Кюретаж и забременяване след това - тема 87

  • 29 640
  • 735
  •   1
Отговори
# 30
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 351
Всъщност нямате кариотип, което е изследване за съвместимост между двамата партньори.

# 31
  • Мнения: X
Все пак се доверявам на АГ за тези неща.

За щастие случих на такъв, за да не проверяваме "за всеки случай" с допълнителни изследвания. Това е излишен стрес и за двамата.
Все още вярвам, че бременноста е най-магическото нещо и го пожелавам на всички ни минимум веднъж 😇😇

# 32
  • София
  • Мнения: 11 761
Направете си кариотипа да ви е спокойно. Аз след първите два го пропуснах ама след третия го направихме. Хубавото е че всичко е наред и ми е спокойно поне за това сега.

# 33
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 397
Излишни изследвания? По - добре направи което можеш. АГ от къде знае дали не е проблем в еди кое си...
Аз ще правя фертилити тест за информация по наша идея.

# 34
  • Мнения: X
Както и да прозвучи конкретно този АГ знае. Сигурна съм.
Не казвам, че това изследване конкретно е излишно, но има лекари, които или взимат процент и ви пращат "задължително" или налагат презастраховане.
Обаче забравят за подхода и човещината-ходенето до такива места и наново преповтаряне на цялата история и спомени, чакане на резултати, след което тълкуването им и постоянното "разбутване" психически.

Обмисляме го въпреки всичко този кариотип, както каза Мацето уж да ни е спокойно.
Дори и при лош резултат при кариотип шанс има и това го знам със сигурност.
Винаги има!

Така, че когато с ММ сме готови да направя и най-елементарните изследвания ще обсъдим отново и кариотипа. Това е.

За сега-психическа и физическа почивка, за да ми дойде третото на късмет и да имаме най-хубавото бебче на света ❤

# 35
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 397
Успех Catlover!

# 36
  • София
  • Мнения: 11 761
Както и да прозвучи конкретно този АГ знае. Сигурна съм.
Не казвам, че това изследване конкретно е излишно, но има лекари, които или взимат процент и ви пращат "задължително" или налагат презастраховане.
Обаче забравят за подхода и човещината-ходенето до такива места и наново преповтаряне на цялата история и спомени, чакане на резултати, след което тълкуването им и постоянното "разбутване" психически.

Обмисляме го въпреки всичко този кариотип, както каза Мацето уж да ни е спокойно.
Дори и при лош резултат при кариотип шанс има и това го знам със сигурност.
Винаги има!

Така, че когато с ММ сме готови да направя и най-елементарните изследвания ще обсъдим отново и кариотипа. Това е.

За сега-психическа и физическа почивка, за да ми дойде третото на късмет и да имаме най-хубавото бебче на света ❤

Съжалявам, не искам да прозвучи грубо, но не, АГ не знае и не е компетентен по въпросът с кариотип. Това е генетично изследване, което се извършва след консултация с генетик. Изключително съм впечатлена от консултацията на генетиците в Майчин дом. Не, не взимат процент никакви лекари, повярвай ми.

Ако ти изпитваш тревожност обаче от чакане на резултати и по-скоро от самия резултат, това е друг въпрос. Да, при лош резултат има шанс, но тук вече генетиците съветват какъв е подхода, защото аборт след аборт не е също правилния подход.

Иначе психическата почивка е хубаво нещо, всеки има собствен начин да преработи травмата, не е хубаво и прекаленото вманиачаване в изследванията, както и да сложиш розовите очила и да казваш всичко е наред. Както казах и в предния ми пост, кариотипа го пропуснахме предния път, сега го направихме. Бях се подготвила за това изследване но точно тогава забременях със сина ми.

# 37
  • Мнения: 890
Подкрепям Мацето, както и мнението за генетиците в МД. Страшно симпатични ми бяха, освен професионализъм, лъха и човечност. Не ми взеха и стотинка, ходих 2 пъти.
Относно стреса при изследвания - да има го, но аз лично бих предпочела да изследвам каквото можем. Относно АГ-то, страхотно е, че сте попаднала на такъв, но аз, като човек освен работещ в сферата, съм посетила редица.. всеки си е добър в някаква част от гинекологията, но има пропуски в нещо друго (имунология, генетика и т.н), което е нормално. Аз лично за себе си и след лошия опит, който имах, никога не би се доверила само на един спациалист, особено, ако трябва да коментира излседвания от друга сфера (както в случая генетични).

# 38
  • Мнения: 54
Здравейте момичета. Претърпях спонтанен аборт в 8г.с. на 3.03. От прочетеното тук виждам, че трябва да изчакам поне една, две менструации преди да започнем нови опити. АГ която ми направи кюретажа,  пък ми каза да не се пазим, и да продължим, което ми се стори доста странно, и ме обърка още повече. Вие какво бихте ме посъветвали?

# 39
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 351
Поне една менструация да мине задължително като абсолютен минимум! Кюретажът все пак е остъргване на матката и разраняване, което я прави по-податлива на инфекции. Та 1-2 менструации са ок, да се възстанови хубаво лигавицата също, за да е сигурно че при следващо забременяване ще е достатъчно качествена да изхранва ембрионче.

# 40
  • Мнения: 54
Поне една менструация да мине задължително като абсолютен минимум! Кюретажът все пак е остъргване на матката и разраняване, което я прави по-податлива на инфекции. Та 1-2 менструации са ок, да се възстанови хубаво лигавицата също, за да е сигурно че при следващо забременяване ще е достатъчно качествена да изхранва ембрионче.


Благодаря!

# 41
  • София
  • Мнения: 11 761
Lallova съжалявам за случилото се. Подкрепям АА в съвета, както и ето от първа страница малко добавки които помагат за възстановяването на лигавицата.

Витамини и хранителни добавки за по-бързо възстановяване на маточната лигавица след кюрeтаж:
1. Геритамин (или Герикапс, или Абогерит) - комбинация от витамин А и витамин Е
При забременяване се спира веднага - заради витамин А-то!
2. Витамин С - по 300-400 мг дневно
3. Колаген - по 1 таблетка дневно
4. Рибено масло Омега3 - по 1 капсула дневно
5. Фолиева киселина / Витамин Б9 се продължава до и след нова бременност  Simple Smile

# 42
  • Мнения: 54
Lallova съжалявам за случилото се. Подкрепям АА в съвета, както и ето от първа страница малко добавки които помагат за възстановяването на лигавицата.

Витамини и хранителни добавки за по-бързо възстановяване на маточната лигавица след кюрeтаж:
1. Геритамин (или Герикапс, или Абогерит) - комбинация от витамин А и витамин Е
При забременяване се спира веднага - заради витамин А-то!
2. Витамин С - по 300-400 мг дневно
3. Колаген - по 1 таблетка дневно
4. Рибено масло Омега3 - по 1 капсула дневно
5. Фолиева киселина / Витамин Б9 се продължава до и след нова бременност  Simple Smile

Благодаря за съвета. Утре съм на преглед и ще попитам дали е необходимо да пия нещо, или да си пусна някакви изследвания. Преди аборта, имах зацапване и по назначение на друга гинеколожка, приемах Утрогестан, когато нещата се усложниха и ме приеха в болница за задържане лекарката която ми препоръчаха, като разбра, че съм го приемала ми се скара, и останах с убеждението, че според нея в някаква степен и той е виновен за аборта. Но така и не получих логично обяснение.

# 43
  • София
  • Мнения: 11 761
При жив плод и зацапване Утрогестан е съвсем правилно да ви се изпише. Не знам каква би била логиката да е грешно.

# 44
  • София
  • Мнения: 5 461
При жив плод и зацапване Утрогестан е съвсем правилно да ви се изпише. Не знам каква би била логиката да е грешно.
Сгъстява кръвта попринцип и ако жената е с тромбофилия може да е причина за загуба или проблем с имплантацията според лекарят,който ме следи мен.
 Аз като прецапах и пих вит Ка,пуснахме изследвания на прогестерон и видяхме,че си е в норми за седмицата,дори не съм спирала инжекциите за разреждане.

Общи условия

Активация на акаунт