Кандидатстване с рисуване след седми клас - тема 8

  • 41 354
  • 850
  •   1
Отговори
# 780
  • Мнения: 173
Не знам на какво държат, на какво не, но на изпита не са проверявали нито входящ номер, нито документ за самоличност.
На първата дата на изпита сутринта и двете са проверявали. И лична карта и входящ номер.

# 781
  • Мнения: 326
Дъщеря ми е с 4.35 в Св. Лука и 5.66 в Полиграфията. Изобщо не се зарадва на хубавата оценка. Нейното желание е да е в Приложното, където е първа резерва. Дано влезе на второ класиране 🍀Успех на всички!

# 782
  • Мнения: 11
Моят син има 5.83 във фотографското. В св.Лука 4.15, в Илия Петров 4.30.Как ги пишат тези оценки,нямам идея.Фрапираща разлика. Кандидатстваме в училищата към МОН и ще мислим. Страшна каша,объркват и деца и родители. Има ли деца от кв.Слатина,които са се насочили към Фотографското? Питам,защото локацията Стрелбище-Слатина е далечна.Чудим се с баща му как ще пътува?Въобще пъзелът се усложнява.

# 783
  • Мнения: 262
Дъщеря ми е с 4.35 в Св. Лука и 5.66 в Полиграфията. Изобщо не се зарадва на хубавата оценка. Нейното желание е да е в Приложното, където е първа резерва. Дано влезе на второ класиране 🍀Успех на всички!

С 4.35 имате сериозни шансове за Св. Лука, успех!

Vqra17, браво за шестицата! Това си е максимална оценка, в което и училище да е!!!

# 784
  • Мнения: 9 027
Моята и в 3те училища има 4ки. Съмнявам се някъде да влезе. Чакам класирането на МОН.

# 785
  • Мнения: 262
alina_si,
четворка на тези изпити съвсем не е лоша оценка!

Подавайте за второ класиране, дори с четворки. Децата доста се разбърват. Може и на трето някой да има шанс.
Пак ви казвам - около 500 деца, около 250 места в трите училища!
Във фотографското са се записали за изпит 618 деца, но над 80 не са се явили.

Моля, ако някой ходи да си види рисунката в изящното и иска да сподели, да каже дали на работите е записана оценката и входящия номер - или пак е като миналата година (друг номер и няма оценка)

Последна редакция: чт, 07 юли 2022, 20:19 от Paper moon

# 786
  • Мнения: 9 027
Подадох  в приложното. Миналата година са стигнали до оценка 3.60, но кандидатите са били по-малко и оценките по-ниски, така че не се надявам.
Във фотографското, където тя иска, едва ли ще стигнат до тази оценка, дори и на 3то класиране.

# 787
  • Мнения: 262
Подадох  в приложното. Миналата година са стигнали до оценка 3.60, но кандидатите са били по-малко и оценките по-ниски, така че не се надявам.
Във фотографското, където тя иска, едва ли ще стигнат до тази оценка, дори и на 3то класиране.

Стискам палци!

# 788
  • Мнения: 635
....
Всички специалности учат достатъчно рисуване. В края на годината имат годишни изпити. Който не ги вземе, не може да продължи.
Всички учат перспектива в 8 клас и анатомия в 9-ти.
За годишните изпити - "да ги вземе" означава да изкара поне 4.00, доколкото съм чувала - така ли е? А какво се случва ако не ги вземе - напускане на училището, повтаряне на класа? От познато дете разбрах за друго дете, останало да повтаря (в НГПИ това), но не знам по какви точно причини.
А сега за днешните резултати - е, ние ние разбихме тенденцията за по-високите оценки във Фотографското, показвайки там по-нисък резултат от другите места. Умора ли натрупа, подцени ли изпита, или и двете. Излезе по-рано, макар да знаеше, че не трябва да го прави... Не знам какво става. На всичкото отгоре, от поне седмица и повече насам на мен ми иде направо да удуша някои хора. Първи подхващат разговора и уж питат от загриженост как сме и какво става, а после ми се репчат с фразата "Ама те матурите излязоха". Ама те матурите излязоха, ама някои деца имат и други изпити! Поне вие тук знам, че ще ме разберете... Two HeartsTwo HeartsTwo Hearts Сутринта, не знам защо ми мина през ума една мисъл, не помня точната формулировка, но беше нещо в смисъл, че спасението е доста близко до/след отчаянието. Е, на ми сега. Само да видим как и откъде може да дойде спасението........

# 789
  • Мнения: 262
....
Всички специалности учат достатъчно рисуване. В края на годината имат годишни изпити. Който не ги вземе, не може да продължи.
Всички учат перспектива в 8 клас и анатомия в 9-ти.
За годишните изпити - "да ги вземе" означава да изкара поне 4.00, доколкото съм чувала - така ли е? А какво се случва ако не ги вземе - напускане на училището, повтаряне на класа? От познато дете разбрах за друго дете, останало да повтаря (в НГПИ това), но не знам по какви точно причини.
А сега за днешните резултати - е, ние ние разбихме тенденцията за по-високите оценки във Фотографското, показвайки там по-нисък резултат от другите места. Умора ли натрупа, подцени ли изпита, или и двете. Излезе по-рано, макар да знаеше, че не трябва да го прави... Не знам какво става. На всичкото отгоре, от поне седмица и повече насам на мен ми иде направо да удуша някои хора. Първи подхващат разговора и уж питат от загриженост как сме и какво става, а после ми се репчат с фразата "Ама те матурите излязоха". Ама те матурите излязоха, ама някои деца имат и други изпити! Поне вие тук знам, че ще ме разберете... Two HeartsTwo HeartsTwo Hearts Сутринта, не знам защо ми мина през ума една мисъл, не помня точната формулировка, но беше нещо в смисъл, че спасението е доста близко до/след отчаянието. Е, на ми сега. Само да видим как и откъде може да дойде спасението........

Не знам какво се случва, ако не си вземат изпитите, не съм чула за такъв случай, но все пак дъщеря ми е била в училището само една година. Бяха ги наплашили, че ако не вземат изпитите по специалните предмети, отпадат от училището. Не знам дали може да се повтаря. Предполагам, че са им казали така, за да се трудят повече. Simple Smile

# 790
  • Мнения: 27
Моето детенце получи отчайващо ниски оценки в приложното и в изящното и 5,33 в полиграфията и според сметките ми е вътре още на първо класиране. Понеже мноооого искаше приложното и според мен се беше пренавила доста, емоциите и бяха в повече и там на лесните предмети претърпя погром, не е двойка, но е далеч от касирането. За изящтното нямам обяснение, може би утре ще отидем да видим.
Тя беше много отчаяна след тези оценки, защото хвърли много труд в подготовка, но след последната оценка пак виждам искрицата в очите и.
Тези дни преминахме през такава палитра от емоции, че не знаехме къде се намираме, особено тя.

# 791
  • Мнения: 91
Колко деца ще приемат във фотографското за да преценя дали имаме някакъв шанс, след като ще отпадне от приложното?

# 792
  • Мнения: 9 027
Колко деца ще приемат във фотографското за да преценя дали имаме някакъв шанс, след като ще отпадне от приложното?

специалност „Компютърна анимация“ – 13 ученици

специалност „Компютърна графика“ – 13 ученици

специалност „Графичен дизайн“ – 26 ученици

специалност „Фотография“ – 26 ученици


Теодора Тодорова, браво, много хубава оценка!

# 793
  • Мнения: 91
Май и тук няма да се класира🤔

# 794
  • Мнения: 14
Моята дъщеря има 5.41 във Фотографията. Много съм доволна!  Не е ходила на уроци никога, но учеше в паралелка с рисуване от 1 клас. Кандидатства само във Фотографията.
Чакаме класирането Heart Eyes
Успех на всички деца!

Общи условия

Активация на акаунт