Кандидатстване с рисуване след седми клас - тема 8

  • 40 460
  • 850
  •   2
Отговори
# 825
  • Мнения: 212
Едно пояснение за чакащите второ класиране в Приложното. Тъй като имат много деца с еднакви оценки, са приели бройки над план приема си в някои специалности. На второ класиране обаче, трябва да отпаднат деца под план приема, за да приемат други. Например мода, паралелката, която ни вълнуваше нас, има приети в момента 18 деца, но план приемът е 16. т.е. ако отпаднат само 2, не приемат други. Sad
В същото време ако се освободи едно място, но има еднакви оценки, приемат всички деца с тази оценка.
Не знам това дали ще помогне за някой в измисляне на решенията, но реших да споделя, че ние голямо мислене и сметки му хвърлихме.
А, къде е може да се види какъв е плановият прием?

Не мисля, че е публикуван някъде, аз знам за мода, че е 16, защото питах лично.
Моите предположения са, че Пространствения дизай и Рекламната графика са също по 16
Играчки са 8 или 9, метал 9, тъкън 8,9, силикат 8, за дърворезбата нямам никаква идея, там има много деца приети с еднакви резултати, но по минали години, мисля, че и да са 8 или 9.

Тези ми предположения са базирани на първото класиране.
Ето този план-прием за 2021г. намерих. Мисля, че тази година е същият. Но окончателните бройки над плановия прием зависят от еднаквите минимални балове по всяка отделна специалност. А какви ще са те тази година, е трудно предвидимо
http://karierno-orientirane.com/wp-content/uploads/2021/10/Prilojenie-2.pdf

# 826
  • Мнения: 326
Днес се очаква да излезе второто класиране, нали?

# 827
  • Мнения: 32
Днес се очаква да излезе второто класиране, нали?

Днес ли? Мислех, че е утре. Тръпнем в очакване. 🧐
В полиграфията моя син изкара четворка. Разочарован е. Смяташе, че се е справил много добре и очакваше поне 5.
Кандидатствахме и към МОН. Напрегната седмица ще е. 🙃

# 828
  • Мнения: 326
Днес се очаква да излезе второто класиране, нали?

Днес ли? Мислех, че е утре. Тръпнем в очакване. 🧐
В полиграфията моя син изкара четворка. Разочарован е. Смяташе, че се е справил много добре и очакваше поне 5.
Кандидатствахме и към МОН. Напрегната седмица ще е. 🙃
Миналата година второто класиране е излязло в неделя. Оттам съдя, че може и тази година да излезе днес.

# 829
  • Мнения: 8 967
Малина, моята дъщеря и в трите училища има четворки. Във фотографията очакваше повече. Там й беше мечтата да учи.
Аз честно казано не се надявам нито на 2ро, нито на 3то класиране. Чакам класирането към МОН, там не е била на изпит по рисуване, но писахме паралелките без тоя изпит в 51во и 3то и Елисавета Вазова.

Последна редакция: нд, 10 юли 2022, 12:20 от alina_si

# 830
  • Мнения: 32
Малина, моята дъщеря и в трите училища има четворки. Във фотографията очакваше повече. Там й беше мечтата да учи.
Аз честно казано не се надявам нито на 2ро, нито на 3то класиране. Чакам класирането към МОН, там не е била на изпит по рисуване, но писахме паралелките без тоя изпит в 51во и 3то и Елисавета Вазова.
И на моя мечта му беше фотографското и много посърна като видя четворката 🙁 В НГПИ има 4,20, затова все се надява на второ или трето класиране да го вземат. За Елисавета Вазова не му стига бала по български. По математика е по силен. Все пак сме я писали първо и второ желание, макар че шанс там няма със сигурност. Ако не стане в НГПИ ще учи поддържа на електромобили. 🙂

# 831
  • Мнения: 326
Приета е!!! Художествена тъкан с 4.35!!! В Полиграфията няма да се записваме. Там беше с 5.66 и освобождаваме място 😁

# 832
  • Мнения: 173
Второ класиране е излезнало! Има голямо разместване. Успех на всички, които са подали заявление за второ.
Roniboni, дъщеря ми също е художествена тъкан. Браво на детето!

# 833
  • Мнения: 326
Второ класиране е излезнало! Има голямо разместване. Успех на всички, които са подали заявление за второ.
Roniboni, дъщеря ми също е художествена тъкан. Браво на детето!
Супер, няма такава радост!!! Много се радвам и за вас!!!

# 834
  • Мнения: 173
Благодаря! Тя беше приета в силикати на първо класиране. Подадохме заявление за участие във второ и успя да се придвижи напред.

# 835
  • Мнения: 10
Приета е!!! Художествена тъкан с 4.35!!! В Полиграфията няма да се записваме. Там беше с 5.66 и освобождаваме място 😁


Честито!!!
И леко лично участвам в радоста ви. Simple Smile Дъщеря ми беше приета в тъкан и до последния момент, да не кажа малко след него, се записваше окончателно, почти се бяхме отказали да участва на второ. В крайна сметка обаче отиде на второ класиране и я приеха по първото й желание моден дизайн и така е освободила място в тъкан. Ама наистина беше на косъм, на много тънък Sweat Smile

# 836
  • Мнения: 326
В колко часа отварят училището, защото утре пътуваме и трябва възможно най-рано да мина и да я запиша 😊

# 837
  • Мнения: 4 414
В колко часа отварят училището, защото утре пътуваме и трябва възможно най-рано да мина и да я запиша 😊
Сигурно вече сте се записали, но сега виждам питането. Днес са конферансите от практиката, така че със сигурност ще е отворено от 9. Предполагам, че и от толкова ще записват.

# 838
  • Мнения: 326
В колко часа отварят училището, защото утре пътуваме и трябва възможно най-рано да мина и да я запиша 😊
Сигурно вече сте се записали, но сега виждам питането. Днес са конферансите от практиката, така че със сигурност ще е отворено от 9. Предполагам, че и от толкова ще записват.
записахме се, да! Прекрасно лято на всички 💐

# 839
  • Мнения: 173
И аз записах дъщеря ми окончателно.
Пожелавам прекрасно, изпълнено с радост слънчево лято!

И нека творческото вдъхновение съпътства децата през годините!

Усмихнато лято!

Общи условия

Активация на акаунт