Хистеректомията, въпроси, отговори, коментари.Тема 7

  • 36 663
  • 740
  •   1
Отговори
# 15
  • Под Слънцето
  • Мнения: 3 756
Документът е леко различен от ТЕЛК и с мислене не става. Попитах дали някой се е явявал, но явно няма такъв.
Нищо, и без инфо ще се справя .

# 16
  • столицата
  • Мнения: 3 797
Здравейте, сигурна ли сте, че е необходимо да се минава на специална комисия, за да не се ползва колан. Мисля, че основанието е в Закона за движение по пътищата - ал.2, т.2
Чл. 137а. (Нов - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) (1) Водачите и пътниците в моторни превозни средства от категории M1, M2, M3 и N1, N2 и N3, когато са в движение, използват обезопасителните колани, с които моторните превозни средства са оборудвани.

(2) Могат да не използват обезопасителни колани:

1. бременните жени;

2. лицата, чието физическо състояние не позволява използването на обезопасителен колан;

От съдебната практика " По мнение на настоящия апелативен състав по делото не е доказано ищцата да е със степен на затлъстяване, при която вредите от употребата на предпазен колан да надхвърлят ползите от това обезопасително средство. Цитираната законова хипотеза влиза в действие в случаи, когато, предвид надлежно установено медицинско състояние, като например напреднала бременност, състояние след сърдечна операция, с имплантиране на електронен кардиостимулатор, състояние след коремна операция, заболявания на сърдечната система, .."
Това си е коремна операция и винаги може да се докаже  с копие от епикризата например.



# 17
  • Под Слънцето
  • Мнения: 3 756
Има си директива на ЕС, която  съм си открила лично и нямам намерение да цитирам. Както и Наредба, от която ще се възползвам, защото в нея  е описано състоянието ми. Точка по въпроса. Нямам намерение да питам или споделям от тук нататък в тази тема каквото и да е.

# 18
  • Мнения: 663
Аз не разбрах с какво ви обидих! Аз също след операция не можех да слагам колан и честно казано не съм запозната, да не кажа, че не съм и чувала за подобен казус. Тогава не съм шофирала и се возих отзад но би било добре (ако имате желание де), да споделите, за да знаят други жени след нас. Тук сме само да споделяме опит!
Хубав ден!

# 19
  • Мнения: 88
Има си директива на ЕС, която  съм си открила лично и нямам намерение да цитирам. Както и Наредба, от която ще се възползвам, защото в нея  е описано състоянието ми. Точка по въпроса. Нямам намерение да питам или споделям от тук нататък в тази тема каквото и да е.
[/quote

Идеално!!!! Намерете си нова тема, явно тук не сме достатъчно компетентни за вас!

# 20
  • Мнения: 663
Daisy83  Е, аз реших да съм по възпитана, но да кажем, че си го мислих същото като теб . 😁

# 21
  • Мнения: 5 012
И аз съм на същото мнение.

# 22
  • Мнения: 66
Здравейте,на 23-ти февруари претърпях хистеректомия и все още се възстановявам,но от няколко дни започнах да изпускам урина.Това не е в следствия от операцията,защото два месеца преди нея имах изпускане по няколко дни в месеца,но тогава си мислих,че е някакво течение.Някой имал ли е този проблем,много се притесних,това лекува ли се?

# 23
  • Мнения: 5 012
За какво е хистеректомията,каква е окончателната диагноза?

# 24
  • Мнения: 66
Имах огромна миома,предстои да си взема хистологията и епикризата.

# 25
  • Мнения: 5 012
Ако е само миома ще мине.На мен след операцията ми бяха изписали Калимин за пикочния мехур,питай за някакви хапчета.

# 26
  • Мнения: 66
Благодаря за отговора,мисля,че имам цистит,често ходя до тоалетната и ме боли корема.

# 27
  • Мнения: 5 012
Ако те боли корема иди на лекар.Изпускането на урина е едно,болките в корема са друго нещо.

# 28
  • Мнения: 66
Имам и цистит,днес ще ходя да си взема хистологията и ще говоря с Доктора.

# 29
  • Мнения: 5 820
Ако е само миома ще мине.На мен след операцията ми бяха изписали Калимин за пикочния мехур,питай за някакви хапчета.

     Кой ви предписа тези хапчета? Гинекологът ли ви ги предписа? Прочетох в листовката, че този медикамент се употребява при мускулна слабост на пикочния мехур. С такъв вид медикаменти се лекува Свръхактивен Пикочен Мехур.

Общи условия

Активация на акаунт