Шоколадова торта с рула - стъпка по стъпка!

  • 310 132
  • 1 104
  •   1
Отговори
# 825
  • Мнения: 5 713
Аз съм слагала по 1 желатин на кофичка мляко.

# 826
  • Мнения: 1 798
mamaV007,пиши какво направи с тортите.

# 827
  • Мнения: 183
mamaV007,пиши какво направи с тортите.
Grinning влизам да се отчета: естествено не стегна добре и след като ги обънах от купата тръгнаха да се разпадат, паразцепиха се ама не успяха съвсем и формата не беше кръгла топка, а по-скоро като нормална торта. Направих цветенца от смлени орехи и бисквити и ги налепих по критичните места та добиха по-приличен вид Flutter, което пък особено се налагаше за едната торта, която беше попила много мляко и при обръщането половината си остана в купата ooooh!. Та се наложи да я вадя с лъжица и да я аранжирам някак. Голямо мазало с две думи, блъсна ме главата и ми потънаха гемиите. Както и да е, днес обрах овациите на публиката, защото бяха много вкусни и леки.
Моят извод е да не я правя в толокова голям съд и естествено повече желатин. Другото, което си мисля е, че за тази форма може би киселото мляко не е най-подходящия пълнеж. Просто е много течна сместа и вероятно с цедено кис. мляко или сметана би станало по-добре.  Hug   

# 828
  • Мнения: 22 867
mamaV007,пиши какво направи с тортите.
Grinning влизам да се отчета: естествено не стегна добре .................  

mamaV007, това е най-важното - да е вкусно!  bouquet Аз от собствен опит да напиша, понеже лятно време желирам кисело мляко с плодове на поразия, ако спазваш тая пропорция на кофичка мляко два желатина (или поне един) няма да имаш никакви проблеми независимо от съда, дълбок или плитък - желира се чудесно. Ето няколко снимки, които ми попаднаха:


 
 

Последната снимка е на шоколадовата торта с рула на Лео.
  
И нещо, което сега ми идва на ума - помня, че в една от тортите сложих вишнички от сладко и около тях не се беше желирало. Дали защото са от сладко, дали защото са вишни newsm78. Та си мисля да не би сладкото да ти е изиграло лоша шега newsm78

Последна редакция: нд, 11 окт 2009, 22:04 от labrex

# 829
  • Мнения: 183
И нещо, което сега ми идва на ума - помня, че в една от тортите сложих вишнички от сладко и около тях не се беше желирало. Дали защото са от сладко, дали защото са вишни newsm78. Та си мисля да не би сладкото да ти е изиграло лоша шега newsm78
Може, може и заради киселите плодове да е станало, защото ми направи впечатление, че в периферията където няма плодове се беше желирало по-добре. Забелязала съм, че с банани например няма издънки.

# 830
  • Мнения: 1 798
mamaV007,важното е,че всичко е минало добре Hug

# 831
  • Мнения: 183
О, разбира се! Mr. Green В последните 10г. не бях правила торта пък се намериха и други смекчаващи вината обстоятелства. На мен пък от друга страна ми хареса творческия процес та в бъдеще се виждам по-често в сладкарските темички...то било голям купон Mr. Green Hug

# 832
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
............. На мен пък от друга страна ми хареса творческия процес та в бъдеще се виждам по-често в сладкарските темички...то било голям купон Mr. Green Hug
По-големия купон е после като се качиш на кантара....  Rolling Eyes

# 833
  • На плажа
  • Мнения: 1 108
Проблем ли ще е ако сложа 200гр. шоколад на 400гр. сметана?

# 834
  • Мнения: 7 474
Не, пробвай само дали ще ти е достатъчно сладко.

# 835
  • На плажа
  • Мнения: 1 108
Сложих за всеки случай две лъжици захар,тортата вече е в хладилника,смятам да я направя с кукла барби,за РД на дъщеря ми,дано да стане,че това ми е сефте.много се притеснявам дали ще се извади лесно  newsm78 Rolling Eyes
Лабрекс,страхотни плодови вкуснотии си показала,има ли някъде рецептите?

Последна редакция: пт, 16 окт 2009, 16:03 от tina1801

# 836
  • Мнения: 3 219
И моята е вече в хладилника, резултата и снимки-утре Grinning

# 837
  • Мнения: 1 153
Благодаря ти Лео за прекрасната рецепта,аз я направих преди седмица ,за първи път и всичко се получи Simple Smileза съжаление нямам снимка.Моята торта я полях отгоре с пудинг и поръсих с кокосови стърготини,стана страхотна,а същи за пълнежа вътре сложих ананас и банан,получи се много добре Simple Smile

# 838
  • Мнения: 3 219
Я кажете дали ще е удачно ако я залея с глазура на д-р Йоткер примерно Thinking

# 839
  • София
  • Мнения: 3 735
Глазурата на доктора става доста хрупкава и не мисля, че ще е удачно за тази торта
Аз съм я поливала с шоколадов топинг и стърготини
http://vndb.snimka.bg/hobby/kulinarni-vkusotii.170946.3930158

Общи условия

Активация на акаунт