На море в Турция - тема 73

  • 67 168
  • 755
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 3 271
Този ли е хотела.https://www.booking.com/hotel/tr/miramare-beach-hotel-side.bg.html
С коя агенция сте?Те ли ви предложиха хотела?С какво ще пътувате?
Ако въпросът е към мен, не, хотела е друг. Ето този е:
https://www.booking.com/hotel/tr/miramor-antalya1.bg.html?aid=30 … total;ucfs=1&
През booking резервирахме снощи. Нямам си идея дали е добра сделка или се прецакахме..... Ще видим! 🤔
А с какво ще пътувате щом ще сте без кола и сте резервирали чрез букинг?!

# 631
  • Мнения: 5 072
Здравейте!
Колебая се къде да резервирам: Von resort  съм избрала, но Golden Beach или Golden coast? Наясно съм, че едното е хотел, а другото вилидж, ползват общ аквапарк и къщичките са по-далеч от плажа. Всъщност точно отдалечеността им ме притеснява, ако се паднем в някоя далечна много, ще си разваля почивката с моите мързеливи мрънкала... това е единствената причина да се насоча към хотела, но всякакви съвети ще са ми от полза.
Благодаря предварително!⚘️⚘️⚘️
Ние бяхме в Елит, който си е на плажа и е по-спокоен. От къщичките имаше транспорт до плажа , както и ресторант, който можете да ползвате, ако не искате да се прибирате за обяд. Дори и най-окрайните реално не са и чак толкова далеч от плажа . Зависи и колко са ви големи децата. До къщичките са амфитеатърът и детският клуб с дискотека, съответно шум от там, а до основната сграда пък е дневната анимация. Всяко от двете си има плюсове и минуси.

# 632
  • София
  • Мнения: 2 857
така да допълня!
06.2021г. ходихме сами с колата до двете,цената на Ефес беше 10Е входа на човек,децата между 5-12г. не ги таксуваха!,Дева Мария беше по 6Е вход на човек,децата също не ги таксуваха,там платихме и 1Е паркинг за колата.По спомен от местната агенция ни искаха нещо от сорта на 45Е на човек,а за дете по 25-30Е не си спомням вече,така че ни излезе доста по евтино,но все пак бяхме със собствен превоз!!

П.П. също бяхме в Амара,много готЕно място,ще си прекарате супер Simple Smile
Благодаря за инфото, ние ще сме без кола там за това се двоумя още дали да се възползваме или не. Иначе гида на  български може да го пропуснем и да не е болка за умиране.

# 633
  • Мнения: 1 802
Знам,че повечето сами си организират почивката,но да предупредя,не пътувайте и не купувайте  от Premio Travel
Желателно е, когато правите подобно изказване, да се обосновете. Защо да не се пътува с фирма Х.
Дано да е полезно за някого7
Закупих от ПремиоТравел екскурзия до Кападокия.
Много зле организирана,без професионален екскурзовод, само придружител,чиято  основна цел беше да продаде допълнителните екскурзии.Не се спазваше програмата,обикаляхме като луди из Кападокия,често на повтарящи се места.
Загубихме цял ден за посещенията на "Кожена фабрика" "фабрика за бижута"/който е ходил в Турция знае за какво става въпрос.
Има още много,но да не ви отегчавам.Единствено хотелите бяха прилични.

# 634
  • Мнения: 3 386
Ще  резервирам през Аква тур. Моля за  мнения за агенцията? Дадоха ми най-ниска цена, с около 400 лв по-ниска от други агенции... 🙃

Допълвам с втори въпрос - не сме ваксинирани. Какви са изискванията за влизане в Турция в момента (и при влизане в България съответно)?

Последна редакция: пн, 16 май 2022, 21:43 от Аркадия

# 635
  • Мнения: 27
Ще  резервирам през Аква тур. Моля за  мнения за агенцията? Дадоха ми най-ниска цена, с около 400 лв по-ниска от други агенции... 🙃

Допълвам с втори въпрос - не сме ваксинирани. Какви са изискванията за влизане в Турция в момента (и при влизане в България съответно)?

Спокойно влизаш и излизаш , без никакви рестрикции. Никой не мисли за вируси.

# 636
  • Мнения: 27
Аз пък търся хотел само със закуска, или и вечеря евентуално, с агенция, със самолет, района на Анталия, но нещо все ол инклузив намирам.

Е, как само ол инклузив ? Simple Smile Има мнооогооо бутикови, които предлагат само закуска или закуска и вечеря. Например, първия ни хотел е такъв с закуска и вечеря в Анталя близо до Терра Сити в района на стара Лара.
 Ето например вижте този линк, където от-до се намират много хубави 3 звездни бутикови хотели:

https://www.google.bg/maps/dir/Sel%C3%A7uk,+Kalei%C3%A7i+Yat+Lim … 7213723,13z/data=!3m1!4b1!4m14!4m13!1m5!1m1!1s0x14c39004fc9ddb65:0x4b1f80400f7f1bb7!2m2!1d30.7034003!2d36.8840235!1m5!1m1!1s0x14c39cad044cd709:0x107112eda14cc698!2m2!1d30.809416!2d36.8559073!3e2
Всъщност хотелите, които ще посетим са 4. От които 3 са бутикови по 3-4 дена и един в Белек- Селектум Луксори- 7 нощувки.

# 637
  • София
  • Мнения: 2 884
Не сме ходили в Турция до сега и нямам опит . Очертава се да сме свободни август месец. Какво ви е мнението за почивка август в Турция? Непоносима жега ли е? Ако да, кога е подходящо?

# 638
  • Стара Загора
  • Мнения: 516
Не сме ходили в Турция до сега и нямам опит . Очертава се да сме свободни август месец. Какво ви е мнението за почивка август в Турция? Непоносима жега ли е? Ако да, кога е подходящо?

Ние вече шест лета ходим в Турция само август (от 23-24 август), само тогава можем да почиваме. Не сме умрели от жега. За нас не е проблем. Единствено са по-скъпи пакетите, т.к. се води висок сезон.

# 639
  • Мнения: 3 535
Скрит текст:
Аз пък търся хотел само със закуска, или и вечеря евентуално, с агенция, със самолет, района на Анталия, но нещо все ол инклузив намирам.
Е, как само ол инклузив ? Simple Smile Има мнооогооо бутикови, които предлагат само закуска или закуска и вечеря. Например, първия ни хотел е такъв с закуска и вечеря в Анталя близо до Терра Сити в района на стара Лара.
 Ето например вижте този линк, където от-до се намират много хубави 3 звездни бутикови хотели:

https://www.google.bg/maps/dir/Sel%C3%A7uk,+Kalei%C3%A7i+Yat+Lim … 7213723,13z/data=!3m1!4b1!4m14!4m13!1m5!1m1!1s0x14c39004fc9ddb65:0x4b1f80400f7f1bb7!2m2!1d30.7034003!2d36.8840235!1m5!1m1!1s0x14c39cad044cd709:0x107112eda14cc698!2m2!1d30.809416!2d36.8559073!3e2
[/quote]
Благодаря за препоръката, но ние търсим с агенция и там не намирам.

# 640
  • София
  • Мнения: 4 751
Ще  резервирам през Аква тур. Моля за  мнения за агенцията? Дадоха ми най-ниска цена, с около 400 лв по-ниска от други агенции... 🙃

Допълвам с втори въпрос - не сме ваксинирани. Какви са изискванията за влизане в Турция в момента (и при влизане в България съответно)?
Със самолет се изисква все още: сертификат/пср/антигенен тест!

# 641
  • Мнения: 419
Не сме ходили в Турция до сега и нямам опит . Очертава се да сме свободни август месец. Какво ви е мнението за почивка август в Турция? Непоносима жега ли е? Ако да, кога е подходящо?

Ние вече шест лета ходим в Турция само август (от 23-24 август), само тогава можем да почиваме. Не сме умрели от жега. За нас не е проблем. Единствено са по-скъпи пакетите, т.к. се води висок сезон.
Ние също, разлика в датите 08месец, максимум до 25. 08 сме били в Турция, но ние обичаме топлото, а и сме с малки деца. Перфектна им е водата

# 642
  • Стара Загора
  • Мнения: 516
И ние обичаме топла вода, по това време е около 31 градуса и в морето и в басейните.

# 643
  • Мнения: 563
Здравейте! Бихте ли ме посъветвали за хотел в Бодрум. Триумя се между Вог, Кефалука и Салмакис, но приемам и други предложения.
с 4 ръце за ВОГ--миналата година бяхме там и е нещо невероятно във всяко отношение беше перфектен. особенно ако сте с дете, тази година обаче чената му по спомени беше космическа.

# 644
  • Русе
  • Мнения: 7 058
Не сме ходили в Турция до сега и нямам опит . Очертава се да сме свободни август месец. Какво ви е мнението за почивка август в Турция? Непоносима жега ли е? Ако да, кога е подходящо?

Ние вече шест лета ходим в Турция само август (от 23-24 август), само тогава можем да почиваме. Не сме умрели от жега. За нас не е проблем. Единствено са по-скъпи пакетите, т.к. се води висок сезон.
Ние също, разлика в датите 08месец, максимум до 25. 08 сме били в Турция, но ние обичаме топлото, а и сме с малки деца. Перфектна им е водата
И ние все през август почиваме в последните години, но по егейското крайбрежие. Поносими са жегите. Миналото лято ни се размина Алания, но пък синът ми не се е оплакал от непоносима жега. Това лято(живот и здраве) ще видим как е и в район Анталия.

Общи условия

Активация на акаунт