Милано и Северна Италия - тема 14

  • 39 673
  • 743
  •   1
Отговори
# 30
  • Milano
  • Мнения: 3 651
Прочетох статията - кви раздразнени италианци, кви пет лева?!😂
Те наясно ли са, че над 93% от населението е със супер грийн пас?!
И точно хотелиери, ресторантьори настояваха да се направи нещо за насърчаване на  чуждестранният туризъм...

От статията:



Само че не "беше", а "е".

Четете официални източници.

Ето пак за пореден път ще го постна като картинка:




Който иска да се пробва само с тест - още е хладно да спи под звездите.

Последна редакция: ср, 16 фев 2022, 11:37 от regina di cuori

# 31
  • Мнения: 856
...Те наясно ли са, че над 93% от населението е със супер грийн пас?!...
Taзи цифра в кои официлани източници може да се види?

И това мнение, което е от старата тема, с дата 07.02, но не мога да цитирам адекватно тъй като темата е заключена, е ли вярно или не е:
"...Единствено, ако сертификата ти е издаден преди повече от 180 дни можеш да направиш тест, за да ползваш хотели, ресторанти, музеи и т.н., тъй като на територията на страната валидността му е 6м.
Бустера е безсрочен.
Това влиза в сила от днес."

# 32
  • Мнения: 6 288
...Те наясно ли са, че над 93% от населението е със супер грийн пас?!...
Taзи цифра в кои официлани източници може да се види?
www.governo.it

# 33
  • Мнения: 856
Няколко световни бази данни други цифри дават.

# 34
  • Milano
  • Мнения: 3 651
https://www.governo.it/it/cscovid19/report-vaccini/

Барба е дала скрийншот.

Ако си направите труда да прочетете скрийншота от предният ми пост ще видите, че написаното е в сила в момента.

 П.п. понеже цитата не е пълен - преди него е написано, че ваксинираните влизат в страната без тест и после това, което сте копирали.

Процента не е толкова важен в случая, а поднасянето на изкривена информация, така че да пасне на балканския манталитет.

Последна редакция: ср, 16 фев 2022, 14:44 от regina di cuori

# 35
  • Мнения: 6 288
Няколко световни бази данни други цифри дават.

Какви?

# 36
  • Мнения: 46
А какво се случва, ако ваксината ми е изтекла, но нямам бустер? Мога ли да се настаня в хотела с антигенен тест?

# 37
  • Мнения: 2 883
Много сериозни мерки, труден живот. Надявам се до лятото да е по-добре положението.

# 38
  • Мнения: 3 421
Здравейте,
Ще помоля за съвет - пак организираме разходка до Милано и парковете около него.
Кацаме в Бергамо на 11.03 вечерта. Ще се придвижим до Милано, защото на 12.03(събота) ще обикаляме Техническия музей (отново да видим влаковете) и Природния (заради динозаврите) и за каквото остане време.
В Неделя(13.03) вечерта е полета ни. В този ден искаме да заведем малкия(4-5г) в Сафари парк или МинИталия - Леоландия.
Моля за съвет, за кой от двата парка е по-удобно да се придвижим от Милано с обществен транспорт. Към 15/16 часа трябва да сме на летището в Бергамо ?
Мерси предварително за съвета.

# 39
  • Мнения: 357
Здравейте,
Ще помоля за съвет - пак организираме разходка до Милано и парковете около него.
Кацаме в Бергамо на 11.03 вечерта. Ще се придвижим до Милано, защото на 12.03(събота) ще обикаляме Техническия музей (отново да видим влаковете) и Природния (заради динозаврите) и за каквото остане време.
В Неделя(13.03) вечерта е полета ни. В този ден искаме да заведем малкия(4-5г) в Сафари парк или МинИталия - Леоландия.
Моля за съвет, за кой от двата парка е по-удобно да се придвижим от Милано с обществен транспорт. Към 15/16 часа трябва да сме на летището в Бергамо ?
Мерси предварително за съвета.

До сафари парка няма публичен транспорт, можете да стигнете до там с такси или кола под наем.
До Леоландия ще бъде по-удобно, вижте на сайта вариантите от Бергамо и от Милано:
https://www.leolandia.it/come-arrivare-a-leolandia.html

# 40
  • София
  • Мнения: 107
Здравейте!
Има ли шатъл бусове до “Serravalle”, които са с фиксирано тръгване, но с нефиксирано връщане!
Всички фирми, за които четох са с фиксирани часове отиване и връщане! Аз искам по- рано от 18.30 ч да си тръгна и ако няма вариант, ще си взема рент а кар!

# 41
  • Мнения: 5 267
Почва да се говори за евентуално премахване след това (няма да го повярвам, докато не го видя😄).
Ние махаме сертификата от началото на март, маските само в хранителни магазини, обществен транспорт и болници Hug Германците и швейцарците също махат сертификатите. Може и при вас да отпуснат, все пак съседите ще идват за Великден, лятото Sunglasses

# 42
  • Мнения: 204
Здравейте, аз с малко по-различен въпрос Simple Smile
Дебна билетите за Формулата на Монца, но още се бавят.. по принцип някой присъствал/бил в този период със съвет къде е по-добре да се спи- в Милано, Монца или околностите?

# 43
  • Мнения: 629
Бустерът в Италия още ли е безсрочен? Питам, защото в друга тема някой беше писал, че в Италия бустерът важи 6 месеца. Та да не съм пропуснала нещо...

# 44
  • Мнения: 616
Здравейте, от 3 до 9 април на 5 деца и 2 учители от нашето училище предстои престой в Италия по проект за обмен. Изчетох всичко в официалните статии и само искам да си свиря часовника с вас. Разбрах, че децата могат да влязат с отрицателни тестове в страната, но не могат да ползват услуги там. Нито едно от тях няма сертификат. Също така ми стана ясно, че тези мерки важат до 31 март. Надявам се да разхлабят малко мерките до тогава. Искам само да питам правилно ли съм разбрала написаното?

Общи условия

Активация на акаунт