Обсъждане на имотни обяви-27

  • 45 474
  • 749
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 10 512
Gogo1979, малък е, ама да кажа, че и с голям двор пак се чува съседа какво прави.
За мен по-голям компромис е това, че е близнак, отколкото малкия двор. Ако ще имам съсед като близнак, то е все тая дали е къща или апартамент, някак тази независимост се губи, а пък е къща...

# 721
  • Мнения: 2 799
Не е голям компромис къща близнак, обикновено стълбищата ги слагат към калкана. Слагаш добра изолация и няма дс има никакви драми. Иначе да, и с голям двор пак се чува всичко. По-голямата драма е когато съседите имат пряка видимост.

# 722
  • Мнения: 1 088
Хах, единия иска малък двор, но да не е близнак, другия близнак, ама в голям двор... Simple Smile Всеки си е башка луд.

Гого, в Симеоново имаш базова инфраструктура на ежедневния живот - магазини (Била и Фантастико, плюс още няколко квартални), на центъра имаш аптека, пекарна, куриерски фирми, училище, детски градини (една държавна плюс безброй частни). Всичко това е на пешеходно разстояние. За всичко останало имаш Ринг мола, за който вярно трябва кола, но е на точно 3 минути с кола. Ако си в комплекс тип Делта хил или Владая всичко е песен докато си вкъщи и се наслаждаваш на гледката и тишината, но като ти потрябва нещо в неделя вечер и се охълцваш. Не знам дори примерно ако си поръчаш храна за вкъщи дали я доставят до там...

Отделно в Симеоново има две линии на автобуси, които имат връзка с две различни линии на метрото. На пръв поглед това не е голям бонус, особено за мен дето и без това не слизам от колата и ползвам градски транспорт 2 пъти в годината, но за (по-големи) деца има огромно значение дали трябва да си им перманентен шофьор или могат да се оправят сами. Това че ще пътуват 10 мин повече тях не им пречи изобщо. Или ако имаш да пътуваш със самолет, не е все едно дали ще оставиш колата вкъщи и ще отидеш с такси или с градски транспорт до там, или ще трябва да я оставяш на паркинг на летището. Ако си в Делта хил, и такси да вземеш, и на паркинг да я оставиш, все ще ти излезе повече от самолетния билет.

Мислил съм ги много тия неща, в началото и аз бях фен на комплексите от къщи, защото поне си в поддържана среда, всичко е подредено и красиво (разбира се на съответната цена). Но колкото повече мисля, повече се отказвам от тях. С времето се убедих, че от цялата т.нар. Витошка яка от Банкя през Горна баня чак до Герман и Лозен, участъка от Симеоново до Драгалевци има най-добра комбинация от живот в планина сред природа и комуникативност с града. Дори Бояна дето се води открай време уж тузарски район (вероятно заради резиденцията, която до преди 15-20г беше единственото смислено нещо там) всъщност не е толкова удобна.

# 723
  • Мнения: 1 613
Не съм обърнал внимание локацията в Симеоново, но да не би там дане си на майната си и какво друго има в Симеоново? И там не можеш да пръднеш без кола, а пък за задръстванията към симеоновско шосе към Сф да не говорим.

Чернакотка - не е яко малък двор, ама изобщо. Не можеш да седнеш на маса навън, клаустрофобични е, всичко се чува.
Наистина е абсурдно да сравняваш Симеоново с Владая. От Симеоново се стига много бързо навсякъде. Да не говорим, че там има всичко. Супермаркети, квартални магазини, аптеки, зоомагазини и т.н. А до двата най-добри софийски мола с кола се стига буквално за минути. П.П. Писали сме заедно със Слаши. Ето и една зумната снимка от района.

# 724
  • Мнения: 1 881
Да не питам тогава дали си гледал Ривър Парк... Продължавай с търсенето. Който търси намира Simple Smile

# 725
  • Мнения: 1 613
С времето се убедих, че от цялата т.нар. Витошка яка от Банкя през Горна баня чак до Герман и Лозен, участъка от Симеоново до Драгалевци има най-добра комбинация от живот в планина сред природа и комуникативност с града. Дори Бояна дето се води открай време уж тузарски район (вероятно заради резиденцията, която до преди 15-20г беше единственото смислено нещо там) всъщност не е толкова удобна.
Напълно споделям това мнение. Ако случайно се спреш на някоя от 4-те южни къщи, ще е добре да помислиш да отрежеш дървото в двора. Дано и съседите го направят. Пред всяка къща има по едно голямо дърво, което хвърля сериозна сянка. П.П. На първо четене звучи тъпо да се реже дърво, но там двора наистина не е много голям и дърветата пречат сериозно на слънцето, а за повечето хора светлите помещения създават повече настроение.

Последна редакция: нд, 01 май 2022, 02:42 от Мъфин

# 726
  • Мнения: 9 800
Боже, пак имаме НА центъра. Angry Хора, в София нещата са В центъра.

# 727
  • Мнения: 1 979
Слаши, има по- големи дворове, но може би търсиш ново строителство. Иначе точно в Симеоново гледах няколко такива преди месец най- много.
Ако не си твърдо за НС, бих потърсила линк, но няма начин да не си ги виждал, ако търсиш там.

# 728
  • Мнения: 9 664
Аз не съм много по къщите, но на мен пък например Банкя ми харесва. А Делта Хил си е майналандия отвсякъде. А ако си вземеш някоя от обикновените къщички, в двора се събира почти само маса за хранене и едно басейнче за децата.

# 729
  • Бургас
  • Мнения: 3 584
За пръв път виждам обява от агенция с посочен точен адрес и толкова снимки "отвън". Та, нали винаги можеш да отидеш да потърсиш собственика, съседи и ще се ориентираш...Тез` ще да са нови в бранша Joy
https://www.alo.bg/7906541#highlight=%D0%B4%D0%B2%D1%83%D1%81%D1 … D0%B0%D0%BD%D0%B5

# 730
  • Мнения: 9 664
Е, може да им е познат собственика и да са сигурни, че няма да ги прескочи

# 731
  • Мнения: 18
Здравейте,

искам да попитам хората, които са в час с имотите в София, дали тази обява е истинска?

https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1c164846535350987

От много време съм в чужбина и мислим с мъжа ми да инвестираме във второ жилище в България.

Много благодаря за мненията!

# 732
  • София
  • Мнения: 6 726
Ами ние така се опитахме да се свържем с един собственик ама не стана… Съседите пък бяха толкова “добронамерени”, че нямам думи

Последна редакция: чт, 05 май 2022, 20:08 от I.R.

# 733
  • Мнения: 41 009
Не виждам явни признаци да е фалшива. Но очаквайте апартамент за тотално изриване. И на последен етаж , евентуално бивш таван. Неслучайно няма снимки, нито схема, а само намек за възможни варианти за преустройство...

# 734
  • Мнения: 18
Въпросната сграда се намира на бул. Витоша 19 и ако се вярва на обявата над магазините има шест етажа, т.е. би трябвало да става дума за последния шести етаж. Ако е таван със скосявания тогава вече няма да си струва.

Общи условия

Активация на акаунт