На море в Турция - тема 73

  • 67 314
  • 755
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 32
Здравейте, имаме резервация за Pine Beach - Belek от 27.05. Тъй като ще сме с бебе на 11 месеца имам няколко въпроса и ще се радвам, ако някой ми помогне тук.
 - Наблизо има ли аптека или супермаркет за памперси и хигиенни неща?
 - Интересувам се и от аптека? Ще взема най-необходимите неща, дори се замислям дали да не взема от тук и инхалатора за всеки случа 😀
 - Дали ще е хладно по това време на годината? Не съм сигурна и за необходимите дрехи.
Много благодаря за отделеното време ☺

# 586
  • София...........
  • Мнения: 956
Здравейте
Интересувам се от The Land of Legends и по специално от вечерното шоу с фонтаните и с лодките.
Каква  е цената и трябва ли предварително закупуване на билети и от къде?
Благодаря

# 587
  • Варна
  • Мнения: 496
Здравейте
Интересувам се от The Land of Legends и по специално от вечерното шоу с фонтаните и с лодките.
Каква  е цената и трябва ли предварително закупуване на билети и от къде?
Благодаря
Не , шоуто е безплатно. По спомен в сряда е почивен ден, трябва да проверите да не ходите напразно.

# 588
  • Велико Търново
  • Мнения: 107
До колкото разбрах,шоуто започва в 22.00ч.,нали така? Аз да попитам и друго. С кола сме и ще почиваме в Сиде. В мапса гледах,че са около 50км разстояние. Та,въпросът ми е,има ли паркинг, където да оставим колата и да гледаме шоуто? Колко продължава като време и какви забавления има вечер там? Благодаря 🙂
 
quote author=Paperina link=topic=1412716.msg44745042#msg44745042 date=1652259243]
Здравейте, изчетох темата, благодаря на всички.
Търся мнения за конкретни хотели в Анталия между които се колебаем: Belconti, Litore, Pemar beach, Starlight resort.

B Belconti 5* бяхме 2020 година и ни хареса . Центъра на Белек с тъ рговските магазини е на 10 -15 минути пеша. Плажа е със ситни камъчета , но не е за аква обувки
[/quote]

# 589
  • Пловдив
  • Мнения: 1 898
Нашата агенция преди малко пусна съобщение, че ще има начисляване 30 лв.на човек за такса гориво. На всеки един, който е направил резервация или тепърва му предстои да направи такава. Дали е само при нас или на всички не знам.
С автобус сме ние.

Последна редакция: чт, 12 май 2022, 16:21 от jb66

# 590
  • Мнения: 683
Нашата агенция преди малко пусна съобщение, че ще има начисляване 30 лв.на човек за такса гориво. На всеки един, който е направил резервация или тепърва му предстои да направи такава. Дали е само при нас или на всички не знам.
На нас Аква Тур вчера ни обявиха по 39 Евро на човек.

# 591
  • Мнения: 177
За самолет или автобус уточнявайте.

# 592
  • Мнения: 683
Да, съжалявм, че не съм пояснила. Таксата е за самолет до Анталия. Всъщност разбирам ситуацията, но като добавя и че ни дадоха зор да разервираме преди нова годин, че цените щели да се качата, а те паднаха с 200 Евро и отгоре веднага след това малко се ядосах и още повече се мотивирах повече да не ползвам агенции.

# 593
  • София
  • Мнения: 2 864
Ние ще бъдем в хотел SEVEN SEAS SEALIGHT ELITE Кушадасъ, гледам по-назад сте го обсъждали. Другата седмица заминаваме с Версо. После ще кажа как е било. Платихме почивката още края на януари, преди 10тина дена доплатихме още 20 лв на човек горивна такса (с автобус сме). Имам конкретно питане - за ходене до Ефес на организираното от Версо ли да разчитам или да търсим на място по-евтин вариант, защото 45Е на човек за Ефес и дома на Дева Мария малко множко ми се вижда, но не мога да преценя разстоянието от Кушадасъ до Ефес? Ако някой има опит да даде акъл? Благодаря.

# 594
  • София
  • Мнения: 4 767
На нас от аква тур ни е 30 евро такса гориво. За Емералд четох 35 евро. Явно навсякъде са такива сумите за самолет.

# 595
  • София
  • Мнения: 1 425
Ние ще бъдем в хотел SEVEN SEAS SEALIGHT ELITE Кушадасъ, гледам по-назад сте го обсъждали. Другата седмица заминаваме с Версо. После ще кажа как е било. Платихме почивката още края на януари, преди 10тина дена доплатихме още 20 лв на човек горивна такса (с автобус сме). Имам конкретно питане - за ходене до Ефес на организираното от Версо ли да разчитам или да търсим на място по-евтин вариант, защото 45Е на човек за Ефес и дома на Дева Мария малко множко ми се вижда, но не мога да преценя разстоянието от Кушадасъ до Ефес? Ако някой има опит да даде акъл? Благодаря.

И аз съм с Версо, демек да чакам да ме суровакат. За екскурзията, категорично, НЕ, НЕ и НЕ от посрещащата агенция. Точно около Севън Сийз няма агенция, ама ще мръднете до центъра и ще си организирате сами, няма да ви е повече от 30 евро на глава от населението. Не ходете в къщата на Дева Мария, взимане на пари е само. До Ефес са 22.9 по гугъл мапс, там си заслужава всяка стотинка да се види.

# 596
  • Мнения: 38
Нашата агенция преди малко пусна съобщение, че ще има начисляване 30 лв.на човек за такса гориво. На всеки един, който е направил резервация или тепърва му предстои да направи такава. Дали е само при нас или на всички не знам.
С автобус сме ние.
  С коя агенция сте ?

# 597
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 447
Само да вметна, не че е съвсем по темата - края на март резервиран Истанбул за Великден с ТА, ден преди тръгването на 21.04 ни известиха, че ще доплащаме 20 лв за гориво (в договора имаше точка, че е възможно доплащане); малко множко ми се видяха, защото реално бяха 10 процента от цялата сума за екскурзията, и то до Истанбул.

# 598
  • Пловдив
  • Мнения: 2 027
Днес ми се обадиха от агенцията да си плащам остатъка от почивката със самолет за юни .Казаха по 30 евро на човек.С автобус сигурно ще има и там доплащане.Не е приятно но няма как да откажеш като си се хванал на хорото.
Между другото сезона в Турция се очертава много силен.Чета отзиви пълно е вече с германци и руснаци.А от бъл.агенции няма места за полетите от края на май до края на юни.

Последна редакция: чт, 12 май 2022, 19:29 от slavei4e

# 599
  • Мнения: 1 681
Ние ще бъдем в хотел SEVEN SEAS SEALIGHT ELITE Кушадасъ, гледам по-назад сте го обсъждали. Другата седмица заминаваме с Версо. После ще кажа как е било. Платихме почивката още края на януари, преди 10тина дена доплатихме още 20 лв на човек горивна такса (с автобус сме). Имам конкретно питане - за ходене до Ефес на организираното от Версо ли да разчитам или да търсим на място по-евтин вариант, защото 45Е на човек за Ефес и дома на Дева Мария малко множко ми се вижда, но не мога да преценя разстоянието от Кушадасъ до Ефес? Ако някой има опит да даде акъл? Благодаря.
Преди години си платихме екскурзия до Ефес и къщата на Дева Мария от случайна агенция близо до хотела. Доста по- евтино беше. И ,понеже пак от тях си взехме и екскурзия с корабче и един от аквапарковете, и отстъпка ни направиха.

Общи условия

Активация на акаунт