На море в Турция - тема 73

  • 67 175
  • 755
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 27
До Алания и обратно около 360 лв. за гориво . Колата ми харчи средно около 6 литра на 100 км. До Алания имам 1300км  през Истанбул и Адапазари , след това на юг. Магистрала 23.5тл до Стамбул , 8.75тл мост , 12 тл. до Адапазари( Сакария),  . Гориво зареждам на по-ефтини бензиностанции , тъй като не виждам разлика в качеството от скъпите. Или по-точно зареждам в pacific , energy ,turkish oil. Колата е дизел , а цената варира от 2,50лв до 2,80лв на по- големите вериги бензиностанции. Или от 20,6 тл. до 22,4тл.

Последна редакция: пт, 20 май 2022, 00:18 от Stara planina

# 706
  • Пловдив
  • Мнения: 2 017
Stara planina
Това е само горивото.Нали има и такси за пътищата и застраховка ?Като се тегли накрая чертата излиза колкото с автобус.С това предимство ,че може да спираш когато и където желаеш.

# 707
  • Мнения: 221
Stara planina
Това е само горивото.Нали има и такси за пътищата и застраховка ?Като се тегли накрая чертата излиза колкото с автобус.С това предимство ,че може да спираш когато и където желаеш.
Излиза и повече, ако са само двама псажери, но имаш възможмост да обикаляш и да тръгнеш когато си поискаш. А колата ти е на разположение.

# 708
  • София
  • Мнения: 1 421
mitko_dvd и другите които пътувате с коли колко ви излиза средно пътя със всички такси до Кушадасъ и Анталия в лв?

Митко ти го е сметнал абсолютно точно. Понеже мойта дъщеря с гаджето ми искаха да им направя сметка, та и мойта сметка е такава, смятах го с разход 8/100 нафта, на цена 2,80 лв, там да зареждат, до Кушадасъ, със всички магистрални такси. Отиване и връщане до Кушадасъ излезе около 450 лв, през Бига, мръднат ли си задниците насам-натам, а не може да не мръднат положението става драматично.

# 709
  • Варна
  • Мнения: 3 943
mitko_dvd и другите които пътувате с коли колко ви излиза средно пътя със всички такси до Кушадасъ и Анталия в лв?

Митко ти го е сметнал абсолютно точно. Понеже мойта дъщеря с гаджето ми искаха да им направя сметка, та и мойта сметка е такава, смятах го с разход 8/100 нафта, на цена 2,80 лв, там да зареждат, до Кушадасъ, със всички магистрални такси. Отиване и връщане до Кушадасъ излезе около 450 лв, през Бига, мръднат ли си задниците насам-натам, а не може да не мръднат положението става драматично.

Кушадасъ долу горе добре , ама ако е Алания което е много търсена дестинация става поне с 50% повече. Като сме двама решително автобус - идва 1/3 от разходите ни с колата.

# 710
  • Мнения: 37
Здравейте, а имате ли идея колко струва в Анталия кола под наем за 24 часа?

# 711
  • Мнения: 415
mitko_dvd и другите които пътувате с коли колко ви излиза средно пътя със всички такси до Кушадасъ и Анталия в лв?

Митко ти го е сметнал абсолютно точно. Понеже мойта дъщеря с гаджето ми искаха да им направя сметка, та и мойта сметка е такава, смятах го с разход 8/100 нафта, на цена 2,80 лв, там да зареждат, до Кушадасъ, със всички магистрални такси. Отиване и връщане до Кушадасъ излезе около 450 лв, през Бига, мръднат ли си задниците насам-натам, а не може да не мръднат положението става драматично.
Е то ясно че ще се мърда Grin
Поне до Шириндже и Дева Мария,неколко пъти до центъро и AVM-а,та ги сложи поне още 150-200км.демек още едни грубо педесетина лв.Sunglasses
Миналата година в Амара ми беше лесно че бех до AVM-а и центъра на равно разстояние и не много голямо,ма сега.....Bowtie

# 712
  • Мнения: 492
Относно горивото- при нас даде среден разход 5,2 л. дизел.Ок.380-400 лв. за 2600 км. Това без пътните такси,ферибот и моста на Чанаккале.

# 713
  • София
  • Мнения: 3 160
Около 600 лв очаквам да ни е пътя до Лара и обратно (4500 лири гориво, 500 лири такси). 5 резервоара горе-долу, разход около 8/100 в най-лошия случай (бързане и климатик). Не знам дали е по-евтино от автобус за 2+2, но със сигурност е много по-комфортно, а за децата и по-безопасно.
На този етап самолет не ни е опция, 200 човека накуп + лудницата на летище след 2 години пандемия, не ми е комфортно все още.

# 714
  • Мнения: 419
Относно горивото- при нас даде среден разход 5,2 л. дизел.Ок.380-400 лв. за 2600 км. Това без пътните такси,ферибот и моста на Чанаккале.
Нз точно никога не сме си правили толкова точна сметка но 500 лв си отиват и си се прибираме с пълен резорвоар. Заделяме си едни почти 600 лв /700 за харчене по пътя. Тъй като се събират. Мъжа ми е казвал че около 450лв даваме за гориво и такси, по цените мин. година. Често плащаме и с карта.

# 715
  • Мнения: 1 652
При двама човека в района на Анталия по-изгодно, бързо и безпроблемно е със самолет от София.
Разбира се не на всички ще им паснат дати и т.н., но едни 105€ двупосочно с Пегасъс не са голяма сума.
Примерно тук. Избирате горе валута €.

На който не му са ок за ден или два датите, слиза на летището в Анталия, хваща трамвая пред терминала за вътрешните полети (плаща се дори с банкова карта) и отива да се настанява в малко хотелче в стария град на Анталия – много е хубаво, прилича малко на стария Созопол, но е по-голямо и гледките са по-хубави. Разхождате се, ядете хубава храна, пазарувате от моловете, ако искате. Или на друго място отивате при желание.
Ако пък силно ви трябва плаж, се настанявате в Анталия до плажа Konyaaltı, но са камъни там.
Ако някой прояви интерес, мога да обясня как с обществен транспорт да стигне от автогарата на Анталия до Алания/Сиде.
И така съчетавате all inclusive със самостоятелен туризъм.
Не е сложно изобщо. В туристическия сектор говорят английски и/или руски.
Гледка от терасата ни в стария град на Анталия по Нова година. Лятото е по-хубаво. Simple Smile Но и зимата е +18.



И плажът Коняалтъ, пак в края на декември:

Последна редакция: пт, 20 май 2022, 11:21 от Розова маслинка

# 716
  • София
  • Мнения: 1 173
Ние сме 2+1, и ММ каза че около 500 лв без таксите от София до Сиде, при разход 12л/100 LPG. Но ние не сме от хората, които стоят само в хотела - например минала година ходихме до Аквариума в Анталия, и всичко що може да се види наблизо . За тази сме планували още 2 дни в Ескишехир, така че пътуването с кола за нас е много удобно, и значително по-евтино от самолета.

# 717
  • софия
  • Мнения: 2 913
Пак съм с питане. Началото на октомври какви температури да очаквам на въздуха и водата в Алания?

# 718
  • Sofia
  • Мнения: 3 772
Пак съм с питане. Началото на октомври какви температури да очаквам на въздуха и водата в Алания?
За октомври не знам, най-късно сме били до 30.09.вкл. Температурите бяха над 30 С°, а на водата 28-29 С°, единственият проблем е, че рано се стъмва. Тази година съм решила да сменим септември с октомври, пък да видим. Дано сме живи и здрави, и дано Ковид-чо да ни позволи още една късна почивка. Simple Smile

# 719
  • София
  • Мнения: 714
Здравейте, на първа страница не успях да намеря мнение за Crystal Waterworld Resort & spa , има ли някой, който е почивал там ? Може ли малко повече информация,  предимно плажа ме интересува как е ?

Общи условия

Активация на акаунт