На море в Турция - тема 73

  • 67 165
  • 755
  •   1
Отговори
# 735
  • Пловдив
  • Мнения: 2 017
Пак съм аз, мислех, че сме взели решение, но сега разгледах Гранада луксори Белек и съвсем се размечтах. Моля,помогнете ми в избора-Гранада или Ксанаду.
Аз бих избрала Ксанаду.На Гранада плажа е далече от хотела.
Моля,някой да пусне нова тема.

Последна редакция: нд, 22 май 2022, 11:14 от slavei4e

# 736
  • Ямбол
  • Мнения: 19
Здравейте, искам да попитам има ли тази година анимация в хотел Seven SeasElite в Кушадасъ и  заете ли цена за гмуркане?

# 737
  • Пловдив
  • Мнения: 2 017
Хайде чакаме отзиви от почивки.От петък започва голямото пътуване на българи към Турция.Дано всички останат доволни от избора си на хотел.

# 738
  • софия
  • Мнения: 2 913
Записвам се с резервация от 08.10 за Eftalia Marin. Надявам се да ни хареса като за първи път на море в Турция!

# 739
  • Мнения: 221
И нашето двуседмично приключение започва в понеделник. Вече започвам да броя часовете.

# 740
  • Мнения: 425
Записвам се с резервация от 08.10 за Eftalia Marin. Надявам се да ни хареса като за първи път на море в Турция!
[/quot

И ние сме там, но от 09.09

# 741
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 440
Записвам се с резервация от 08.10 за Eftalia Marin. Надявам се да ни хареса като за първи път на море в Турция!

И ние сме там, но от 09.09

От 09.09 - в Ефталия Аква, компания с големи деца 😉..За трети път в комплекса...
Плаче ми се тези дни . Гледам актуални клипчета на предвижването с автобус на почиващите от 20.05 в хотелите в Анталия и от бившата Нашира, и само като си помисля, че сега трябваше да сме там 😥...Но важното е, че причината, заради която не тръгнахме, "отшумява"...

Последна редакция: вт, 24 май 2022, 15:18 от AIR

# 742
  • Мнения: 297
И до нашето пътуване остават два дни, а още не съм резервирала хотел в Ескишехир. Утре обаче ще запазя нещо, ще купя лири, ще изтегля карта за маршрута и живот и здраве, в неделя трябва да сме се настанили:)

# 743
  • Мнения: 68
И ние тръгваме в събота с кола от Варна. Вече нямаме търпение, особено сина ни. Simple Smile

# 744
  • Мнения: 425
Записвам се с резервация от 08.10 за Eftalia Marin. Надявам се да ни хареса като за първи път на море в Турция!

И ние сме там, но от 09.09

От 09.09 - в Ефталия Аква, компания с големи деца 😉..За трети път в комплекса...
Плаче ми се тези дни . Гледам актуални клипчета на предвижването на почиващите от 20.05 и от бившата Нашира и само като си помисля, че сега трябваше да сме там 😥...Но важното е, че причината, заради която не тръгнахме, "отшумява"...
[/quote

Ние ще летим със самолет от летище Варна, а Вие?

# 745
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 440
Ерос, с автобус сме ..

# 746
  • Пловдив
  • Мнения: 2 017
AiR какво местене в Нашира?

# 747
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 440
AiR какво местене в Нашира?
Имах впредвид предвижването по пътя с автобус до Анталия И (написала съм го) от самата Нашира ..(ще редактирам, да се разбира 😉)

# 748
  • Sofia
  • Мнения: 3 772
За съжаление нашата почивка в хотел Pine Beach Belek приключи. Ще споделя впечатленията си от хотела, на някой може да му е полезно.Simple Smile
Скрит текст:
Пътувахме със самолет (две семейства), полетът беше много ранен, имахме индивидуален трансфер от посрещащия ТО и малко преди 10 сутринта бяхме настанени в хотела, (което не ми се е случвало, дори и у нас). Simple Smile Хотелът (поне за мен) е много голям, на 120 декара сред борова гора са разположени основна сграда (хотелска част), 14 едно и двуетажни къщички, както и анекс сграда към клубната част. Предпочитаме добре озеленени и разчупени хотели, по възможност с голям и хубав пясъчен плаж, и това беше водещо при избора. Основен ресторант с голяма тераса, бар-ресторант с морска храна, кът за гюзлеме и достатъчно допълнителни места за хранене. Плажът беше супер, достатъчно голям, разделен на зона за пушачи и непушачи, с детски кът на самия плаж, пирс, понтони в морето, и огромен избор на чадъри, и шезлонги, но по наше време хотелът беше направо празен. Руснаците просто липсваха, за целия ни престой засякохме не повече от 5-6 руски семейства, преобладаваха местните. Има съвсем малко камъчета при влизане в морето, но бързо става дълбоко. Баровете също бяха над 10, два от които разполагаха с италиански машини със страхотно еспресо, отядохме се на френски макарони, качихме по някое и друго килце, но това е нормално за Турция.Simple Smile Има аква парк с детска част, мързелива река и собствен бар към парка. Басейн с морска вода, детски басейн, още един достатъчно голям басейн, както и Релакс басейн с прекрасен Ботаник бар към него (това беше моята любов). Първият ден бяхме на мнение, че мащабът е прекален за нашия вкус, но бързо свикнахме и ни хареса. Бяхме в клубната част точно в средата на комплекса, сред борове и много зеленина, спокойствие, тишина, и тотален релакс. Електрическо влакче непрекъснато обикаляше цялата територия за по-мързеливите туристи. Стаята беше достатъчно голяма с огромно легло, приятна тераса, баня с душ параван, без вана, което за мен е огромно предимство. Кана за топла вода, разтворимо кафе, сметанки и чай, които се допълваха ежедневно, минибарът също - зареден с бира, кола, фанта, студен чай, газирана и минерална вода. Единственото, което не ми хареса бяха две около 30 см. метални тръби, които трябваше да играят ролята на простор (слагаш 2 чифта бански и всичко приключва). За чистотата няма да отварям и дума, за 5-те ни посещения в Анталия тя винаги е била на ниво. Храната беше достатъчно, но някак липсваше разнообразие, наблягаха на морска храна, 2-3 вида сьомга, миди, раци, и още поне 2-3 вида риба, всеки ден предлагаха суши, но месата не бяха силната им част. Не ,че е болка за умиране, както вече написах качихме килца и определено се налага да сме на диета, но за първи път попадам на място, където месото не е това, което трябва да е. Споделям за месарите, които могат да останат разочаровани. Предполагам, че липсата на разнообразие се дължеше на факта, че хотелът беше буквално празен. Напитките и коктейлите, които предлагаха бяха направени както трябва, не консумирам алкохол и мнението ми не е меродавно, но мъжът ми беше във възторг от 12 годишния Чивас Регал и Джак Даниелс, включени в пакета. А аз уважих Бейлиса, както и всякакви безалкохолни и слабоалкохолни коктейли. Вечерната анимация беше слабата им страна, но това също би могло да се дължи на малкото хора в хотела. За първи път времето не беше това, което очаквахме, и на което бяхме свикнали (почиваме винаги в средата на май и средата на септември) но за първи път тази година беше доста по-хладно от обичайното, водата в морето (около 20С) поне за мен беше студена, в басейните беше ок! Вечер определено си трябваше по-дебела връхна дреха. Другото, което ме изуми беше празният хотел, толкова малко туристи по това време в Анталия не бях виждала. Местните, с които говорихме казаха, че от края на този месец очакват да дойдат руснаците, имало споразумение между Путин и Ердоган Търкиш Еърлайнс да извозва руските туристи. Пожелавам им да имат един прекрасен и много силен сезон, те определено го заслужават. Всички бяха много учтиви, внимателни, любезни, усмихнати и много отзивчиви,  искащи да ти помогнат винаги, и по всяко време. Знаят как да те накарат да се чувстваш специален и да искаш да се върнеш пак, и пак, и пак. Нещо, което да сме живи и здрави, и ако Ковидчо позволи, се надявам да направим още този септември. Тогава пак ще имам нужда от Вашата помощ при избора на хотел.Simple Smile В заключение - останахме доволни, беше супер спокойно, винаги имаше места, нямаше лудница, блъскане и запазване на шезлонги, маси и сие, но не знам как би било при пълен хотел, все пак това са над 740 стаи. Както някой беше казал преди доста време: "В Турция можеш да получиш много повече за парите си"! Simple Smile Прекрасни почивки и много положителни емоции на всички, на които им предстоят. Simple Smile Ако имате въпроси съм на разположение. П.С. В разгара на Ковида, когато почивката ни в Анталия се провали, бяхме в Дюни. От предварителното проучване знаех, че Дюни копират турския модел, на място също си личеше. Simple Smile Не знам дали съм права, но останах с впечатление, че са взаимствали именно от Pine beach. Наясно съм, че в Анталия има стотици хотели от този тип, но и двамата с мъжа ми открихме доста прилики. Ще се радвам, ако някой по-запознат сподели дали има нещо вярно в това предположение.

Последна редакция: вт, 24 май 2022, 18:51 от Crystal_Noir

# 749
  • софия
  • Мнения: 2 913
Записвам се с резервация от 08.10 за Eftalia Marin. Надявам се да ни хареса като за първи път на море в Турция!
[/quot

И ние сме там, но от 09.09
Ще чакам отзиви!

Общи условия

Активация на акаунт