На море в Турция - тема 73

• 67 793
  • 755
  •   2
Отговори
# 450
Здравейте.Влизам съвсем като лаик в темата с първоначалния въпрос-огромна ли е финансовата разлика при почивка през август и през октомври.Ако ме ориентирате ще започна да чета.
Интересува ме престой в Анталия.
Благодаря предварително

# 451
  • Русе
Здравейте.Влизам съвсем като лаик в темата с първоначалния въпрос-огромна ли е финансовата разлика при почивка през август и през октомври.Ако ме ориентирате ще започна да чета.
Интересува ме престой в Анталия.
Благодаря предварително
Естествено. През август цените7⁷>*♡ са  най-високи.
Отворете сайта на една агенция и сравнявайте!

# 452
  • Sofia
Някой знае ли дали има шанс тестовете за влизане в Турция по въздух да отпаднат от 01.05.2022 г?

# 453
Хаха  viki 74 и ние така 1 Ва кола. Август 2020 г., избор и на гише. На 27. 08 2021 чакахме около 1, 5 час, между двете граници. Това обаче в 2 часа през нощта. Бяхме се приготвили за 12 часово чакане-цял багажник храна, вода,сокове. Така ни предупредиха на излизане на 14.08
Казваш разковничето е да се мине през нощта. И ние досега все към 12-1 часа през нощта сме бивали на границата.
Определено. Последно като пътувахме средата на 09 м. Бяхме в 11 ч на граница а, преди обяд, чакахме повече от  3 ч общо навлизане в Бг , в жегата. Беше гадно. Като сме ходили тип пазар на Одрин, ако стъпим по рано светлата част на деня, чакаме повече. Като идем към 10 ч вечерта , (тъкмо да затворим мола 😂) за около 1,2 ч максимум  си минаваме. Зависи дали са празници в Бг.

# 454
  • Варна
А как стои въпроса с чакането на границата наотиване, т.е. при влизане в Турция? Става въпрос за нормален, делничен, напразничен ден. Пак ли се чака часове?

# 455
  • София
didu, имате предвид от 20.08 до 10.09 или от 10.09 до 20.09?

Отделно искам да попитам в Кушадасъ много ли е жега август месец. Искаме да резервираме в Aqua Fantasy Hotel за една седмица. За първи път ще ходим в Турция и съм доста неорентирана. Целият август до към 6ти септември ни е възможен за семейната почивка и се колебая дали да резервирам за август или първите дни на септември

Ако нямате ученик бих предпочел 10.09-20.09 цените са по ниски водата е чай, говоря за района на Анталия. Кушадасъ е хубаво място, но не може да се мери с Анталия. Аз дълги години посещавах Кушадасъ и околностите, след като пробвах Анталия в Кушадасъ не сме стъпвали Simple Smile. За жега юли месец е най-топло, но да кажем поне за нас е поносимо въпреки 40-45 градуса. Климатик за колата е задължителен ако ще ходите по това време Simple Smile. Реално докато нямахме ученик винаги сме ходели седмицата около 22 септември водата е прекрасна цените са ниски.

И кой ще ми обясни дали като имаш ученик не е гот да си на море например от 15-16-17 септември. Може би ще загуби жизненоважен м-л за 3-4 дни, те и без това нищо не им преподават през това време, купуват учебници, запознават се с учители, родителски срещи, никакъв м-л не взимат. Уникално време е точно тогава за море, вече съм любимец на децата ако им го прочетете това. А е доста разликата в цените август-септември. На дъщерята класната лайкваше снимките от фейса.

Последна редакция: сб, 30 апр 2022, 15:07 от valerko

# 456
А как стои въпроса с чакането на границата наотиване, т.е. при влизане в Турция? Става въпрос за нормален, делничен, напразничен ден. Пак ли се чака часове?
Зависи от деня. Ако е петък, може би 2  часа, ако идете в 9 сутринта, 10 ч на границата. Мисля че зависи от часа, ако се напънете да станете рано и сте преди 7,30  ч - 8 ч ще минете бързо. Относително. Едната година, когато тръгваме за почивка се успахме 😂Телефоните звъняли ли, звъняли 😁Станахме в 5 часа, в 9 бяхме на границата. Чакахме сигурно 2часа, че късмет петък /пазарен ден /😂😂

# 457
Моля, за идея за междинна нощувка на връщане от Фетие. Мислех за Чанаккале, но май няма да минаваме от там, а през магистралата от Измир към Бандърма. Идеята е и да мога да напазарувам, за да не спирам в Одрин.

# 458
Здравейте, четох мнения за хотели от първа страница на темата. Прави ми впечатление, че най-новите са от 2019 г. Не са изведени на първа страница или?

# 459
Моля, за идея за междинна нощувка на връщане от Фетие. Мислех за Чанаккале, но май няма да минаваме от там, а през магистралата от Измир към Бандърма. Идеята е и да мога да напазарувам, за да не спирам в Одрин.
Ние ще сме с две междинни нощувки - в Измир и в Чанаккале, но няма да минаваме по магистралата. Ще го даваме по-лежерно . Използвам да си повторя въпросите:
Някой посещавал ли е освен Сакликент и  Tloss, Yaka selale park, Gizlikent ? Заслужават ли си ? Колко време да им отделим ? Къде в района има зип лайн и къде има кални бани? Къде се намира най-инстаграмското кафе? Не знам далинякой гледа "Ергенът", ама още на рекламите за това предване, бях сигурна, че е снимано в района на Фетие. С ММ го гледаме заради гледките и да набележим още места за посещение. Благодарение на този формат, разбрахме за манастира до изоставения град и го включихме в програмата. Пак благодарение на него видяхме и тези места преди Сакликент, за които питам. Знам , че има много забележителности в околността, а времето ни е малко, а и сме с малко бебе и нищо не е на всяка цена.
Също търся препоръки за ресторанти във Фетие и Олюдениз, че имаме и годишнина, докато сме в района.
Препоръки и за заведения в Чанаккале. Там мислим да посетим военноморския музей+ крепостта. Има ли нещо друго, което е препоръчително да не пропускаме?
В Измир ще имаме 2 нощувки . Tам съм набелязала Агора музей , Асансьора и разходка до него от хотела. Мислим подобаващо внимание да отделим и на Истиние парк. Препоръка за заведения и забележителност , която непременнно трябва да се види? Обмисляме още дали да ходим и до музея на колите в Торбъ.

# 460
Ирен, чудесно изглежда набелязаното от вас. Не съм посещавала района, но се замислих след прочетеното. Ще се радвам на отзиви след връщането ви.

# 461
Районът на Фетие ми е мечта от години, но все не стигаме до него. Затова и сме разделили почивката на две - BB+UAL , хем да можем да пообикаляме из района, което е моят приоритет, хем да почиваме, което е важно за ММ, че неговата работа е много натоварена и има нужда от истински мързелив отдих с чаша коктейл.
Почивката съвпада и с годишнина от сватбата ни и реално ще ни е истинският меден месец, който не можахме да осъществим първо заради Ковид, а после защото бях и в болница.

# 462
Районът на Фетие ми е мечта от години, но все не стигаме до него. Затова и сме разделили почивката на две - BB+UAL , хем да можем да пообикаляме из района, което е моят приоритет, хем да почиваме, което е важно за ММ, че неговата работа е много натоварена и има нужда от истински мързелив отдих с чаша коктейл.
Почивката съвпада и с годишнина от сватбата ни и реално ще ни е истинският меден месец, който не можахме да осъществим първо заради Ковид, а после защото бях и в болница.
И ние съчетаваме BBс UAI - ще бъдем две нощувки в Олудениз, за да се качим на планината Бабадаг, да посетим Синята лагуна и каньона Сакликент. До колкото разбрах заведението с възглавничките е преди да се влезе в каньона. Ако успеем да видим и изоставеният град. После ще се отдадем 9 нощувки на почивка в Либерти Фабей, като единствено ще отидем на разходка с лодка и на разходки из Фетие и Калкас. И на връщане междинна нощувка в Текирдаг. Завръщането ни съвпада с фестивала на черешата там и ще използвам да си напазарувам вместо да спирам в Одрин.
Ще минаваме по новият мост, много искам да го видя и за това ще караме по магистралата. София- Одрин-Лапсек-Бандрма-Сусурлук-Айдън- Фетие.
Има много забележителности, но си мискя, че повече ще ни дойдат натоварващо, така че ще го караме на усещане, колкото ни понесат без да се натоварване, а да се насладим на почивката.

# 463
Здравейте,
За червърти пореден път се спряхме на Long beach resort and spa. Резервация за 22-30.04  идеята за по-скоро почивка около многото почивни дни. На 29.04 решихме и удължихме престоя до 05.05. Собствен транспорт, нощен преход с три деца на 7,4,2.
Хотела за моя изненада е пълен, на рецепция като попитахме за удължаване на престоя, казаха че е възможно преместване в Harmony, на което не се съгласихме.
Основно е пълно с холандци, англичани, естонци, от няколко дни се засилва турското присъствие заради Рамазан, както и руснаците се увечичават.
Хотела е на ниво, маски носят само малка част от персонала, чистят много усилено, стараят се много.
Всички аквапаркове работят/сравнявам с края на май месец миналата година, когато единия детски не работеше/. Тези с подгреваема вода са предпочитани от хората.
Подобрения откъм плажа, насипвали са пясък.
Лунапарка е с добавени два вида нови люлки, и предполагам ще сложат и гондола.
За храната съм писала и преди. Отново си слагаме сами Simple Smile за закуска като нещо ново имаше гофрети, които приготвят пред теб с големи опашки. Тази година на основната, която пропускаме почти винаги има и кроасани. Иначе стандартните печива, омлети, мекици, има и безглутенов хляб.
На обяд и вечеря винаги два вида риба на скара/сьомга, лаврак, тон, скучрия и прочие/, богата скара. Готвена риба, готвени ястия.
Всяка вечер /за пръв път/ има различно месо, печено, което режат пред теб - агнешко, пуешко, пилешко. Страхотни супи.
Различни вечери - рибна, суши, турска до сега.
Като алкохол, бяло и червено вино, бялото е доста леко. Съпруга ми пие бира, Efes, на няколко места и Tuborg инсталации. Yeni Raki не винаги.
На лоби Ballantines, Бийфитър и някаква руска водка.
Сладолед в сладкарницата има вече и след вечеря, а не както досега 14:30-17ч. От вчера и насипен Algida в хладилниците 12-17ч.
Резервация за рибен алакарт направихме, по 1е на възрастен.
Стандартна анимация, всяка вечер до сега гост групи, доста от преставленията сме ги гледали. Музика на живо след това и после за желаещите дискотека.
Предни години аниматорите обикаляха и канеха, сега не се случва. Пропуснахме пяна парти преди дни.
Времето е страхотно, аз и едната ми дъщеря се къпем редовно и в морето, малката на 2 също я вкарвам като в повечето случай сме само ние Simple Smile)) за съпруга ми и синът ни е студена.
Имаме и резервация за периода 8-18 юни, така че ще имам и база за сравните, здраве и живот.
Желая на всички незабравими почивки.
За въпроси съм на разположение Simple Smile

# 464
Някой дали има впечатления от фирма за рент а кар в района на Фетие? Наближава нашето пътуване и покрай Ергена набелязах някои места 😂. Иска ми се да посетим каньона Сакликент и се чудя дали да вземем дневна екскурзия или ще е по-добре да си наемем автомобил за ден.

Общи условия

Активация на акаунт