На море в Турция - тема 73

  • 68 041
  • 755
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 1 686
Тъй като ММ не харесва големи хотели, олинклузив и много хора, а много ми се иска море в Турция, може ли да препоръчате градче/село с малки хотели и/или 🏠 за гости. Да не е много далеч от Бг. Благодаря

Силиври
Благодаря, ще проуча. А били ли сте там?

# 556
# 557
  • Мнения: 3 952
Значи “Ергенът” е заснет точно за 5 дни 😆

# 558
  • Мнения: 1 658
Сега заради този „Ерген“ явно ще се покачва интересът към района. Изгледах клипа и ако махнем вилата, пълно е с такива заливи в цяла област Муула. Затова и ходим там три години подред и за четвърта се гласим. Тя заглавната снимка на темата е от там – плажът на Олюдениз. Simple Smile
И за да не сме голословни:

# 559
  • Мнения: 711
Розова Маслинка, а къде отсядате там? В хотел AI или само с нощувка/закуска? Може би си разказвала, но сега ми възбуди интереса Simple Smile

# 560
  • Мнения: 5 148
Маслинката не е по ол инклузив, тя е по обикалянето и събирането на спомени. Има прекрасни разкази в снимки във ФБ от различните й пътешествия.
Както вече писах ние ще сме близо 2 седмици в околността, като почивката ни е разделена на две - BB в Олюдениз, за да можем да обикаляме и UAL във Фетие, за да си починем.

Последна редакция: пн, 09 май 2022, 11:07 от iren11

# 561
  • Мнения: 177

Моят опит е с Травълрепублик.ие и към момента не е добър. Когато направих резервацията им писах, нямаше проблем че сме БГ граждани и преди 2 седмици като им писах да потвърдят отново преди голямото плащане, директно ми анулираха резервацията.

Как така ви анулират резервацията без да ви обяснят защо. Да не сте изстървали някой срок.
Гражданството нали ви го пише още като сте си направили профил. Те би трябвало да го виждат и още при правенето на резервация да ви кажат дали може или не. Имали и други със същия проблем?

# 562
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 190
В крайна сметка запазихме за Gуral Premier Belek през trivago.se който ме пренасочи към stayforlong.com. Някой дали скоро е правил резервация през него?! На места чета, че същият не гарантира резервациите направени, чрез тях от български граждани. На други пък че няма проблеми/май зависи от самия хотел не от сайта/. Ясно е че ще направя запитване до самия хотел дали резервацията е ОК, но ми се ще ако някой има скорошен опит да сподели.

Аз ги ползвам имам няколко резервации през тях (последната за Коледа и Нова година), но заради ковида се оказа, че всичките ползвани са към двата титаника Белек и Лара, за всеки случай пусках запитвания и проблеми нямах с титаниците. Имам една към IC Hotels Green Palace за декември месец. Там си писах на три пъти с хотела не могат да намерят резервацията, stayforlong правиха вътрешни проверки но и с двата номера които ми дадоха не можаха да ми я потвърдят от хотела и казаха да се разбера с агенцията откъдето е купена. Но предвид, че е за декември съм я оставил да отлежава, септември октомври пак ще ги тормозя. Моя съвет е да се свържете с хотела да ви я потвърдят да ви е мирна главата. Аз ги правя през ирландския stayforlong.

# 563
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 762
121 нови отговора Simple Smile

момичета, нямам време да чета, влизам супер експресно да попитам само дали някой има инфо за този хотел:
JUSTINIANO CLUB PARK CONTI
Хубав ли е? Трябва вече спешно да резервирам, а аз съм луднала от ангажименти и нямам време за това. Как да разбера сега този хотел дали става? Само на място, с личен опит, се сдобива идея, но все пак да попитам и вас.

# 564
  • София
  • Мнения: 1 448
121 нови отговора Simple Smile

момичета, нямам време да чета, влизам супер експресно да попитам само дали някой има инфо за този хотел:
JUSTINIANO CLUB PARK CONTI
Хубав ли е? Трябва вече спешно да резервирам, а аз съм луднала от ангажименти и нямам време за това. Как да разбера сега този хотел дали става? Само на място, с личен опит, се сдобива идея, но все пак да попитам и вас.

С рейтинг 3,5 е в трипа, аз бих избягал немедлено.

# 565
  • София
  • Мнения: 3 224

Моят опит е с Травълрепублик.ие и към момента не е добър. Когато направих резервацията им писах, нямаше проблем че сме БГ граждани и преди 2 седмици като им писах да потвърдят отново преди голямото плащане, директно ми анулираха резервацията.

Как така ви анулират резервацията без да ви обяснят защо. Да не сте изстървали някой срок.
Гражданството нали ви го пише още като сте си направили профил. Те би трябвало да го виждат и още при правенето на резервация да ви кажат дали може или не. Имали и други със същия проблем?
Е имах съобщение разбира се. Според T&C не можело да резервираш ако не си гражданин. Разбира се четох ги от-до още преди случая, не видях подобно нещо, но пък пише че винаги могат да анулират преди да си платил изцяло.  Най-вероятно аз им дадох повод като исках потвърждение отново, можеше и да мине метър, но с две малки деца не мога да рискувам.
Живи и здрави да са, все тая. Няма да ги ползвам повече и така.

Днес ходих да доплащам в офиса на Тез тур, много съм доволна от цялостната комуникация с тях. Така че има и полза от цялата история, намерих си читава агенция.

IC Green Palace и на мен така ми казаха - разберете се с агенцията. То даже при нас беше някакъв друг посредник, освен Травълрепублик.

# 566
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 844
Преди години нормалната практика беше хотелите да имат различни цени за различните пазари/ държави. ЕС обаче въведе правила, че няма как да има такова разделение и от там е драмата. Турция не е ЕС и си има съответните цени за съответните държави, а пък ЕС туроператорите /демек сайтовете, които ползвате/ нямат право да ги обявят така...и съответно се получават проблеми понякога.
Иначе направата на резервация не означава, че хотелът получава информация за вашето име или плащане. Вътрешните номера на дадена система/сайт също не са свърани с хотела. И да звъните или пишете на хотела, може да не успеят да ви намерят въобще.

# 567
  • Мнения: 5
В крайна сметка запазихме за Gуral Premier Belek през trivago.se който ме пренасочи към stayforlong.com. Някой дали скоро е правил резервация през него?! На места чета, че същият не гарантира резервациите направени, чрез тях от български граждани. На други пък че няма проблеми/май зависи от самия хотел не от сайта/. Ясно е че ще направя запитване до самия хотел дали резервацията е ОК, но ми се ще ако някой има скорошен опит да сподели.

Аз ги ползвам имам няколко резервации през тях (последната за Коледа и Нова година), но заради ковида се оказа, че всичките ползвани са към двата титаника Белек и Лара, за всеки случай пусках запитвания и проблеми нямах с титаниците. Имам една към IC Hotels Green Palace за декември месец. Там си писах на три пъти с хотела не могат да намерят резервацията, stayforlong правиха вътрешни проверки но и с двата номера които ми дадоха не можаха да ми я потвърдят от хотела и казаха да се разбера с агенцията откъдето е купена. Но предвид, че е за декември съм я оставил да отлежава, септември октомври пак ще ги тормозя. Моя съвет е да се свържете с хотела да ви я потвърдят да ви е мирна главата. Аз ги правя през ирландския stayforlong.


Ами днес писах на хотела да ми потвърдят резервацията и дали трябва да се плаща нещо допълнително на място. Върнаха ми цитирам "We do have your reservation in our hotel from 21.09.2022 till 26.09.2022 for 2 people.
As you  don't have any extra payments to the hotel yet, could you please, check it again with your agency
?"
Като цяло окуражително ми звучи и явно децата под определена възраст не ги броят за хора Laughing Мисля си след доплащането да им пиша пак че сме трима, да препотвърдят резервацията, че не искам изненади след минати 1000 км. с дете

Последна редакция: пн, 09 май 2022, 19:59 от Atanas Hristozov 718235

# 568
  • Мнения: 1 658
Розова Маслинка, а къде отсядате там? В хотел AI или само с нощувка/закуска? Може би си разказвала, но сега ми възбуди интереса Simple Smile
В хотел само със закуска или в апартаменти, вече клоним само към апартаменти.
Слагам линк към снимки от предишни години, пускала съм ги в темата.
Скрит текст:
Помолиха ме на лични и качвам албумите от тазгодишното ни трето поредно море в Олюдениз, както винаги самоорганизирано.
Ако някой се вдъхнови, да пита. Simple Smile
Тази година бяхме четири нощувки в Мармарис и четири във Фетие.
Предна бяхме в Калкан+Олюдениз.
По-предна само в Олюдениз.

# 569
  • Мнения: 3 478
121 нови отговора Simple Smile

момичета, нямам време да чета, влизам супер експресно да попитам само дали някой има инфо за този хотел:
JUSTINIANO CLUB PARK CONTI
Хубав ли е? Трябва вече спешно да резервирам, а аз съм луднала от ангажименти и нямам време за това. Как да разбера сега този хотел дали става? Само на място, с личен опит, се сдобива идея, но все пак да попитам и вас.

С рейтинг 3,5 е в трипа, аз бих избягал немедлено.
Ние се върнахме от него преди няколко дни и сме доволни. В Букинг рейтингът му е 8. Плажът обаче не става, така че за основна почивка на море не бих го резервирала.

Редактирам се: рейтингът му в Букинг е  7.2

Общи условия

Активация на акаунт