В търсене на лекар за лапароскопия и ин витро

  • 899
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 18
Здравейте!
Моля, за мнения за избор на лекар, които да ми напрви лапароскопия, а след това ин витро.
На кратко ще се постарая да ви разкажа историята ни.
Ние сме младо семейство и искаме да имаме бебче, но уви пътя към мечтата ни е изпълнен с трудности и препятствия. Всичко започва през 2019г, когато започнахме с опитите, както се досещате правихме опити и измина 1 година през, която нищо не се получи. Решихме да отида на генеколог и да се прегледам цялостно за са видим има ли проблем. Единия лекар ми каза, че имам Киста, която му прилича на еднометриоза киста, но каза да изчакаме да видим дали е расте, но аз не се примирих с мисълта да чакам и посетих друг лекар, но там вече ми казаха, че нямало как да имаю деца  тая киста и трябва да преминем към ин витро. Прибрах се мислихе, мислихме и решихме да посетим репродуктивен специалист. Насочиха ми дата за цвета снимка, при което се оказа, че и 2те ми тръби са запушени, плаках много няма да го крия, питах се защо на мен?!??!
Решихме да си пуснем документите за фонда, удобриха ни. Радваме се, че сме удобрени. Дойде моментът в които трябваше да започнем процедурата, всичко беше наред до момента в които получих хипер стимулация, приеха ме в болница и там разбрах, че съм бременна, не знаех да се радвам, че мечтата ни се сбъдва или да плача от болката от хипер стимулацията.  Разбира се, нещата се по наредиха, докато един ден не отидох на лекар и ми казаха, че сърдечния ритъм на бебчо е спрял.. Отново мъка, плач, болка, но се изправихме на крака. Въпреки всичко лекарите казваха няма нужда да се прави лапароскопия ще чакаме, но не ми дадоха и никакви медикаменти за да я лекуваме. Пуснахме отново документи за 2ри опит ин витро, изчакахме да мине 1 година и ето го момента на днешния днес, вчера бях на преглед кистата на десния ми яйчник вече е доста по голяма. Вече се налага да правим лапароскопия. Признавам си страх ме, разочарована съм, боли ме, сърцето ми е свито.
Сега се чудим, кои път да хванем, мислим да сменим лекаря и да се насочим София.
Има ли дами, които са били в МЦ Щерев с успешна лапослорпия и ин витро?
Моля Ви, дайте ни съвет за лекар?!?

Извинявам се ако съм Ви отекчила, но просто не знаем какво да правим вече

Последна редакция: чт, 17 фев 2022, 20:23 от AnMary

# 1
  • Мнения: 13 540
За лапароскопската операция ти препоръчвам д-р Калчев, не работи в клиника "Щерев" в екип е с д-р Сигридов, има клиника, но е се сещам за името. За инвитро в Щерев. В момента нямам възможност да ти дам линкове, но потърси за клиника " Щерев "има.
Успех.

# 2
  • Мнения: 18
За лапароскопската операция ти препоръчвам д-р Калчев, не работи в клиника Щерев, в екип е с д-р Сигридов, има клиника, но е се сещам за името. За инвитро в Щерев. В момента нямам възможност да ти дам линкове, но потърси за клиниката има.
Успех.

Като цяло исках всичко да е при един и на едно място, понеже пътувам от Варна. С мъжа ми се насочихме към Д-р Александров, имаш ли мнение за него?

# 3
  • Мнения: 4 518
Изобщо не препоръчвам Щерев. Естествено, че има и доволни, но точно за тази клиника съм чувала потресаващи неща както за инвитрото така и за следенето на бременност.
Ние успяхме в Токуда, но то всеки ще препоръча мястото, на което е успял. Аз правих хистеро при Велева, пак в Токуда.
Калчев си направи собствена клиника, казва се Калчев, ако не се лъжа.

# 4
  • Мнения: 13 540
Медицински център д-р Калчев
Адрес: ул. „21-ви век“ 27, 1700 Студентски Комплекс, София
Телефон: 087 652 0530

# 5
  • Мнения: 6 537
Александров от Щерев е най-лошият възможен избор! Изобщо не разбира от ин витро.
А най-добре се насочете към друга клиника, само не Щерев - те са най-зле от всички!

# 6
  • Мнения: 289
Да има, лапароскопията ми я прави др.Магунска. Препоръчвам Ви я, страхотен специалист и най-вече човек!

# 7
  • Мнения: 56
Случайно попаднах на темата и реших да пиша. За лапараскопия с две ръце бих препоръчала д-р Николай Попов от Вита, доколкото знам и с ин-витро се занимава. Преди 2 години ми направи успешно доста сложна лапароскопия, за която никой друг лекар не се нави (всички искаха отворена операция). Познавам и други хора оперирани успешно от него. За мен е един от най-добрите в лапароскопските операции в България. Успех и дано всичко мине по възможно най-добрия начин!

# 8
  • Мнения: 20
Здравей,
ние не сме млади нито на възраст, нито като двойка, но сме тръгнали точно по този път, както вас. Simple Smile
Тъй като дълго време бебето не идваше, стана ясно, че ще се обърнем към репродуктивен специалист. Отидохме в Щерев по препоръка на приятели. Мъжът ми е с лоша морфология на спермограмата и имахме идеята да пробваме с инсеминация. Тогава не знаехме, че успеваемостта е само 10 % според докторите. Директно ни насочиха към Икси. След преглед обаче видяха ендометриозни кисти - 2 броя по 2 см. Директно ми казаха, че съм за операция. Не бях много наясно с тези кисти. Предвид възрастта ми не са ми предлагали медикаменти за лечение, директно операция. Аз нямах нерви да чакам и я насрочих възможно най-бързо. Нямам представа дали там са най-добрите лекари или не, но в крайна сметка минах операцията при доктор Магунска. Бях чувала, че е добър специалист и това поне малко ме успокояваше, защото каквото ида си говорим всички ни е страх от операции. Simple Smile
Преди това бях минала и цветна снимка без упойка на друго място. Мислех , че припадам от болка...помня, че беше многооо болезнено. Въпреки това не казаха, че виждат нещо притеснително на снимката.
Другото, което ме успокояваше е, че лапароскопията има и диагностична цел и така ще видят всичко, което не е наред с мен.
В Щерев бяха много любезни и усмихнати, чисто и приятно е. Д-р Магунска е изключително приятна жена, много внимателна. Всички там лекари, сестри и анестезиолози се стараеха да ме развеселят и да не се страхувам.
След операцията се възтанових изключително бързо, да не кажа, че за 2 дни си бях както преди. Но пак си е до човека. Simple Smile
Казаха ми обаче, че лявата ми тръба е била силно нагъната, оплетена или нещо такова и дълго са се борили с нея и накрая се е наложило премахване. Освен кистите съм имала и лезии по корема и една бонус миома. Всичко е изчистено сега. Не са ме шили, а съм лепена. Нямаше махане на конци, а си зараснаха разрезите.
Единствено помня, че се почувствах много гадно, след като разбрах, че нямам една тръба, но после го приех.
Сега ми предстои инвитро, одобрена съм по фонда. Започнах първа стимулация, но не отговорих на нея добре и прекратихме. Инвитрото не е при същата докторка, а при проф. Тимева.

Извинявам се, ако поста ми е дълъг Simple Smile
В заключение искам само да кажа, че съм доволна от Щерев относно операцията ми. Относно инвитрото все още нямам реален опит и съм в очакване на следващ цикъл.
Не знам дали съм направила добър избор с болницата. Но първи опит ще съм там, за следващ ще видим.

Дано с нещо съм била полезна. Успех!

# 9
  • Мнения: 2 643
Ориентирайте се към чужбина. Има достатъчно теми и пациенти във форума, които навреме са проумели, че българския здравен сектор не струва, при това на по-висока цена!
Просто загуба на ценно време, нерви и средства. Успех

# 10
  • Мнения: 11
Здравейте ходихте ли при Александров,добър лие?

Общи условия

Активация на акаунт