Обсъждане на имотни обяви-27

  • 45 519
  • 749
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 6 930
Къщите имат много по-симпатични разпределени, да оставим по-съвременния вид. Не видях колко струват само.
Мезонетът не ми харесва. Много странно организирана кухня-трапезария. Терасата, въпреки че е голяма, наистина изглежда схлупена. Малка дневна с малки прозорци...

# 691
  • Мнения: 2 832
Съгласна съм с мненията до момента. За тези пари и описание очаквах някакво модерно тузарско жилище, а то се оказа доста посредствено, ниско, и с нужда (поне в моите очи) от основен ремонт, за да ми хареса. Мебелите са ползвани и захабени, баните са били хубави преди 10 години, когато са правени. Стаите и пространствата ми изглеждат малки, ниски (едва ли е повече от 2.50 височината), има чупки, скосове.. не харесвам камината и дръвцата, не знам дали това е основното отопление, но мъкненето на кофи дърва до 3-тия етаж не ме привлича като за 400к евро. Стълбището ми е грозно. За тези пари може да се вземе самостоятелен имот с по-добри показатели.

# 692
  • Мнения: 9 839
Как се очаква открита тераса в Драгалевци да не се затвори? Със снега през зимата - това са си няколко месеца. И като се направи покрив, той трябва да е достатъчно стабилен, за да издържи снега, т.е. вариант с отопляеми стъклени панели е необосновано скъп. Щом като ще е във вилна зона, то да е къща. Но в много части на Драгалевци са на лайнарки, т.е. няма канализация. Еко-изискванията пък забраняват осоляването на улиците, а там са си стръмни. Т.е. дори с високопроходим автомобил придвижването през зимата си е приключение, което не е за всеки.

# 693
  • Мнения: 2 052
И на мен мезонета не ми харесва. Нищо луксозно не виждам. Ниски тавани, безлични цветове, посредствени бани с остарял дизайн. Снимките са много разтеглени и не дават ясна представа за големината на стаите.

# 694
  • Мнения: 46
Здравейте, може ли мнения за квартал Връбница 2, и за този строител "Глобъл Инвестмънт Пропъртис". Не съм звънял да питам още, защото се колебая и ще съм благодарен да ми споделите мнения и впечатления
https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=22&id=a156345484660128 … amp;f4=&f11=3

# 695
  • Мнения: 1 088
Благодаря за мненията до момента.

Относно мезонета и аз съм на всеобщото мнение. Първо прочетох описанието, което създава високи очаквания, а снимките са... средна работа. Може би едно време като са го правили (все пак е от 2001г., т.е. вече е имот на 20г), ако още тогава е било в сегашния вид, е било супер лукс, но по днешните стандарти не е нещо особено. Скосяванията са нормални и неизбежни за мезонет, сами по себе си не ми пречат, но наистина разпределението е малко "нацвъкано" както дойде, без особена идейност. Височината на помещенията и на мен ми изглежда малка, възможно е и снимките да създават грешно усещане, но като се сравни докъде стигат диван, прозорци, мебели, имаш чувството че като вдигнеш ръка и ще пипнеш тавана.

Къщата преди я имаше като обява в имот.бг, сега явно са я махнали (или аз не я намирам), но ето това е обявата в агенцията, която обслужва продавача:

  https://homelife.bg/property/kastha-v-luksozen-kompleks-ot-4-kasthi-v-v-z-simeonovo-dragalevczi-za-prodazhba/

Снимките са доста стари, в момента сградите са почти завършени, отвън изглеждат точно както на визуализациите (само стъкления парапет на балконите липсва), вътре тия боклуци от снимките ги няма, има положено подово отопление, стени и тавани са измазани, в този "отвор" в покрива има сложен прозорец (Velux), което е хитро за естествено осветление през деня.

Какво ме дразни при къщата: Помещенията ми се виждат малко малки. Може би съответстват на масовия вкус и представи за функционалност, но спалня (дори да е детска) от 13 кв. подхожда по-скоро на маломерен 3 стаен, отколкото за къща. Разбира се човек може да си прекрои стаите както си иска, като в къща имаш още по-голяма свобода отколкото в блок, защото нямаш съседи отгоре и отдолу. Само че с това подово, което е положено, става малко куцо, защото кръговете на подовото няма да съответстват на стаите.

Дворът също на живо ми се вижда малък (около 120 кв.), което е масов проблем с всички къщи правени от инвеститор, тъй като там целта е максимално РЗП на минимална площ земя, докато ако човек прави къща за себе си, ще търси простор и няма да оползотвори максималните параметри на застрояване по ПУП.

Като цяло между двете обяви и аз мисля че къщата е по-добра оферта - за цена от 60к повече получаваш доста повече плюсове отколкото минуси спрямо мезонета.

# 696
  • Мнения: 1 088
Тука нещо позамря разговора, и понеже гледам, че последно стои още моята тема от преди 1 седмица, да продължа пак по нея...
Какво мислите за следната обява, и по-специално в сравнение с предишната къща, за която писах по-рано:

https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1j165114395786514

Пак къща, пак в Симеоново, точно същата площ (поне на теория), на почти същата цена като по-горната. Всъщност двете са на 600-700м една от друга.
Ключовата разлика е, че тази е  на главна улица - намира се на ул. Симеоновска, която е главната улица на Симеоново, точно на ъгъла със Симеоновско шосе. Което като комуникации е супер, само че си заобиколен от две страни от два булеварда, които на практика са единствените изходи от квартала и съответно оттам се стича целия трафик към и от София. А това до голяма степен противоречи на самата идея да живееш в тоя квартал.

По-горната къща е в пресечка на Симеоновска, на трета линия, и там не се чува абсолютно нищо от трафика. А движението по самата пресечка е нищожно.

# 697
  • Мнения: 2 052
.

Последна редакция: сб, 30 апр 2022, 13:18 от bubkab

# 698
  • Мнения: 2 837
Това ще идв над 1.2м лева за къща близнак с нищожен двор. По-добре търси някой партер с дворче. Същата история на много по-ниска цена. А и за 1.2м лева ще намериш със сигурност самостоятелна къща с нормален двор, обзаведена.

# 699
  • Мнения: 1 613
Тука нещо позамря разговора, и понеже гледам, че последно стои още моята тема от преди 1 седмица, да продължа пак по нея...
Какво мислите за следната обява, и по-специално в сравнение с предишната къща, за която писах по-рано:

https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1j165114395786514

Пак къща, пак в Симеоново, точно същата площ (поне на теория), на почти същата цена като по-горната. Всъщност двете са на 600-700м една от друга.
Ключовата разлика е, че тази е  на главна улица - намира се на ул. Симеоновска, която е главната улица на Симеоново, точно на ъгъла със Симеоновско шосе. Което като комуникации е супер, само че си заобиколен от две страни от два булеварда, които на практика са единствените изходи от квартала и съответно оттам се стича целия трафик към и от София. А това до голяма степен противоречи на самата идея да живееш в тоя квартал.

По-горната къща е в пресечка на Симеоновска, на трета линия, и там не се чува абсолютно нищо от трафика. А движението по самата пресечка е нищожно.
Ако трябва да избирам между двете без колебание ще се спра на предната. Немалка част от чара и кефа на живот в къща е тишината и спокойствието. И на двете къщи дворовете са мънички, но това е отразено в цената. В момента цените са в небесата и не е ясно дали някога ще станат по-ниски.

# 700
  • Мнения: 1 884
Slashy, дали ти представляват интерес Герман и Лозен? Подходът към София е много по-приемлив отколкото над Околовръстните квартали Симеоново, Драгалевци и т.н. Хвърлих един бърз поглед и това ми хвана окото https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1j165054462175000
Edit: обявата подвежда, че е в с. Лозен, а според описанието е в с. Чепинци.

# 701
  • Мнения: 1 991
Толкова пари за никакъв двор и бонус съседи - твърдо не от мен.
Къщата за мен основно е пространство в пряк и преносен смисъл, тук ги няма и двете.

# 702
  • Германия
  • Мнения: 3 438
Всичко хубаво, обаче този двор, който е доста малък, е със североизточно изложение! В най-добрия случай можеш сутрин да си изпиеш кафето на слънце, иначе ще е все в сянка. За мен поне е много важно терасата ми с какво изложение ще е и кога ще имам слънце на нея, иначе мога да си кютам в апартамент и да нямам подобни грижи

# 703
  • Мнения: 10 563
Толкова пари за никакъв двор и бонус съседи - твърдо не от мен.
Къщата за мен основно е пространство в пряк и преносен смисъл, тук ги няма и двете.
Мда, те едни бяха опънали каравана насред ливадите по пътя за Белчин, не знам името на местността. Без ток, без съседи, без вода, само те и Слънцето…

Последна редакция: сб, 30 апр 2022, 08:00 от blackcat6

# 704
  • Мнения: 1 088
Благодаря за бързите отзиви (можело значи Simple Smile ).

Идеята ми наистина беше за съпоставка на конкретно тези две обяви, тъй като са сравними като локация, цена, площ (на двора и РЗП) и т.н. Което май само Мъфин е отговорил(а), с което потвърждава и моето мнение до момента.Но да отговоря и на другите:

За цената положението е като с ваксините - всеки сам си прецЕня. И за мен са брутално много пари, но по-добре това за нещо, което поне до голяма степен (макар и не докрай) покрива изискванията ми, отколкото половината пари (което пак е супер много) за нещо, което после всеки ден ще се бия у главата защо съм се захванал... Според мен най-тъпото е да дадеш много пари и после да те е яд...

Относно съседите - моята цел не  е толкова да избягам от съседи. Това, от което искам да избягам, е лудницата, трафика, коли по тротоарите, всеки спрял както си иска, бетонни пейзажи и т.н. Проблемът с блоковете за мен не са съседите, а това, че живеят много хора на малка площ, което автоматично води до гореописаните проблеми. Затова искам да съм в не толкова гъсто населен район,  със зеленина и тишина.

Относно размера на двора - да, малки са дворовете, но по-големите дворове са още по-цифра. И аз искам 2 декара двор, зимна градина и 500 квадрата РЗП, ама тогава пак ще кажете "за тия пари луд ли си". Парцелите в регулация в тия райони вървят по 150-200 евро на квадрат, така че примерно 1 декар двор прави 200к евро за отскок, още преди да си копнал една лопата. Отделно че ги няма, парцелите масово са малки, криви, без асфалтов път, с кофти изложение и т.н.

Това за северния двор на втората обява и аз го забелязах. Истината е, че на това място няма как да се направи другояче, защото улицата минава по южния край на парцела, което значи, че ако искаш да имаш гараж и същевременно двора да е на юг, трябва да си направиш алея от улицата през двора до гаража. Което автоматично ти изяжда половината двор. Отгоре на всичко има и денивелация и южния край (откъм улицата) е по-нависоко. Като цяло от тая страна на Витоша да имаш южен двор е тегаво, защото е северен склон и трябва на практика целия двор да е "вкопан" в баира.

@Гого, как сметна 1,2 милки? Аз виждам при едното 385к евро без ДДС, при другото 450к не пише със или без ДДС, приемам че е със. По мои сметки и двете правят около 900к лв. Иначе, ако намериш за тия пари самостоятелна къща над 200 кв.м. жилищна площ (т.е. без гаражи, мазета, паркоместа и т.н.), която да е в планината, да е в заселено място (а не изцвъкана на гола поляна нейде си) и да е на под 10 мин с кола до София - давай ги насам.

@Кьолш, да гледал съм Герман и Лозен. Там проблемите са два - едното е, че средата (все още) е по-скоро селски тип. Тия райони едва наскоро започнаха да се "преоткриват" от хората като място за живеене, до преди 10г. това си бяха села край София като всички други. На мен лично честно казано това не ми пречи , но жената като я заведох в онзи район категорично отказа Simple Smile
Другият момент е, че аз искам да съм по-нависоко, с цел по-свеж въздух, повече гора и евентуално по-добра гледка. Всъщност и тези оферти дето дадох са ми сравнително на ниско, въпреки че са на 780м височина или около 150м над околовръстното. По-нагоре щеше да е по-добре. Докато Герман и Лозен са доста по на ниско, особено Герман на практика почти цялото село е в равното.
За подхода към София, кое му е по-приемливото? Освен ако не работиш някъде по Цариградско, Герман и Лозен са по-далеч от повечето неща в София. При мен по ред причини повечето ми живот се състои в района около Студентски, Дианабад и Лозенец, така че Герман не ми е точно на път...

Иначе да, на твоята обява къщата не е лоша, голям двор (не огромен, но стига), добро разпределение на помещенията, за тия пари ако беше във Витоша е бомба. Само дето нерде Лозен, нерде Чепинци. С което автоматично цената хич не е бомба.

Общи условия

Активация на акаунт