Кандидатстване с рисуване след седми клас - тема 8

  • 41 366
  • 850
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 173
Сбъркали са. Здравно - профилактична, същата която я искат в училищата всяка година. За ваксини и прочие.

# 751
  • София
  • Мнения: 53
Някой вече ходи ли в НУИИ да за записва детето си? Каква е тази здравно-осигурителна карта или са объркали със здравно-профилактична?

Ние ще ходим утре. От личния лекар взех здравно- профилактична карта, според него са объркали... Утре ще разберем Thinking

# 752
  • Мнения: 192
Тази здравно-профилактична карта миналата година не ни я взеха при записването, както и снимката. Казаха ни да я дадем на класната в началото на учебната година.

# 753
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 387
Това за дрехите ми е много странно за Е.Вазова. На нашата първа родителска среща един родител плахо попита учителя по физическо какви са му изискванията към обеклото. Той много емоционално възкликна "Ама как, това е училище по изкуствата, тук няма рамки".

# 754
  • Мнения: 49
Това за дрехите ми е много странно за Е.Вазова. На нашата първа родителска среща един родител плахо попита учителя по физическо какви са му изискванията към обеклото. Той много емоционално възкликна "Ама как, това е училище по изкуствата, тук няма рамки".

Това в НУИИ? Дано е така, че на униформите от старото училище им се радвахме точно 2-3 седмици и после пфу. Намразихме и двете червеното.

# 755
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 387
В НГПИ, но предполагам, че и в изящното са на същото мнение. Униформа в такъв тип училище не ми се връзва.

# 756
  • Мнения: 173
Ох, и на мен не ми се връзва. Едно от нещата, които привлече дъщеря ми (освен рисуването, разбира се) в училищата по изкуства бе, че всеки има свободата да изрази себе си чрез облекло, бижута, прически.. Стига да е прилично. А за Елисавета Вазова пък ми е странно още повече, защото нали е училище за моден дизайн? Там най - вече трябва да поощряват различното облекло?

# 757
  • Мнения: 214
Дилемата на моята щерка е: Метал (приета първо желание) или Художествената (с 5,75). Ние сме за художествената, но... тя все още се колебае. А 08.07. наближава....

# 758
  • Мнения: 173
Бих посъветвала, ако бях на мястото на детето, да си направи списък за и против. И двете училища си имат очарованието. При едното излиза със занаят, при другото - художник или скулптур. И не на последно място, как се е почувствала прекрачвайки прага на училището.
Успех в решението! Трудно е.

# 759
  • sofia
  • Мнения: 8 959
Емкара, в метала има по-малко рисуване. Не учат живопис, цветознание и подобни. Синът направо си ми каза, че от цветове не разбирал Joy... викам му, егати и художника си....
Имат си редовните часове по рисуване, имат си годишните изпити с черен материал, скулптура и по специалността вече правят разни неща.
Ако я влече повече рисуването в различните му варианти, изящното е мястото.
И синът ми беше приет и на двете места, но той не се чуди...ние с баща му се чудехме.
В свидетелството си пише, че е професия художник (хуйдожник, както се самоиронизира) със съответната професионална квалификация - специалността.

# 760
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 387
Цветознание и моята май не е учила. Виж, живопис имаше.

# 761
  • Мнения: 173
Дали в силикатен дизайн има достатъчно рисуване? Дали учат анатомия или само живопис? За цветознанието предполагам го има?

# 762
  • sofia
  • Мнения: 8 959
А, анатомия и перспектива всички учат.
Приложното просто някои дисциплини се учат в определени специалности. Не помня в учебните планове какво имаше, ама разгледайте ги, на сайта са.
Примерно метала имат скулптура, но други нямат, а вместо това имат живопис.

# 763
  • Мнения: 173
А, анатомия и перспектива всички учат.
Приложното просто някои дисциплини се учат в определени специалности. Не помня в учебните планове какво имаше, ама разгледайте ги, на сайта са.
Примерно метала имат скулптура, но други нямат, а вместо това имат живопис.
Благодаря! Аз се сетих да погледна на сайта им. Намерих ги.

# 764
  • Мнения: 14
Ох, и на мен не ми се връзва. Едно от нещата, които привлече дъщеря ми (освен рисуването, разбира се) в училищата по изкуства бе, че всеки има свободата да изрази себе си чрез облекло, бижута, прически.. Стига да е прилично. А за Елисавета Вазова пък ми е странно още повече, защото нали е училище за моден дизайн? Там най - вече трябва да поощряват различното облекло?
Вече нямат специалност Моден дизайн. Водят се гимназия по иновативен дизайн. Специалностите са само графичен дизайн (АЕ) и интериорен дизайн(ИтЕ,ФЕ,НЕ).

Общи условия

Активация на акаунт