Кюретаж и забременяване след това - тема 87

  • 29 810
  • 735
  •   1
Отговори
# 450
  • Sofia
  • Мнения: 6 093
Привет от мен. Мога да се похваля с цикъл 27 дни след процедурата.

Излязоха ми резултатите от тромбофилията, има мутации:

Това, което ме шокира и притесни много обаче е лошата спермограма на съпруга ми: 2% по крюгер и диагноза Олиготератозооспермия. Ще се консултираме със специалист, но за първи път се сблъскваме с мъжки фактор, защото и трите ми бременности са спонтанни,  два пъти забременях без да сме правили опити (непланирани бременности, но желани) а третия (планиран) след три месеца опити... моля мнение от тези от вас, които са се сблъсквали с това... обратимо ли е и има ли лечение различно от ин витро?
Аз ти бях писала по-назад в темата, че и аз съм с две успешни бременности, после мисед и след много изследвания пак успешна бременност.
Всичките ми бременности са спонтанни. Първите три забременявах от раз. След миседа имаше една година безуспешни опити и след пауза от 6 месеца - пак забременяване от раз.

Пиша го всичкото това пак, защото има прилики с вашата ситуация - аз също съм с тромбофилия (Фактор 2 Протромбин и MTHFR като теб + АСЕ, MTRR, TAFI). Съпругът ми е с тератозооспермия (но няма олигозооспермия като при вас). Репродуктивната АГ не му изписа нищо за пиене. За сметка на това ни прати директно за инсеминация - това е след двете успешни бременности и миседа след тях. При положение, че бях забременявала три пъти спонтанно, просто не стъпих повече при нея и отидох при друг репро АГ. Реших да пробваме до последно по естествен начин.
Не знам как стои въпросът с олигозооспермията (и със степента й), но при положение, че си забременявала три пъти естествено и без проблеми, аз лично не бих мислила за инвитро на този етап. Дайте си малко време нещата да се случат естествено. За съжаление не мога да препоръчам добавка, защото ММ не пи нищо. Знам за Fertil Aid за мъже, но трябва да се консултирате все пак с АГ.

Обаче съм склонна да вярвам, че миседа може да се дължи на твоя Протромбин (тромбофилията има тенденция да се отключва с напредването на възрастта) + тератозооспермията. Но при тератозооспермията е малко лотария какъв сперматизоид ще оплоди яйцеклетката. Съвсем възможно е следващият път да е читав. При вас колко % са с нормални форми?

# 451
  • Мнения: 5 037
Има една мъжка добавка Адизоа,може да я погледнете ..

# 452
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 249
Привет от мен. Мога да се похваля с цикъл 27 дни след процедурата.

Излязоха ми резултатите от тромбофилията, има мутации:

Това, което ме шокира и притесни много обаче е лошата спермограма на съпруга ми: 2% по крюгер и диагноза Олиготератозооспермия. Ще се консултираме със специалист, но за първи път се сблъскваме с мъжки фактор, защото и трите ми бременности са спонтанни,  два пъти забременях без да сме правили опити (непланирани бременности, но желани) а третия (планиран) след три месеца опити... моля мнение от тези от вас, които са се сблъсквали с това... обратимо ли е и има ли лечение различно от ин витро?
Аз ти бях писала по-назад в темата, че и аз съм с две успешни бременности, после мисед и след много изследвания пак успешна бременност.
Всичките ми бременности са спонтанни. Първите три забременявах от раз. След миседа имаше една година безуспешни опити и след пауза от 6 месеца - пак забременяване от раз.

Пиша го всичкото това пак, защото има прилики с вашата ситуация - аз също съм с тромбофилия (Фактор 2 Протромбин и MTHFR като теб + АСЕ, MTRR, TAFI). Съпругът ми е с тератозооспермия (но няма олигозооспермия като при вас). Репродуктивната АГ не му изписа нищо за пиене. За сметка на това ни прати директно за инсеминация - това е след двете успешни бременности и миседа след тях. При положение, че бях забременявала три пъти спонтанно, просто не стъпих повече при нея и отидох при друг репро АГ. Реших да пробваме до последно по естествен начин.
Не знам как стои въпросът с олигозооспермията (и със степента й), но при положение, че си забременявала три пъти естествено и без проблеми, аз лично не бих мислила за инвитро на този етап. Дайте си малко време нещата да се случат естествено. За съжаление не мога да препоръчам добавка, защото ММ не пи нищо. Знам за Fertil Aid за мъже, но трябва да се консултирате все пак с АГ.

Обаче съм склонна да вярвам, че миседа може да се дължи на твоя Протромбин (тромбофилията има тенденция да се отключва с напредването на възрастта) + тератозооспермията. Но при тератозооспермията е малко лотария какъв сперматизоид ще оплоди яйцеклетката. Съвсем възможно е следващият път да е читав. При вас колко % са с нормални форми?
Мъжът ми е с трратозооспермия.От 5 бременности - 5 неуспешни,все с дефекти разни.Всичките бяха спонтанни.

# 453
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 629
Моят е с астенотератозооспермия след прекаран ковид , но ковид не знам дали влияе . 11 м след ковид прави спермограма.
Най -вероятно не е от ковид. Аз съм с 4 загуби ( като между  2 и 3 бременност има 3 м или 4). Последната с терапия.

# 454
  • Мнения: 27
Момичета, толкова съжалявам за всички загуби, които сте преживели. Сълзите ми тръгват само като чета постовете. Пожелавам само хубави новини занапред. Hands Pray Днес ММ беше на преглед при андролог за коментар на спермограмата. Според него не е толкова лоша, въпреки резултата  по Крюгер и морфологията... обем, преживяемост и т.н. били ок за него. Отхвърли вероятноста да е причина за загубата, по-скоро го отдава на тромбофилията, точно както каза и Brin de muguet. Hug Не е изписал никакви добавки, казал е след три месеца да подновим с опитите и с правилната терапия за тромбофилията няма причина да нямаме здраво бебче. Много оптимистично на фона на песимизма, който ме е обзел... много ми е тежко откакто се върнах на работа, въпреки, че поднових тренировки и се опитвам да се върна към рутината си. Още не съм ходила при репродуктивен специалист, изчаквам да свърши цикъла и да видим какво се случва и какво още трябва да пусна. Но и аз предполагам, че ще предложат инсеминация, а аз държа да опитаме по нормален начин.

Последна редакция: ср, 17 авг 2022, 22:23 от kuniochi

# 455
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 629
Успех на теб, kuniochi ! От Бог е всичко!  Аз бях с терапия за тромбфилията последната бременност..
Момичета , аз съм в каратина 10 дни ,Мц обаче закъснява ....Ще напратя тест . Той ми е непедовен Мц, ама гърдите ми са твърди около 2 сед . Дали от ковид може да закъснее ? Мн леко то карам ,имам само болти в корема ..

# 456
  • Мнения: 3 435
Момичета, знаете ли колко време след прекаран ковид може да се направи спермограма?

# 457
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 508
Препоръчителен срок - 3 месеца, за обновяване на спермата, пострадала от прекарания вирус.

# 458
  • Мнения: 1 010
Здравейте. Мина известно време от моята загуба (П.с. пролабирал мехур в 17 г.с.).. Но на моменти не мога да спра да се питам: Наистина ли бяха прави докторите в МД, че няма какво да се направи? На място се консултирах с Хранов и доц. Димитрова. Те отказаха категорично да ми направят серклаж на горещо, поради големите рискове за мен и за плода, и защото съм била много ранна седмица да издържа дори до 28г.с... Как плода щял и той да се инфектира.. какво ли още не.
Четох толкова успешни истории за серклаж на горещо.. Дали не трябваше да търся и други доктори, в други болници? Sad Знам, че е късно за такива разсъждения, но наистина ли са чак толкова "опасни" тези късни серклажи Sad

Последна редакция: чт, 25 авг 2022, 15:18 от НямаСмисъл

# 459
  • София
  • Мнения: 5 499
Здравейте. Мина известно време от моята загуба (П.с. пролабирал мехур в 17 г.с.).. Но на моменти не мога да спра да се питам: Наистина ли бяха прави докторите в МД, че няма какво да се направи? На място се консултирах с Хранов и доц. Димитрова. Те отказаха категорично да ми направят серклаж на горещо, поради големите рискове за мен и за плода, и защото съм била много ранна седмица да издържа дори до 28г.с... Как плода щял и той да се инфектира.. какво ли още не.
Четох толкова успешни истории за серклаж на горещо.. Дали не трябваше да търся и други доктори, в други болници? Sad Знам, че е късно за такива разсъждения, но наистина ли са чак толкова "опасни" тези късни серклажи Sad
Не дълбай и не се терзай,вероятно за теб е било по-добре така да стане,приеми го и гледай напред.Божа работа,никой не знае колко ще издържиш със серклаж на горещо.
За съжаление Майчин дом не е мястото за следене на рискова бременност.
Там лекарите са застинали в знанията си от преди двадесет години и си лежат на тях.
Не чети и не дълбай ,само се тормозиш,каквото било-било.
Намери лекар,който да следи следващата ти бременност,тествай се за инфекции Микоплазми,уреоплазми,хламидии,микробиология ,има и едни изследвания на ендометриална тъкан (д-р Калчев ги прави),просто насочи се натам.
Ако там всичко е наред,д-р Христов от болница Надежда е човекът за серклажите.

# 460
  • Мнения: 1 010
Да, аз просто на моменти се тормозя дали не трябваше да опитам в Надежда с този серклаж, но да.. Предполагам всички имаме някакви терзания - какво е можело да направим, за да не се стига да пишем в тази група. Simple Smile
Иначе почнах с изследванията -  След консултация с професор Савов, ми пуснаха основен пакет за тромбофилия и вчера ми излезе - Хетерозиготен носител на 4G/5G. Не съм се консултирала все още какво следва оттук нататък и има ли отношение към тази загуба. Мисля да говорим да пуснем и пълния пакет. Отделно утре отивам и в Геника да пускам Фемофлор плюс... А какви са тези изследвания за ендометриална тъкан?

# 461
  • Мнения: 5 037
Добре е да пуснеш пълния пакет, и по специално фактор 13 и АСЕ, защото ако ги имаш, би трябвало да си на терапия по време на бременност.
Аз бих препоръчала Токуда за рискова бременност... Аз не харесах едната лекарка там, но не мога да отрека, че спасиха мои познати със серклажи и рискови случаи. От София ако си..

# 462
  • Мнения: 373
И аз се следя в Токуда след аборт. Моята лекарка следи високорискови бременности. Много е адекватна.

# 463
  • София
  • Мнения: 5 499
Отделно утре отивам и в Геника да пускам Фемофлор плюс... А какви са тези изследвания за ендометриална тъкан?
Приеми го ,че това е пътят до твоя успех!
И аз съжалявах,че се предоверих на лекарите в Щерев преди години.Минало ...
 Тези изследвания с тъканта ми ги пусна д-р Калчев,изследването изглежда като Фемофлор,но се тества не секрет,а тъкан.
Още чакам резултати.
Пуснахме ги,защото имах тежка (но успешна) втора бременност и сега искаме да сме сигурни,че почваме нови опити на чиста среда в матката.

# 464
  • Мнения: 1 010
И аз се следя в Токуда след аборт. Моята лекарка следи високорискови бременности. Много е адекватна.

Как се казва докторката? По принцип съм решила да се следя при двама този път и все още не съм се спряла на втори специалист.

Общи условия

Активация на акаунт