфлация.

Последна редакция: чт, 17 фев 2022, 23:41 от Sapien

# 68
  • София
  • Мнения: 3 973
На познати в комплекс е евро на кв.метър. Все го мисля от гледна точка на пенсионера, който ще живее там после.

# 69
  • Мнения: 404
1. Инвеститора изглежда стабилна фирма( гаранции какво ще се случи в бъдещето няма).
Собственик на упи-та е "витоша маунтин вю" ЕООД https://nag.sofia.bg/FileBrowser/File?path=esoft.portal%2FGRADOU … 12.2020%2F962.PDF
Все още няма издадено разрешение за строеж (над една година след горепосочената заповед).
П-то, което се образува от сградните тела е предпоставка за увеличаване на звука/шума.
331 апартамента - много е.
Мисля също , че размера е ОК да може да се продаде лесно в бъдеще, не съм сигурен дали закупуването на гараж би било добра идея.
Няма външни паркоместа.  Според мен, без гараж е трудна работа.
Това е добра информация за ориетировъчна цена колко реално биха искали от една фирма за подръжка. Интересно в тази цена влиза ли събирането на някакъв фонд за ремонти или е просто за чистене и охрана.

pkol,
Благодаря за информация, доколкото разбрах ще получат разрешително до Април месец.Определено ще проверя за гаражи, не знам колко си заслужва като инвестиция(цена /наем), но ще е погледна.

Съгласен съм с Вас за броят на апартменти в сградата, но искам да намеря баланс между достатъчно голям инвеститор и що годе нормален апартамент като цена и разположение.
Гледах други прокекти , които имат сходен брой апартаменти , но с отделни сгради , които оформят нещо като вътрешен двор, но в крайна сметка пак са 300+апартаменти с такси за затворен комплекс.
Има впечетление , че всеки е започнал да строй  и в общи линии купувачите финансират предварително всичко и поемат целият риск. В един момент гледах проекти в по-малка фирма, с приятни три до пет етажни блокчета и малко на брой апартаменти, но разположението беше безумно( тераси по 90кв м., спалня 9.5 кв м) , беше близо до НСА( няма метро), цената беше доста по висока ,почти всичко беше разпродадено и схемата на плащане беше 30/20/40/10. В този проект ми предложиха 20/80 , което за мен ОК риск.

Последна редакция: пт, 18 фев 2022, 00:40 от Sapien

# 70
  • София
  • Мнения: 4 192
70ст на м2 е над 500лв на година  за двустаен 60м2. Това е доста сериозна сума, защото към нея отделнно е фонд ремонт, отделно местни данъци. А това ви го казват сега, след като се построи сигурно ще е 1.20лв...

# 71
  • София
  • Мнения: 3 973
Не знам със сигурност, но не са ми казвали че събират допълнителни пари. Ако се сетя, ще попитам.
Всъщност, сега с повишаването на комуналните услуги може и таксата им да е пораснала.

# 72
  • Мнения: 123
Дали таксата ще е 0,70 лв , или 1,20 лв на м2 не е толкова важно според мен. Ясно е, че не е за бедни хора (задължително се включва и сума за ремонти, ако фирмата - домоуправител е сериозна). Не съм привърженик на големи комплекси, но намирам за плюс, че дори и възрастни двойки все ще си намерят някаква среда - все пак от 300 апартамента се предполага, че ще има и други възрастни хора, с които да общуват и евентуално да се сприятелят.

# 73
  • Мнения: 10 711
Таксата в комплексите не са просто пари хвърлени на вятъра, а всъщност се получава ежедневно почистване, поддръжка на зелени площи, дребни ремонти, охрана и т.н. Естествено е, когато се получават такива услуги да са и платени. Аз харесвам комплексите и смятам, че са удобни и че в бъдеще все повече хора ще започнат да търсят имот в комплекс, просто защото с това безумно застрояване на тераса в тераса, хората търсят пространство, спокойствие, сигурност.

# 74
  • Мнения: 404
70ст на м2 е над 500лв на година  за двустаен 60м2. Това е доста сериозна сума, защото към нея отделнно е фонд ремонт, отделно местни данъци. А това ви го казват сега, след като се построи сигурно ще е 1.20лв...

Chiana2003,

Блгодаря за коментара, задължително ще използвам адвокат.
Ще погледна отново и таксата за подръжка. За мен главното е да получвам нещо насреща , ако е чисто, подържано, безопасно и се заделят пари за бъдещи ремонти съм ОК, но определено ще калкулирам в разходите 1до 2 лв кв м.

Последна редакция: пт, 18 фев 2022, 01:48 от Sapien

Общи условия

Активация на акаунт