Плевен - 160

  • 51 055
  • 702
  •   1
Отговори
# 75
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 939
В Дори правиха миналата седмица освежаване на външните катерушки за деца.

# 76
  • Мнения: 24
Здравейте.
Имате ли идея къде в Плевен има курсове по испански? През търсачката попаднах единствено на някаква школа "Лина".
Благодаря предварително.

# 77
  • Плевен
  • Мнения: 1 616
Курсове за изспански съм виждала малко над училище Цветан Спасов,посока хотел Балкан.Мисля ,че се казваше Мигел де Сервантес.

# 78
  • Мнения: 41
Здравейте,може ли да ми кажете с какво мога да стигна от жп гарата до болница Света Марина Плевен тази която се намира в Индустриалната зона?

# 79
  • у нас
  • Мнения: 1 871
Здравейте,може ли да ми кажете с какво мога да стигна от жп гарата до болница Света Марина Плевен тази която се намира в Индустриалната зона?
с такси -не е далеч, мах 7-8мин с кола. Няма обществен транспорт, търсете фирмено такси, че по гарите има и копърки, примерно това е номер на такси Орион 064835454( не е реклама…отдавна не съм ползвала такси или обществен транспорт)

# 80
  • Мнения: 49
Здравейте, дами! Нуждая се от съвет.
С мъжа ми и малкото ни момиченце си търсим мястото под слънцето. Град, в който да се чувстваме щастливи,да намерим приятели и да не се чувстваме затиснати от сгради. За момента Плевен ни се струва удачен избор - живеем при родителите му в близко градче и ходим всеки уикенд до Плевен - на разходка, до мола, на кино. От горчив опит обаче знам, че това далеч не покрива проблемите, с които можем да се сблъскаме.
Работата няма да е проблем, това няма да коментираме.
Но какво лично вас ви притеснява в града? Какво бихте променили, дори да е непроменимо (като климат например?)
Ще се радвам да чуя вашето мнение.
П.П. Идваме от София, там не искаме да се връщаме.

# 81
  • Мнения: 535
Аз бих докарала хора от южна България, морето и още малко магазини Joy

# 82
  • Мнения: 6 627
AZ, az, ако имаш конкретни въпроси, задавай смело🙂
Иначе, така формулирано питането ти ми звучи като тема за есе, което в момента не бих написала🙂

# 83
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 939
Аз искам повече граждански инициативи, училищни спортни състезания. Невероятно е как от една снимка толкова много хора, организации и училища, но най-вече граждани, в Кайлъка настъпи такова промяна. Просто не е истина. Изобщо дейности, които биха ни сплотили като общество ще са страхотни. Не може ли да има модерно "Бързи, смели, сръчни"? Спомняте ли си? Децата хем ще спортуват, хем ще се състезават.

# 84
  • Мнения: 49
AZ, az, ако имаш конкретни въпроси, задавай смело🙂
Иначе, така формулирано питането ти ми звучи като тема за есе, което в момента не бих написала🙂

Не знам какво точно да попитам в момента. Например какво мислите за средното образование в чуждоезиковите училища. Или кой квартал е най-добър в съотношение непрезаселеност:комуникативност:цени на наемите.
Какъв е манталитетът на хората е най-важното, но и най-трудното за научаване.

# 85
  • Мнения: 6 627
Почти във всички профилирани училища се предлага чуждоезиково обучение като интензивно изучаване на език. ПГПЧЕ, " Иван Вазов", МГ. Задължително се изучава и втори чужд език. Много деца посещават езикови школи, независимо от това, че в училище се изучава АЕ.
Наемите в града започват от 300 лв за най- евтините райони. Градският транспорт е добре уреден и не мисля, че ще имате проблеми с придвижватето.
За пренаселеност на кварталите не знам какво да ти отговоря, защото не съм наясно с критериите ти, но почти навсякъде се появяват нови кооперации.
Не бих могла да обобщавам за манталитета на хората тук.🙂 Хора всякакви, светът е шарен. Та дори две деца от едно семейство не са еднакви, а какво остава за цял град.🙂

# 86
  • Мнения: 1 804
Аз "избягах" от града преди 7-8 години вече. Живея в морската столица. Мога да кажа, че има коренна разлика между хората в полза на моряците Wink. Да говорят "меко", но са много възпитани. В Плевен често ми се случва да не ме поздравявят в магазина, да се бутат и подобни. Прави ми впечатление, че няма много млади хора.. НО аз не живея в града и вече все по-рядко се прибирам. Градският транспорт обаче е топ! Може да стигнеш навсякъде от всяка точка.

# 87
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 939
То и пеша доста лесно стигаш от А до Б Simple Smile

# 88
  • Мнения: 1 706
Много зависи какво очаквате. Аз ако сега трябваше да избирам дали да си дойда в Плевен или друг град, не бих се върнала. Климата е ужас. Децата и трите са с проблеми и зимата като запалят печките е кашляне, кашляне. Над града става като тапа и е изключително мръсен въздуха. Града е мръсен. Нямаме гражданско съзнание никакво. Минете по центъра и вижте пред дюнерите каква мизерия е, погледнете пред пиците. И навсякъде е така. Събота и неделя става още по-зле. Препълнени кошчета, летящи хартии. По кварталите не е по-добре.

Училища има, нивото е добро. Вие решавате къде да запишете детето.

Хората... Аз още не мога да свикна с начина на мислене на съгражданите си. Среда тук нямаме, трудно се изгражда и такава за детето. Може би ние не попаднахме на свестни родители в градината. Сега в училище тепърва ги опознаваме.

Няма градинки и площадки за децата по кварталите. Ако има са в ужасно състояние и ви е страх да пуснете децата.

Кайлъка що годе се поддържа, но там се изсипва целия град. Скобелево е оставен в забвение, макар че може да е прекрасно място за почивка и разходка.

За мен най-големия проблем е липсата на гражданско мислене и общество. Всички мрънкат и са недеволни, но да свършат нещо абсурд!

# 89
  • Мнения: 2 074
Момичета, препоръчайте маникюристка, моля. За педикюр ми трябва, но по принцип ме е страх да ходя. Опасявам се от лоша хигиена и некадърност, да не си създам проблеми от едни нокти. Препоръчайте сигурен човек🤔

Общи условия

Активация на акаунт