Кюретаж и забременяване след това - тема 87

  • 29 909
  • 735
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 373
Др Колева. Някои я смятат за особнячка, но аз не съм срещнала лошо отношение, напротив, винаги е супер мила. Даже ми е звъняла да ме проверява. Разбира от тромбофилия и препраща на хематолог, ако е необходимо.

# 466
  • Мнения: 5 061
Аз пък точно от нея не съм доволна и съм писала много неща в темата за Токуда за нея, но ако й обещаеш, че ще раждаш при нея е ок.
Аз съм се спряла на Анна Богданова следващия път..

# 467
  • Мнения: 150
НямаСмисъл, аз имах и все още имам същите терзания. При мен в същата седмица по същия начин се развиха нещата, само че преди това лежах 20 дни в болница, защото имах ужасно болезнени контракции. До ден днешен се обвинявам, че не си хванах чантата и не се преместих в друга болница, където може би развоят щеше да е друг и нямаше да ми се спука мехура. При мен като се е спукал, всичко е изтекло, аз дори и не забелязах, защото имах много обилно кървене на моменти. Нямаше шанс да запазя бебето си. Вече си имам дъщеря - тя е безумно щастие. Не съм спряла да се измъчвам за момчето, което щях да имам, но като си помисля, че ако тогава всичко беше наред, нея нямаше да я има, се успокоявам, ме Господ си знае работата.

# 468
  • Варна
  • Мнения: 3 273
А така като сте тръгнали по темата - има ли за Варна някой по-обигран в темата? Аз по принцип съм при Цонев и преди да пусна пакета бях говорила с него на тази тема. Той ми беше казал да не си давам парите и че си записва да ми назначи евентуално 0,03. Сега на 31-ви съм при него и ще му покажа изследванията и назначеното лечение и ще видим как ще тръгнат нещата. Просто ме притеснява това, че е много зает и не си дава номера и преди аборта беше минал повече от месец между прегледите ми докато ме вмъкне някъде. Аз съм се насочила към него заради надеждата ми за VBAC, но не знам вече какво да правя.

# 469
  • Мнения: 1 804
Диди, няколко пъти ти препоръчах доктор тук във Варна, който ще може да ти помогне. Не знам, нещо не си доволна от нея ли? Става на въпрос за др Красимира Желязкова. Според мен единствено тя ще вземе случая ти присърце и ще те насочи евентуално към адекватни специалисти. Цонев е бошлав работа, но ти си преценяваш в крайна сметка. VBAC има и други които го практикуват тук.

# 470
  • Мнения: 373
Аз бях при Богданова след тежък аборт в 16 седмица и познайте - каза ми да си ходя, където са ме кюретирали без каквато и да било емпатия. Аз имам кофти впечатлениеот нея.
Аз пък точно от нея не съм доволна и съм писала много неща в темата за Токуда за нея, но ако й обещаеш, че ще раждаш при нея е ок.
Аз съм се спряла на Анна Богданова следващия път..

# 471
  • Варна
  • Мнения: 3 273
Диди, няколко пъти ти препоръчах доктор тук във Варна, който ще може да ти помогне. Не знам, нещо не си доволна от нея ли? Става на въпрос за др Красимира Желязкова. Според мен единствено тя ще вземе случая ти присърце и ще те насочи евентуално към адекватни специалисти. Цонев е бошлав работа, но ти си преценяваш в крайна сметка. VBAC има и други които го практикуват тук.
Не ми се ходи при нея нещо. Приятелка наскоро ходи при нея с тромбофилии, понеже ѝ я препоръчали и тя казала "а, чак пък да разбирам..". Друга роди при нея и бебето с инфекция на АБ. Четох преди време и други недоволни, ама не помня вече историите.

# 472
  • София
  • Мнения: 11 784
Момичета а добър хематолог във Варна имате ли който да следи бременни с тромбофилии? Защото те АГта хубаво подразбират, ама не са хематолози

# 473
  • Варна
  • Мнения: 3 273
Ох, Цонев ми беше препоръчал една в Терапия, ама как беше... Минчева, Манчева...нещо такова. Иначе Константинова, тя си е генетик, но по нейни думи се ангажира с проследяване. Дава си вайбъра и мейла и може да ѝ пишеш по всяко време с въпроси.

# 474
  • София
  • Мнения: 1 358
Здравейте. Мина известно време от моята загуба (П.с. пролабирал мехур в 17 г.с.).. Но на моменти не мога да спра да се питам: Наистина ли бяха прави докторите в МД, че няма какво да се направи? На място се консултирах с Хранов и доц. Димитрова. Те отказаха категорично да ми направят серклаж на горещо, поради големите рискове за мен и за плода, и защото съм била много ранна седмица да издържа дори до 28г.с... Как плода щял и той да се инфектира.. какво ли още не.
Четох толкова успешни истории за серклаж на горещо.. Дали не трябваше да търся и други доктори, в други болници? Sad Знам, че е късно за такива разсъждения, но наистина ли са чак толкова "опасни" тези късни серклажи Sad
Здравей и тук, няма защо да го мислил, серклаж ще ти направят при следваща бременност и то след следене на шийката, още от самото начало.  Могат да ти изпишат и допълнително прогестерон, но казват, че всяка бременност е различна, така че живот и здраве при следваща, стриктно следене при читав доктор.
 При спукан мехур и изтекли води, няма как бебето да оцелее толкова дълго време. Ако успеят да го задържат, то щене в много кратки срокове, има огромна вероятност от инфекции и дори и да стигне до 20 и някоя седмица, то е твърде вероятно да е с много увреждания. Риска не е обоснован. В този случай, не се измъчвай, нямало е какво да се направи.
Следващивт път ще е до термин Blush

# 475
  • Мнения: 712
Много е важен лекаря! Аз също бях при д-р Колева в Токуда при успешната ми бременност и съм много доволна, защото тя следеше изкъсо абсолютно всичко. Тромбофилията, витамини, шийка, плацента... всичко, всеки път. Без да я подсещам или питам, тя си знае, защото се занимава с рискови бременности. При най-малкото притеснение за нещо ме вкара в болница за няколко дни в 36 седмица, всичко си беше наред и си родих на определената дата за секцио.
И другото важно - постоянен контакт с лекаря. При най-малкото притеснение й пишех и тя винаги се отзоваваше.
Та много е важно да изберете наистина добър лекар, на който да имате доверие! Успех на всички! Flowers Four Leaf Clover

# 476
  • София
  • Мнения: 11 784
Важен си е да. Мен ме следя др Коновалова в Щерев, рискова, с отворена шийка, два пъти лежах, нямам думи с които да и благодаря че избутах благодарение на нея до 38ма седмица. Моя приятелка също беше при нея, в 24та седмица се наложи серклаж на горещо и нея я избута чак до 39та.

# 477
  • Варна
  • Мнения: 3 273
Много е важен лекаря! Аз също бях при д-р Колева в Токуда при успешната ми бременност и съм много доволна, защото тя следеше изкъсо абсолютно всичко. Тромбофилията, витамини, шийка, плацента... всичко, всеки път. Без да я подсещам или питам, тя си знае, защото се занимава с рискови бременности. При най-малкото притеснение за нещо ме вкара в болница за няколко дни в 36 седмица, всичко си беше наред и си родих на определената дата за секцио.
И другото важно - постоянен контакт с лекаря. При най-малкото притеснение й пишех и тя винаги се отзоваваше.
Та много е важно да изберете наистина добър лекар, на който да имате доверие! Успех на всички! Flowers Four Leaf Clover
Точно за такъв лекар питам за Варна. В крайна сметка ако Желязкова се доближава най-много до това, ще запиша при нея въпреки предубежденията си. Аз вярвам в компетентността на Цонев, просто това, че нямам връзка с него ми е много притеснително. От една страна го разбирам, защото има много пациентки и сигурно биха го побърквали денонощно ако си дава номера на всяка. От друга страна - ето, свързах се два пъти със сестрата, с която работи за да получа помощ и тя ми говори врели - некипели, обяснява ми какво точно представляват контракциите при положение, че съм раждала и зна, а и вече цвиля от болка и ми каза "ми той щом Свраков те е гледал, бъди спокойна, няма нужда от друг преглед, той е с много голям стаж".

# 478
  • Мнения: 1 804
Диди, няколко пъти ти препоръчах доктор тук във Варна, който ще може да ти помогне. Не знам, нещо не си доволна от нея ли? Става на въпрос за др Красимира Желязкова. Според мен единствено тя ще вземе случая ти присърце и ще те насочи евентуално към адекватни специалисти. Цонев е бошлав работа, но ти си преценяваш в крайна сметка. VBAC има и други които го практикуват тук.
Не ми се ходи при нея нещо. Приятелка наскоро ходи при нея с тромбофилии, понеже ѝ я препоръчали и тя казала "а, чак пък да разбирам..". Друга роди при нея и бебето с инфекция на АБ. Четох преди време и други недоволни, ама не помня вече историите.

За коментара, че не разбира не знам какво да кажа. Тя обикновено много се шегува, може да е било в такъв смисъл. Както и да е.. Обикновено е като учебник.
По принцип не изражда, така че не знам как някой е родил при нея. 🧐 За всеки има положителни и отрицателни.

Допълвам се - аз не съм се изследвала за тромбофилия и не знам дали имам, не съм била на такава терапия и загубата ми е поради друга причина. Но със сигурност знам, че тя следи рискови бременностти, назначава редовно коагулация и ако се налага може да назначи терапия. Чувала съм от приятелки и съм виждала с очите си как работи. Тя следи моята бременност и съм доволна. Не беше необходимо всеки път да се запознавам с нея, не ми се е налагало да я търся обаче извън работно време и не знам дали си следи телефона. Случвало ми се е тя да ми звъни вечер, за да коментираме изследвания. По принцип, не е задължително усложненията да са лекарска грешка. Въпреки че последния месец ходех и при друга АГ, при която родих, въпреки терапия и стриктно спазване, въпреки перфектни изследвания, развих прееклампсия. Важното е че всички реагираха адекватно и се роди моето момче.

Последна редакция: пт, 26 авг 2022, 14:05 от Bubbless

# 479
  • Мнения: 5 061
Аз съм била при Коновалова, категорично не разбира от тромбофилия.
Колева разбира, но при мен пък беше обратното - всеки път я подсещах коя съм, какъв ми е случая (като сметнеш, че тя сама каза, че не е имала такъв досега.. Та мислех, че поне ще ме запомни, но уви).. Което много несериозно ми се видя и я смених по ред причини.
Вече за София просто не знам читав лекар за рискова бременност, който да не те одира. При Сигридов и Калчев нормално ли е да се оставят 250 - 500лв за преглед и изследвания.. Ужас просто.

Общи условия

Активация на акаунт