Как научихте бебето си да заспива и по друг начин освен на гърда?

  • 1 406
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 346
много ми е интересна тази тема, защото пред нас стои същият актуален въпрос. Аз няма да започвам работа, но си мисля, че е добре да си свикне да заспива и по различен от гърдата начин.

# 16
  • Мнения: 385
Ами при нас върши работа  и залъгалката, и моите ръчички, които скоро няма да издържат на килограмчетата на бебо! Laughing

# 17
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 295
Честно казано, не успях да я науча... Confused Вече почти година не се кърмим, а тя все още заспива, само ако е прегърната от някого...

# 18
  • Мнения: 384
В началото заспиваше в количката при люшкане.Приятелката ми пък я научи да заспива на люлката им в къщи.Сега вече заспива с гушкане,а някой път,когато е уморена е достатъчно само да си легне и да я завия,за да заспи.

# 19
  • Мнения: 3 423

Танче  Hugпри мен е същия проблем
обнадеждаващо обаче за мен е,че бавачката успяла да приспи Боби в количката в събота,знаеш ,че на мен това никога не ми се е отдавало и макар ,че тя го прави за пръв път се надявам,че и друг път ще успее newsm78
мисля си,че бебоците се държат различно с различните хора и като нищо и твоята бавачка ще си намери сама начин да приспива адашчето newsm78

# 20
  • Мнения: 8 917
Само ще се отучи Peace Поне при нас е така.

# 21
  • Мнения: 353
Благодаря за съветите ви, момичета   bouquet
Ще изпробвам някои от съветите ви като застуди и прекарваме повече време вкъщи, защото сега си прекарваме дните в парка и той си спи навън в количката Simple Smile за съжаление обаче при нас проблемът е при всеки сън, не само при нощния както повечето сте писали.
А как ми се искаше да става номера с играчките или пък като се насуче да му дам залъгалка и да заспива...
Решихме, че е крайно време да се престане с това и се заослушвахме кога ще покаже малък признак на нужда от сън. Точно в този момент започнахме да я слагаме в креватчето, като и обяснявахме, че трябва да си ляга. Тя си засмукваше пръстчето и не протестираше, ами сладко откъртваше. Само първите 2 пъти рева по 5-6 минути и това беше.
Иначе от 3 тия месец някъде почнах да го свиквам да заспива вечер сам в креватчето.Свикна за около месец, в началото с повече рев, търчах през 5-10 минути да го гушкам и успокоявам но винаги го слагах обратно докато беше още буден и така постепенно......Да ти кажа, ще ти трябва търпение и здрави нерви, надявам се да успееш. Hug
Явно това е начина - лошото е че е свързан с рев Sad

# 22
  • София
  • Мнения: 555
Всяка насилствена промяна на навиците е свързана с рев, няма начин Sad. И наистина при различните хора се държат различно. Аз се бях притеснила, че отказва да приема кърма от шише,( защото ми се налага понякога да ходя на работа), но днес бабата е успяла да я нахрани без проблем, обаче ако аз съм там отказва категорично. Пробвай с позната песничка и галене по главичката.

# 23
  • Мнения: 3 886
На обяд си заспива сама ,но вечер все още ми заспива на гърдата newsm78 #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт