Обсъждане на имотни обяви-27

  • 45 537
  • 749
  •   1
Отговори
# 705
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 363
На BLD къщите във Владая са около тези пари и имат страхотна гледка. Сега дали удовлетворяват другите изисквания не мога да кажа.

# 706
  • Мнения: 2 849
Нали трябва да я довършиш и обзаведеш.

# 707
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 363
Така е. Аз поне бих направила същото и с къщите от другите две обяви.

# 708
  • София
  • Мнения: 16 122
А какъв е смисъла къща в Чепинци да е обявена за друг квартал?
Нали няма как да се скрие адреса, ако искаш оглед?

# 709
  • Мнения: 2 838
Slashy, виж и в Делта Хилс, ако те устроива локацията. Самостоятелни къщи, но все пак в общност, не особено големи дворчета (поне са лесни за поддръжка), охрана, спокойствие, въздух (в планината си). Имам приятели там, доволни са, въпреки, че трамбоват до София всеки ден в трафика.

# 710
  • Мнения: 2 319
Предполагам, за увеличаване на трафика. По-вероятно е някой да си търси къща в Лозен, отколкото в Чепинци. И надеждата, че някой може и да поиска да я види на живо , след като е отворил обявата, в която е уточнено, че не в Лозен.

# 711
  • Мнения: 9 702
Май едно от изискванията беше къщата да е близо до града, по-специално до Студентски, така че според мен Владая и още повече Делта Хил, отпадат.

# 712
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 363
Бистрица също е вариант, Панчарево и околните вилни зони. Трудно е да се намери читав парцел в непосредствена близост до София. Иначе знам за една къща близнак с голям двор в Кръстова вада, но къщата е на груб строеж, изоставена от 15 години. Може да стане чудна, но....

# 713
  • Мнения: 2 849
Делта хил е супер надценен, покрай него и Кладница. Става ако си решил дасе пенсионираш рано на село и обичаш да скитосваш из планината. Но да пътуваш всеки ден особено при тея цени на горивото, не мерси. По-добре по-голям кредит за нешо до София, отколкото грешно набити пару в гориво, поддръжка на автомобил и отопление (понеже в планината отоплителния сезон е по-скъп).

# 714
  • Мнения: 1 613
На BLD къщите във Владая са около тези пари и имат страхотна гледка. Сега дали удовлетворяват другите изисквания не мога да кажа.
Според мен между Владая и Симеоново няма прилика. Мястото на предната къща на Слаши е много добро. Хем е в София и с добър, и бърз достъп до централните части, хем е на тихо и спокойно място.

# 715
  • Мнения: 1 998
Черна котка, четене с разбиране не е излишно умение по принцип.
Но да изясня специално за теб - едно е да сте стена до стена, друго е през плет. Едно е този плет да е на 200м отстояние от къщата, друго е да е на 700.

Слаши това не го притеснява явно, но мен би ме притеснявало и затова го отбелязах като негатив. А самата цена не коментирам, коментирам я през моята призма с тези негативи, които аз лично не мога да преглътна. Хем къща, хем чувам как съседа забива пирони в стената...

# 716
  • Мнения: 41 466
За мен да живееш в къща има доста негативи и някои позитиви, разбира се. Но ако се откажеш от тях става пълна безсмислица.

# 717
  • Мнения: 1 088
Черна котка, четене с разбиране не е излишно умение по принцип.
Но да изясня специално за теб - едно е да сте стена до стена, друго е през плет. Едно е този плет да е на 200м отстояние от къщата, друго е да е на 700.
Не знам на коя черна котка отговаряш, но по отношение на тези 200м и 700м - къде си виждала такива дворове на къщи? Това са размери на земеделски ниви, не на парцели в регулация. В градска среда в протежение на 200м на една улица имаш 4-5 къщи, ако не и повече.
Слаши това не го притеснява явно, но мен би ме притеснявало и затова го отбелязах като негатив. А самата цена не коментирам, коментирам я през моята призма с тези негативи, които аз лично не мога да преглътна. Хем къща, хем чувам как съседа забива пирони в стената...
Пак казвам, и аз предпочитам да нямам съседи, но на практика това или е свързано с много други компромиси (да си далеч от града или на кофти място), или ако е на хубава локация е изключително скъпо за постигане. Като казвам скъпо, поне няколко милиона.

Освен това, като говорим за съседи, ключово е какви са съседите. Едно е да имаш изкуфял дядка за съсед, който се топли на въглища и гуми, и в останалото време се чуди как да ти направи мръсно. Друго е да си в среда с работещи хора, които също като теб търсят усамотение и спокойствие. Такива съседи може изобщо да не усетиш, че ги има.

По някаква причина мнението ми се припокрива изцяло с това на Мъфин. Гледал съм и Делта хил, и Владая (точно проекта на BLD), и още един куп комплекси около Икеа, Бистрица и Бизнес парка. Ами не е същото, колкото и шикозни да изглеждат самите постройки, факта си остава, че си на майна си, заобиколен от само от жилищни комплекси, но нищо друго. Да, с кола си супер бързо навсякъде, но без кола не можеш да пръднеш. За Делта хил да не говорим, то е по-скоро в Перник отколкото в София. Не че е лошо, като географска локация е супер (южен склон на Витоша с гледка към Рила), но ако живота ти е в София е непрактично.

# 718
  • Мнения: 10 587
Черна котка, четене с разбиране не е излишно умение по принцип.
Но да изясня специално за теб - едно е да сте стена до стена, друго е през плет. Едно е този плет да е на 200м отстояние от къщата, друго е да е на 700.
Не знам на коя черна котка отговаряш, но по отношение на тези 200м и 700м - къде си виждала такива дворове на къщи? Това са размери на земеделски ниви, не на парцели в регулация. В градска среда в протежение на 200м на една улица имаш 4-5 къщи, ако не и повече.


Нищо, нека ме поучи как да чета LaughingLaughingLaughing Ще рече човек, че домати ще се садят в този двор и видиш ли, загуби ще се търпят. Отделно не разбирам като започнат някой коментари открито "Гроздето е кисело", но няма значение, като си чешем езиците по форумите, ще четем наред, макар и да не разбираме всеки път Wink

# 719
  • Мнения: 2 849
Не съм обърнал внимание локацията в Симеоново, но да не би там дане си на майната си и какво друго има в Симеоново? И там не можеш да пръднеш без кола, а пък за задръстванията към симеоновско шосе към Сф да не говорим.

Чернакотка - не е яко малък двор, ама изобщо. Не можеш да седнеш на маса навън, клаустрофобични е, всичко се чува.

Общи условия

Активация на акаунт