Милано и Северна Италия - тема 14

  • 39 689
  • 743
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 9
Здравейте, планираме пътуване до Милано и Гардаленд-2 възрастни и 2 деца(6 и Sunglasses.Датите ни са август месец. Планирали сме 3 нощувки в Милано. Другите бих искала да са около Гардаленд. Освен това искаме да изпробваме и плажовете около езерото Гарда. Търся насоки къде ще е най-удобно да се настаним и съвети за транспорта. Интересни места, които да посетим също биха ни били от полза.

# 436
  • Мнения: 131
Здравейте, в понеделник летим за Милано и в момента запазвам билети за автобус, който да ни превози до централната им гара.
Въпросът ми е: къде точно са разположени автобусите, в близост ли е до терминала на летището в Бергамо и как по- лесно да се ориентирам, за да не губим време? Избрала съм фирмата autistradale, устройват ме часовете им.
Благодаря

# 437
  • на малък остров в океана
  • Мнения: 1 478
Като излезеш от летището (ако става въпрос за Бергамо), шътълите са отпред. Няма как да не ги видиш. Ние бяхме с Орио Шътъл. Предполагам, че и вашият ще е там.

# 438
  • Мнения: 131
Благодаря за бързия отговор.Simple Smile)

# 439
  • In transit
  • Мнения: 11 803
Реджи, честита победа! Hug Heart Eyes

# 440
  • София
  • Мнения: 6 555


Реджи, честита титла на россонерите ! 11 г. !

# 441
  • Варна и...духом на Босфора
  • Мнения: 2 453
Реджиииииии❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️
Росонери ❤️
Честито!
На цялата ти фамилия!❤️

# 442
  • Мнения: 463
Здравейте, планирам през септември италиански езера, дали времето е подходящо и красиво както през пролетта, и има ли някой возил се на Бернина експрес от Тирано до Санкт Мориц.

# 443
  • Мнения: 1 141
И аз имам един въпрос, свързан с езерата в Северна Италия. Планирам посещение, при което ще стоим няколко дни в Милано, а след това ще се придвижим към Падуа. Именно за този ден ми е въпросът. Искам пътьом да разгледаме, доколкото можем, Гарда. Знам, че е малко, но тази година толкова.
Та въпросът е дали е по-удобно да спрем в Дезенцано дел Гарда или в Пескиера дел Гарда? Виждам, че в сайта на Трениталия  пътуването е около 1,5 ч., та с добра организация може и да се получи. В тази връзка приемам всякакви съвети как да го направим най-оптимално.
И още нещо - има ли място на някоя от двете гари, където да си оставим багажа? Става въпрос за малки куфарчета.

# 444
  • София
  • Мнения: 5 119
Здравейте, планирам през септември италиански езера, дали времето е подходящо и красиво както през пролетта, и има ли някой возил се на Бернина експрес от Тирано до Санкт Мориц.
И през август е валял сняг на 2000 метра, както и съм бил само по шорти на 2000+ метра в началото на септември. До късмет е.
Бернината се качва високо - над растителния пояс и без значение от сезона е чукаресто във високата част. Впечатляващо е, макар и за мен да не е сред топ 3 швейцарските маршрути. Но това е субективно - масовото мнение не е такова.
След средата на юни се очакват ремонти по линията между Милано и Тирано. Възможно е да има заместващи автобуси, което би могло да удължи пътя.

# 445
  • In transit
  • Мнения: 11 803
rebus99, и на двете гари няма гардероб и място където да си оставите багажа...те са си селски гари буквално. Да си ги представиш.

Иначе не мисля, че ще ти е проблем това, което искаш. Предполагам, че ще спите в Падуа?
Ако хванете влак сутринта от Милано до Дезенцано, може няколко часа да се разходите, дори да обиколите с корабче по езерото и надвечер да хванете една фреча за Падуа. За час ще сте там. Иначе по-евтиния вариант ви е с прекачане във Верона, за час и половина.
Като вариант ми хрумва, да идете в Дезенцано, разходка с корабче и евентуално да акостирате в Пескиера и оттам да продължите с влак до Падуа.

# 446
  • Мнения: 1 141
Да, това ми е идеята, затова ми се искаше да оставим багажа някъде. На корабчето ще ни качат ли с куфарчета? Няма да е много удобно, но за малкото време, което имаме, не мога да измисля по-добър вариант.

# 447
  • In transit
  • Мнения: 11 803
Не мисля, че ще е проблем да ви качат с куфари. Е, няма да ви е много комфортно, но пък ще може да разгледате.

# 448
  • Milano
  • Мнения: 3 658
Мили момичета, благодаря за пожеланията!
От 10 дни се размазвам. След 2 ужасни години ми се полага.

Нямам време да пиша, довечера е концерта на Васко тук. Аз полудях в Тренто🤣, довечера пак.🥳🥳🥳

Като имам време по-натам по-малко по-малко ще разкажа и сложа някое видео.

VIVA VASCO❤️ E SEMPRE FORZA MILAN!



# 449
  • България
  • Мнения: 430
Здравейте, отпада ли зеления сертификат от 01.06 за влизане в Италия? Какви ковид мерки остават?
Благодаря! Хубава вечер!

Последна редакция: чт, 26 май 2022, 18:49 от Alisa

Общи условия

Активация на акаунт