Обсъждане на имотни обяви-27

  • 45 611
  • 749
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 11
Не съм запозната с квартала, явно има специфики в локацията, но при отваряне на имот.бг ми излизат 6 страници с двустайни под наем, първите няколко обяви, които отворих- прилично изглеждащи, за между 500- 650 лв/месец. Не знам още колко тепърва се строи в района. Аз бих си направила експеримента да следя обявите в района за колко време се сменят.

Това ще опитам! Много са офертите, интересно ми е дали просто много се предлага или наистина хората се нанасят там.

# 676
  • Мнения: 7 790
Метростанция Красно Село е може би на около 10 Мин пеша, което не е съвсем близо.
Разстоянието се минава за около 30 минути пеша, все пак са към 2,5 километра. Минавала съм го поне 20 пъти и знам.
20 мин, работила съм наблизо
има Кауфланд на кръстовището с Каблешков, заведения няма, вечер е мъртвило
шумът от паветата е денонощен
съвсем наблизо е и срутеният от Пеевски Булгартабак - рано или късно ще започне мащабно строителство там и тогава адът ще слезе на земята в локалното - камиони, бетоновози, трошките на общаците...

# 677
  • Мнения: 3 931
Метростанция Красно Село е може би на около 10 Мин пеша, което не е съвсем близо.
Разстоянието се минава за около 30 минути пеша, все пак са към 2,5 километра. Минавала съм го поне 20 пъти и знам.

Възможно е. Аз не съм го минавала пеша, струваше ми се, че е по-близо.

# 678
  • Мнения: 9 741
Също и на кръстовището с Н. Петков има павилиони, около които се събират доста пиянки, но да речем, че не са толкова наблизо.

# 679
  • Wonderland
  • Мнения: 702
Метростанция Красно Село е може би на около 10 Мин пеша, което не е съвсем близо.
Разстоянието се минава за около 30 минути пеша, все пак са към 2,5 километра. Минавала съм го поне 20 пъти и знам.

Възможно е. Аз не съм го минавала пеша, струваше ми се, че е по-близо.

Поне 30 минути пеша е до Красно село. Иначе е възможно с траймвай до Красно село и там да се прикачиш на метрото. Мен това ме отказа, плюс шума от паветата.

# 680
  • Мнения: 9 919
Пак да кажа, че не познавам конкретната локация - за Овча купел говоря, но не мога да разбера защо трамвай 5 е толкова недолюбван. Ползвала съм го спорадично, в собствено трасе е, така че няма коли да карат по релсите, спирки сравнително начесто. Сега след ремонта би трябвало да е още по-добре. Сигурно ще пуснат и от новите трамваи, така че ще са много по-комфортни. 
Нали е ясно, че не може всички сгради да са на до 5 мин. пеша от спирка на метро?
А бъдещи строежи наоколо, извън временното неудобство от строителните дейности, означава разрастване и облагородяване на локацията, т.е. става по-привлекателна, жилищна. Вместо запуснати терени и соц.офис сгради, се оформя жилищен квартал.
Не знам с отоплението обаче как стои въпросът.
Та с локацията е много тънка преценката, особено ако се планира да е под наем. За под наем може би е по-добре да се търси на вече развита относително локация. Ако се влагат налични средства в едно жилище, за отдаване под наем, аз лично бих преценила дали аз самата бих живяла там, в случай на необходимост.

# 681
  • Мнения: 1 088
Да сменя рязко темата, какво мислите за следното нещо:

http://www.windocasa.com/%D0%B5%D0%BB%D0%BB%D0%B0

Макар че по права линия не е много далеч от кв. Витоша Simple Smile така че в известна степен оставаме на темата...
Интресува ме какво мислите за локация, разпределение, дизайн (засега само на визуализация, тъй като е в строеж) и така нататък.
Да си бъмпна предишния коментар, тъй като до момента получава мощен игнор...

И в добавка към него да питам какво мислите и за това:

https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1e163967087002114

# 682
  • Мнения: 6 930
Освен, че е ателие и дневните са малки ли? Тука трябва страшно преустройство, че тия две да станат 1 хубаво. А и предвид, че е последен етаж, дали няма и скосявания?

# 683
  • Мнения: 1 088
Освен, че е ателие и дневните са малки ли? Тука трябва страшно преустройство, че тия две да станат 1 хубаво. А и предвид, че е последен етаж, дали няма и скосявания?
Кое е ателие?
Ако се отнася за обявите дето аз постнах, едното е къща, другото е мезонет...

# 684
  • Мнения: 11
Да сменя рязко темата, какво мислите за следното нещо:

http://www.windocasa.com/%D0%B5%D0%BB%D0%BB%D0%B0

Макар че по права линия не е много далеч от кв. Витоша Simple Smile така че в известна степен оставаме на темата...
Интресува ме какво мислите за локация, разпределение, дизайн (засега само на визуализация, тъй като е в строеж) и така нататък.
Да си бъмпна предишния коментар, тъй като до момента получава мощен игнор...

И в добавка към него да питам какво мислите и за това:

https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1e163967087002114

Много ми харесва такъв стъклен фронт. Интересно че от 11 години явно стоят на замазка и шпакловка.

# 685
  • Мнения: 6 930
Освен, че е ателие и дневните са малки ли? Тука трябва страшно преустройство, че тия две да станат 1 хубаво. А и предвид, че е последен етаж, дали няма и скосявания?
Кое е ателие?
Ако се отнася за обявите дето аз постнах, едното е къща, другото е мезонет...
Говоря за това в Драгалевци, втората обява, доколкото разбрах са два апартамента на един етаж. За мезонет нищо не видях да пише.
И освен ако не е правописна грешка, на няколко места пише АТ, вместо АП, което съм го виждала само при имоти със статут ателие.

# 686
  • Мнения: 1 088
Говоря за това в Драгалевци, втората обява, доколкото разбрах са два апартамента на един етаж. За мезонет нищо не видях да пише.
И освен ако не е правописна грешка, на няколко места пише АТ, вместо АП, което съм го виждала само при имоти със статут ателие.
О, явно по някакъв начин съм копирал грешния линк.
Нямам идея как е станало, защото тази обява с двете ателиета сега я видях за пръв път, т.е. СЛЕД като като съм я постнал в предния коментар. Затовя се чудя за какво говорите, и ти, и предния коментар с тия 11 години на шпакловка. Сега като отворих обявата си обясих всичко, явно това наистина стои от 2011г. (и сигурно има защо).

Както и да е, извинявам се за объркването, забравете ателиетата, всъщност имах предвид това тук:

https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1e164804049668685

И най-вече къщата щото тя по ми хваща окото сякаш Simple Smile

# 687
  • Мнения: 1 889
Slashy, ако сравняваме двата имота, аз съм за къщата. Живеейки в апартамент в квартал от този тип като Драгалевци, не ти дава възможност да си независим, както ако си в къща. Трябва да се съобразяваш със съседи за достъп до имота, общ двор и т.н.
Къщите, показани от теб, не са лоши като разпределение,  има възможност по-големи деца или възрастни родители да имат своето лично пространство, арх.стил е страхотен. Недостатък е, че са на зелено, но ако може да чакаш, ще имаш собствен имот, който ще може да обзаведеш по свой вкус. Мезонетът примерно на мен изобщо не ми допада като обзавеждане. Не само мебели ще трябва там, но и избиване на настилки, бани и т.н. Гледката от терасите е страхотна, но самата тераса ми се струва много тъмна и схлупена. Бих махнала козирката и да я заменя с някое по-модерно решение, което да вкара светлина. Естествено ще струва съответната сума. За близо 400к Евро не мисля, че си заслужава.

# 688
  • Мнения: 1 282
По описанието на мезонета очаквах нещо уау. По снимките има един малък хол с мебели сбирщайн и едни схлупени стаи и бани на горния етаж. На мен не ми харесва.

# 689
  • Мнения: 1 962

Както и да е, извинявам се за объркването, забравете ателиетата, всъщност имах предвид това тук:

https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1e164804049668685

И най-вече къщата щото тя по ми хваща окото сякаш Simple Smile

Като гледам навън комините, та и въпросния имот има снимка с приготвени дръвца, през зимата ще трябва да се пребивава с противогаз.

Общи условия

Активация на акаунт